Jump to content
Sign in to follow this  
vrkuboy

CZ-SK Projects

Recommended Posts

jedna horka novinka

 

Po Maďarsku a Polsku, kde intenzivně připravují do letuschopného stavu letouny MiG 15, se možná blýská na časy i u nás. V letecké expozici Vojenského historického ústavu v Praze - Kbelích se intezivně pracuje na inspekci letounu MiG 15UTI 2512 výrobní číslo 922512. Tento konkrétní stroj byl vyroben v podniku Aero Vodochody v roce 1959, poté ho do svého stavu převzalo československé vojenské letectvo, u kterého svůj poslední let provedl 18.3.1983. Poté byl stroj předán do sbírek Vojenského historického ústavu. Pokud tedy půjde vše dobře, letoun bude v pořádku, soukromý mecenáš vydrží ve svém nadšení a úřady také nebudou proti, mohla by se tato legenda po dlouhých 25-ti letech opět objevit ve vzduchu s našimi výsostnými znaky. Za Historickou letku držíme palce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedna horka novinka

 

Po Maďarsku a Polsku, kde intenzivně připravují do letuschopného stavu letouny MiG 15, se možná blýská na časy i u nás. V letecké expozici Vojenského historického ústavu v Praze - Kbelích se intezivně pracuje na inspekci letounu MiG 15UTI 2512 výrobní číslo 922512. Tento konkrétní stroj byl vyroben v podniku Aero Vodochody v roce 1959, poté ho do svého stavu převzalo československé vojenské letectvo, u kterého svůj poslední let provedl 18.3.1983. Poté byl stroj předán do sbírek Vojenského historického ústavu. Pokud tedy půjde vše dobře, letoun bude v pořádku, soukromý mecenáš vydrží ve svém nadšení a úřady také nebudou proti, mohla by se tato legenda po dlouhých 25-ti letech opět objevit ve vzduchu s našimi výsostnými znaky. Za Historickou letku držíme palce.

Jooooj, tak to je aká BOMBA!!! No to som ochotný doťáhnuť sa k vám na letecký deň!!! Medzičasom mi niekoľko leteckých dní u vás ušlo. Naposledy som bol v Brne a to bolo hooodne dávno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jestli vis o nekom kdo dokaze prevest mdl do formatu 3ds tak muzeme ve woe litat s necim krutym, kdyz ti reknu ALCA.... :biggrin: porad se me to nedari prekonvertovat a o sem uz vyzkousel snad vsecny pluginy.

Mňo, když jsem dělal mapy pro HalfLife, narazil jsem na tohle:

Mělo by to konvertovat mdl do 3ds, ale nevím, jestli není více druhů .mdl nebo jestli už tenhle plugin nemáš...

Každopádně Alca by byla skvělá

Edited by cover72

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mňo, když jsem dělal mapy pro HalfLife, narazil jsem na tohle:

Mělo by to konvertovat mdl do 3ds, ale nevím, jestli není více druhů .mdl nebo jestli už tenhle plugin nemáš...

Každopádně Alca by byla skvělá

 

jojo problem je ten ze mdl formatu je nekolik typu :( a zrovna tento nede prekonvertovat

Share this post


Link to post
Share on other sites

trosku si hraju a delam cesky skin CZECH STRESS TEAMU. Uz mam udelane drevene kridla :wink: a jak snad jak amokfloo vypusti do sveta verzi UM tak vypustim i ja tento skin.

 

1531189,ct7uy.jpg 1531188,ak7mu.jpg 1531187,br6zr.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasné že mi, ako vždy, padla sánka :biggrin:

Človeče, konečne Ťa tu máme :yes:

Sa veci dávajú do pohybu :clapping:

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

TAK SEM SVOJE STRANKY PO PROBLEMECH PRESUNUL NA http://www.3dmodels.czechian.net/

Zatim jsou tam jen nejake modely ke stazeni ale do budoucna planuju ze bych tam dal nejake info o nasich projektech.

 

P.S. stranky pojedou asi jen v exploreru

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zatim jsou tam jen nejake modely ke stazeni ale do budoucna planuju ze bych tam dal nejake info o nasich projektech.

