Jump to content
Sign in to follow this  
kukulino

Klamné ciele na našich mašinách

Recommended Posts

Chlapi, máte niekto informácie o klamných cieľoch (chaffs/flares) používaných na našich Migoch-21/23? Konkrétne myslím počet a typ. Hľadám to dnes celý deň, ale nevygúglil som to.

Mig-23ML mal podľa toho čo som našiel 6 svetlíc

Mig-23BN zrejme tiež 6 svetlíc

Mig-23MF neviem

Mig-21F/PF/PFM/MF neviem

Su-25 WIP Marcfighter - o ňom je dosť podkladov

Su-22M4 (máme Su-17,ale nie je problém ho prememnovať) viem, je to pomerne podrobne na http://www.valka.cz/newdesign/v900/clanek....ighlight=Suchoj

V galérii je to tam doložené aj fotkami. Ale ako sa mi zdá ide len o svetlice. A neviem či sme mali a ak tak aké kontajnery s rušičmi :dntknw:

 

Skúšam tú editnutú scrapperovu kampaň Red swarm, a na hard nastaveniach je to brutus. AIM-9L ma trafia vždy a všade. Preto dúfam, že sme mali nejaké fléry na našich mašinách, aby sa to aspoň trošku priblížilo skutočnosti.

Zvlášť mi ide o 21F/PF/PFM.

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chlapi, máte niekto informácie o klamných cieľoch (chaffs/flares) používaných na našich Migoch-21/23? Konkrétne myslím počet a typ. Hľadám to dnes celý deň, ale nevygúglil som to.

Mig-23ML mal podľa toho čo som našiel 6 svetlíc

Mig-23BN zrejme tiež 6 svetlíc

Mig-23MF neviem

Mig-21F/PF/PFM/MF neviem

Su-25 WIP Marcfighter - o ňom je dosť podkladov

Su-22M4 (máme Su-17,ale nie je problém ho prememnovať) viem, je to pomerne podrobne na http://www.valka.cz/newdesign/v900/clanek....ighlight=Suchoj

V galérii je to tam doložené aj fotkami. Ale ako sa mi zdá ide len o svetlice. A neviem či sme mali a ak tak aké kontajnery s rušičmi :dntknw:

 

Skúšam tú editnutú scrapperovu kampaň Red swarm, a na hard nastaveniach je to brutus. AIM-9L ma trafia vždy a všade. Preto dúfam, že sme mali nejaké fléry na našich mašinách, aby sa to aspoň trošku priblížilo skutočnosti.

Zvlášť mi ide o 21F/PF/PFM.

 

Na wiki web je uvedeno, ze chaff/flare dispensors byly pouze na Mig-23s Flogger K. Co takhle napsat do Aera Vodochody. Jedenadvacitky se tam vyrabely a treba maji i archiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na wiki web je uvedeno, ze chaff/flare dispensors byly pouze na Mig-23s Flogger K. Co takhle napsat do Aera Vodochody. Jedenadvacitky se tam vyrabely a treba maji i archiv.

Som dnes pekných pár hodín strávil na gúgli, ale nepodarilo sa mi nájsť čo chcem. To čo som našiel si dokonca aj odporovalo. U nás sa vyrábali Mig-21F-13, tie boli bez radaru a zrejme aj bez svetlíc a pásikov. Ale to je len môj odhad. No, do Aera sa necítim moc písať. To som malý pán na to. A veci sa už dali do pohybu a myslím, že je len otázkou času, kedy tie klamné ciele rozlúštime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dannn aby si tomu rozumnel, sehnal sem kontakt na byvaleho sk pilota kktery lital s L-29,L-39C,ZA,V, MiG-21UM,F,MF, SU-22UM3K,M4, Z-42, 142

Share this post


Link to post
Share on other sites

takze me napsal toto:

Ak mozem tak by som odpovedal.MiG-21 mohol podvesit kontejner SPS-141 , ktory bol urceny ako na aktivne rusenie tak i na pasivne, a to na vystrelovanie dipolovych odrazacov/asi chaffs po americky/.Osobne som absolvoval niekolko prepadov na ciel,ktory prevadzal rusenie ako aktivne tak pasivne. Aktivne rusenie znamena pre laikov elektronicke rusenie.Pasivne je vystrelovanie bud protiradiolokacnych klamnych cielov - dipolovych odrazacov alebo raketovych svetelnych cielov alebo svetlic/flares/.Takze zhrniem to- Mig-21 nenosil v sebe ziadne prvky aktivnej alebo pasivnej ochrany proti raketam,mohol iba niest kontejner so zariadenim na aktivne alebo pasivne rusenie.

 

a jeste se nabidnul dalsi s pomoci ale musim pockat do soboty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
takze me napsal toto:

Ak mozem tak by som odpovedal.MiG-21 mohol podvesit kontejner SPS-141 , ktory bol urceny ako na aktivne rusenie tak i na pasivne, a to na vystrelovanie dipolovych odrazacov/asi chaffs po americky/.Osobne som absolvoval niekolko prepadov na ciel,ktory prevadzal rusenie ako aktivne tak pasivne. Aktivne rusenie znamena pre laikov elektronicke rusenie.Pasivne je vystrelovanie bud protiradiolokacnych klamnych cielov - dipolovych odrazacov alebo raketovych svetelnych cielov alebo svetlic/flares/.Takze zhrniem to- Mig-21 nenosil v sebe ziadne prvky aktivnej alebo pasivnej ochrany proti raketam,mohol iba niest kontejner so zariadenim na aktivne alebo pasivne rusenie.

 

a jeste se nabidnul dalsi s pomoci ale musim pockat do soboty.

O.K. ĎAKUJEM za spoluprácu.

Ozval sa aj mne, lebo druhý mail sa mi podarilo odoslať, hehe (ozaj som asi mimo, keď neviem mailovať :no: ).

Odkázal ma aj na to fórum, kde opdpovedal.

Rozmýšľam založiť topic na hlavnom fóre ohľadom tejto rušiacej výzbroje. Len to musíme nejak skompletizovať.

Alebo ani nemusíme a niektorí možno prispejú aj svojimi poznatkami. Žiadny kontajner SPS-141 zatiaľ nie je vymodelovaný, možno sa nejaký modder na to chytí.

Aspoň takto upozorníme Mig masterov a modderov na to, ako to v ČssR chodilo.

Dokonca aj L-39 mal 4 svetlice :biggrin:

A myslím, že by bolo dobré spolu s tým "rušiacim topicom" zaroveň naštartovať aj topic o našej kampani. Ten môj edit Red swarmu funguje, akurát s tými rušičmi sa musím pohrať (alebo to urobia original moddery na svojich mašinách). Testujem to na hard optionsoch (ako som vieckrát písal).

To je do blízkej budúcnosti.

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

K tomu predošlému postu vyššie: som sa sekol asi, lebo nič podobné som nenašiel.

 

A hlavne toto:

Su-22.jpg

 

Ešte to chce pár vecí si načítať a dozvedieť sa. Ono to nie je ani nič ťažké nacápať na trup fléry :yes:

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak som odpálil nový topic o SM SPS-141 kontajnere. Patrí do kategórie REB. Podvesuje sa na Mig-21.

http://forum.combatace.com/index.php?showt...mp;#entry112149

Nepredpokladám nejaký obrovský úspech, ale za pokus to stojí. Proste potrebujeme niečo ako technický výkres. Alebo dobré fotky. Teda z boku, vrchu, zo spodu, aj spredu.

S vrkuboyom sme pri hľadaní strávili pekných pár hodín, ale SM SPS-141 pre Mig-21 sme nenašli. Teda myslím výkres.

Je to nutné k tomu, aby mohol byť spravený 3D model kontajnera.

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

A verte či neverte, ten kontajner je vymodelovaný!!! A nie len to. Máme vymodelovaný aj kontajner pre Su-17/22. Obidva spravil moder a moderátor z CombatACE Fast Cargo. Tak sa to kurňa podarilo :good:

 

Myslím že sme mu veeeľmoooo zaviazaní :clapping:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ACH JO! Ja mam predcasne vanoce! jednim slovem uzasny jeste peknou texturu! uz se nemuzu dockat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na textúre maká gerald. Tak to bude dobré :good: Akurát čísla ma trošku vytáčajú :blink:

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

gerald je tu podle me nejvetsi borec alespon prez migi a ta su 22 bude taky pecka!

Share this post


Link to post
Share on other sites
gerald je tu podle me nejvetsi borec alespon prez migi a ta su 22 bude taky pecka!

To s Tebou ABSOLUTNE súhlasím. A keby vedel aj modelovať v 3DMaxe tak ja uz neviem aky by bol :biggrin:

Čo sa týka zameriavača pre súčko, písal, že tam sú určité problémy. Zrejme to nebude úplne tak ako by to malo byť. Ten kokpit je totiž stará záležotosť, takže to celé nejak potrebuje update. Gerald tvrdí, že to je jedna najťažších vecí čo tu robí a robil :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

no tak jestli se mu to povede tak mu opet stoupne reputace. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
no tak jestli se mu to povede tak mu opet stoupne reputace. :D

Hmm, on to takmer určite spraví a bude to dobré :biggrin: Ale ktovie, čo prinesie nový patch. Možno to pôjde potom kapánek lepšie :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, Privacy Policy, and We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..