No to nie sú len nejaké modely :no: Ja si myslim že to sú zatracene dobré modely :good:

A osobne som veľmi rád že si spravil túto novú stránku. Už bez tej starej tu bolo tak trocha smutnejšie :rolleyes:

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

2Vrkuboy: Co se Alky tyce, tak myslim ze jednodussi nez dekompilovat mdl soubor (stejne bysme to nemohli bez souhlsu autora pouzivat) by bylo pozadat Vitka Storcha (autora modelu do FS) aby nam ji nekdy exportnul ve verzi pro WOE - az dodela verzi A. Poptam se jestli by k tomu byl svolnej..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jsem s nim mluvil a pokud se to neukaze slozitejsim nez myslim tak ALCA (externi model + nadrze + kanon) bude ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

2Vrkuboy: Byl bys kdyztak ochoten mu pomoci s konverzi? - Hlavne mozna bude potrebovat odpovedi na otazky ktere ja zatim neznam - jeste jsem do WOE zadny model nedelal..

 

Kdyztak kontaktni udaje najdes tady..

 

http://www.flightsim.cz/user_ukaz.php?id=1635

 

Mail a ICQ na tebe jsem si mu dovolil poslat ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jj urcite rad poradim s tim co budu vedet taky nevim vsechno ale kdyz dame hlavy dohromady tak se to snad podari :wink:

 

Tady davam dalsi screeny skin czech stress teamu a amokfloo ho chce dat do oficialniho balicku ktery bude tady na CA :ok:

1784962,screene.jpg 1784953,screena.jpg 1784927,screenb.jpg 1784919,screenc.jpg 1784918,screend.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ty BRĎO :blink:

Jooooj, vyzerá veľmo k svetu :ok:

Chuťovečkaaaaa, vrku :good:

 

K tej L-159, to nejak dočápeme. Ono vždy sa je v najhoršom koho spýtať :yes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Som sa za výdatnej pomoci Blackrata pokúsil zvýrazniť paneláž na Su-7BM a troška ho zašpiniť. Použil som template z download section. By to asi ešte chcelo nakreslit plochy ploti oslneniu, prípadne chodníčky na krídla, neskôr :yes:

Sucko7.jpg

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nooo, iste to potrebuje doladiť, ved sa len učím. Ďalší už bude lepší hneď na prvý raz, ale aj ten doladíme :biggrin:

Skúsil som tie plochy proti oslneniu... To človek číta všeliaké veci o farbe: od čiernej cez modrú až k zelenej :yes:

 

Sucarny.jpg

 

carny2.jpg

 

Možno by to chcelo trocha "oprískať", ale fotky sú so zachovalými aj s oprískanými plochami.

 

 

Okrem toho, WOE dovoľuje mať až 6 pylonov pre zbrane. I keď verzia BM mala 4. To znamená, že môžeme si BMku upraviť na BKL, teda aspoň čo sa týka nesenej výzbroje.

BKL.jpg

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

2kukulino: Dobra prace chlape!! A to jsi pred ctrnacti dnama neumel ve Photoshopu udelat ani caru a ted uz umis udelat i template! Dobrej priklad pro ostatni :good:

Share this post


Link to post
Share on other sites

2vrkuboy: Vitek Storch (co nam dela tu Alku) se ptá jestli ten exportovací plugin funguje i v 3D Maxu 9.. Nevis jak to je? Ja mam pocit ze jo..

Share this post


Link to post
Share on other sites
2kukulino: Dobra prace chlape!! A to jsi pred ctrnacti dnama neumel ve Photoshopu udelat ani caru a ted uz umis udelat i template! Dobrej priklad pro ostatni :good:

Mmmm, ĎYKY :blush:

No a včil, aby som pravdu povedal, som niečo došahal a nejde mi uložiť priehľadné TGA na nos Suka... :haha: No raz si hore, raz si dole :biggrin:

 

Ja sa do toho exportovania moc nevyznám, ale neviem či tie exportery nie su delené podľa verzie 3D maxu. Kukni sem:

http://thirdwire.com/downloads_tools.htm

Možno pomôže :dntknw:

 

Edit: a vlastne ich máme aj v Download section: http://forum.combatace.com/index.php?autom...um=10&st=20

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po dlhom a urputnom boji s Photoshopom tento nakoniec ustúpil a uložil TGA tak ako chcem ja a nie ON!!! :haha:

Blackrat dobre poznamenal, že Sukom hýbe Čáslavský znak 28. sbolp, a konečne sa mi ho podarilo uložiť ako priehľadný :rolleyes:

 

Su-7BM 28. sbolp Čáslav:

28sbolp1.jpg

28sbolp2.jpg

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Som si pozeral zaujímavé fórum a tam niekto hľadal fotky kokpitu Su-7BKL. Jedna z odpovedí bola, že nech skúsi nájsť kokpit Su-15, ktorého konštrukcia kabiny je veľmi podobná: http://www.ipmsnymburk.com/forum/viewtema.php?ID_tema=25730

 

Je tam link na dobré foto (vrátane kokpitu) Su-7: http://apolo.koprivnice.org/walkarounds/Su-7/wa_su7.htm

 

A samozrejme ma napadlo skúsiť kokpit zo Su-15TM...

Su-15tm.jpg

Mmm, ten radar je pravdaže v prípade Su-7 zbytočný a aj zameriavač to má kapánek iný. Ale je v tom aj kapánek iný pocit ako v Su-17 kokpite, čo sa pre Su-7 štandardne u nás používa :yes:

 

Som odpálil topic o Su-7 kokpite na hlavnom fóre. Snáď niečo prinesie, podobne ako ten pokus s Mig-23 HUDom. A spravil som tam troška reklamu našej komunite (a samozrejme aj sebe s tým skinom, keďže je to moja prvá "robota" tu) :yes:

Topic o Su-7 kokpite: http://forum.combatace.com/index.php?showt...mp;#entry122350

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chlapiiii, hýbe sa to s tým Su-7 kokpitom :shout:

sradarom.jpg

shviezdou.jpg

 

A este bez Su-15 radaru:

nosight.jpg

Samozrejme nedosiahnem aby ten radar box vypadal ako Su-7 zameriavač, ale buď tam dáme hviezdu, alebo len černotu, alebo ten box proste odstránime. Ale ja by som bol skôr za hviezdu :biggrin: Aj keď to nie je bližšie k realite :rolleyes:

 

Akékolvek info o Su-7 a jeho verziách, fotky zameriavača a podobné vecičky sa zídu. Zvlášť keby bol zameriavač zapnutý, ale to je skoro nemožné získať.

 

Ak by niečo bolo postnite to tu alebo na hlavnom fóre aj pre ostatných:

http://forum.combatace.com/index.php?showt...mp;#entry122548

 

Už som si urobil aj zoznam čísel potrebných pre Su-7BM slúžiace v Čáslavi aj Náměšti. Ale strieborné sa Su-7 používay do prvej veľkej opravy (GO myslím, ale zabol som, no). Potom boli kamuflované a mnohé mašiny boli medzitým predané z 28. sbolp v Čáslavi do 20. sbolp v Náměšti.

Preto by to asi chcelo trocha konzultácie ako vlastne strieborné skiny podeliť, lebo mám aj Čáslavský znak, ako ste videli vyššie, ale tieto znaky samozrejme mašiny 20. sbolp nenosily. Preto sa mi šikne akákoľvek fotka strieborného Suka.

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sme sa s Vigilantom bavili o Mig-19P, že ako to bolo s ich vyzbrojením raketami R-3S. Nepodarilo sa nám dopátrať, či R-3S boli podvesené aj na naše mašiny (ale skôr nie ako áno).

V iných štátoch sa táto úprava používala. A je možné upraviť si Mig-19P s R-3S aj vo SFP1 series:

PR3S.jpg

 

Pylony sú z čínskeho F-6. Nos je z Mig-17PF modu. Všetko je to v download section (vrátane Mig-19P modu, ktorý je ako vieme pridaním nosa z Mig-17PF do Mig-19S. Originál model zatiaľ nemáme).

Možno som to tu niekde už postoval. Ňák nepamätám :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nooo, a popri tom všetkom by sme mohli mať aj Mig-21PFM bez GP-9 kontajnera: http://forum.combatace.com/index.php?showt...mp;#entry125790

 

Jediné 3D modely, ktoré by nám chýbali v Mig-21 rodine, ktorá slúžila v ČSSR by zhodou okolností boli Mig-21MA a R, ktoré sú WIP. Migy-21MA po upgrade na MF štandard boli odlišné od MFky v zanedbateľných detailoch pre WOE.

Zostáva teda prieskumná a Rka spolu so "skorším" MAčkom :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nooo, a popri tom všetkom by sme mohli mať aj Mig-21PFM bez GP-9 kontajnera

A my ho aj máme!!!

emptypylon.jpg

 

Poprosil som vrkuboya či by vymodeloval pylón a všetko by potom malo byť OK :wink:

nopylon.jpg

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, Privacy Policy, and We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..