Jump to content
Sign in to follow this  
kukulino

Československé kampane a mašiny

Recommended Posts

Zdar.

Neviem, či Ťa blackrat kontaktoval na ICQ, ja som to skúsil, lenže mám dnes troška fičáky, takže Ti nebudem môcť odpisovať hneď. Každopádne sa určite na icq stretneme :biggrin:

 

OK, ono bude fajn, keď sa dáme dokopy, to potom veci pôjdu lepšie.

 

A samozrejme osobnej iniciatíve sa medze nekladú :yes:

 

K tomu Mig-23MF skinu. Zvyčajne je potrebné nový skin, ktorý pozostáva z nového skinfoldra a jeho nového obsahu, nakopírovať do main foldra mašiny. Prípadne addnúť niečo do aircraft.ini

Ani v prípade skinu na MFku nebude potrebné nič downloadovať navyše. Akurát samotný Mig-23MF od Mirage factory, ak ho niekto nemá.

Toľko zatiaľ :biggrin:

Ja som z toho skinu na "větvy" :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak lidi, ceskoslovensky repaint MiGu-23MF zverejnen, kdo nemate, stahujte zde:

 

http://forum.combatace.com/index.php?autom...p;showfile=5711

 

Hangar screen zde:

 

http://forum.combatace.com/index.php?autom...p;showfile=5710

 

Dekuju vsem co pomohli dostat tohle krasny ceskoslovensky ero na virtualni nebe!

(Kukulino, Cover72 a samozrejme autori modelu z Mirage Factory)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrá práca blackrat :good:

Podobne aj cover72 :good: Hangar screen je veľmi pekný.

Pekný darček pod stromček :biggrin:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dík... JEn mi prosímtě pověz - jak je to s tím ratingem u souborů? Je to jako školní známkování (1 nejlepší, 5 nejhorší) nebo jako body (1 nejméně, 5 nejvíc) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podle me je pet nejvic - nekomu se to evidentne nelibi - dal mi dve z peti :dntknw:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podle me je pet nejvic - nekomu se to evidentne nelibi - dal mi dve z peti :dntknw:

Nooo, ono to ten dotyčný mohol pochopiť práve tak, ako školské známkovanie. Ja to chápem ako 5 najlepší - 1 nič moc.

Samozrejme som votol za 5 :biggrin: Sak sa mi ten skin hovadsky páči :good:

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podle me je pet nejvic - nekomu se to evidentne nelibi - dal mi dve z peti :dntknw:

 

Tak to buď v klidu, můj HangarScreen dostal 1/5  :biggrin:

 

 

Já právě proto dote´d nerankoval, že jsem nevěděl, jestli bych škodil nebo polepšoval...

 

Btw, admini mají asi tenhle skin docela rádi - protože ačkoli už v HAngarScreens kategorii sedí i můj další scr (J-11), MiG-23MF (CSLA) je pořád evidován jako poslední post  :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj chlapy, ja t chvilku nejsem a co se tady deje to je neuveritelne!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jsme dneska s Kukulinem resili potencionalni ceskoslovenskou kampan - 80. leta a narazili jsme na zajimavou vec..

 

A to: Protivzdusna obrana letist CSLA.

 

Mate nekdo nejake materialy ktere jednotky to mely nastarosti? Jake se pouzivaly typy prostredku?

 

Ja jsem kapanek zapatral na valka.cz a z toho co jsem tam nasel se mi zda logicke, ze na to byly vyclenene nektere protiletadlove raketove oddily, pravdepodobne s mobilnimi prostredky (Strela, Osa, Kub, Igla, 30mm PlDvk).. Ale nikde jsem nenasel jedinou informaci ktera by to potvrzovala.

 

Nevite nekdo neco blizsiho?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak jsme dneska s Kukulinem resili potencionalni ceskoslovenskou kampan - 80. leta a narazili jsme na zajimavou vec..

 

A to: Protivzdusna obrana letist CSLA.

 

Mate nekdo nejake materialy ktere jednotky to mely nastarosti? Jake se pouzivaly typy prostredku?

 

Ja jsem kapanek zapatral na valka.cz a z toho co jsem tam nasel se mi zda logicke, ze na to byly vyclenene nektere protiletadlove raketove oddily, pravdepodobne s mobilnimi prostredky (Strela, Osa, Kub, Igla, 30mm PlDvk).. Ale nikde jsem nenasel jedinou informaci ktera by to potvrzovala.

 

Nevite nekdo neco blizsiho?

 

No, podle mě se asi PVo letišť moc neřešila - bylo jich na to příliš, takže max. nějaká ta ještěrka, a řešila to PVOS se svými S-75,125,200 a příležitostně nějaké 2K12 - to TY měly na triku opchranu bodových cílů.

 

 

Ale co jsem četl knihu od jednoho bývalého pilota, tak ochranu letiště mělo na starosti kulometné hnízdo.

 

Nutno ovšem podotknout, že to popisovalo létání v r. 1968 - a za těch 12+ let se to asi dost změnilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam moc casu ale ve volnych chvilich porad pracuju na tom skinu czech stress teamu pro Mig verzy UM na ktere dela AMOKFLOO jeste neni relased ale uz td na tm skinu muzu makat diky tomu ze me UM verz poskytnul AMOKFLOO na testovani. Tady nejake screeny

 

1670561,bncox.jpg 1670547,aexxx.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Už sa to krásne rysuje :ok:

Soulfreak odpálil topic v ktorom žiadal o help so sériovými číslami a znakmi na český Mig-21, pričom verziu neupresnil.

Topic: http://forum.combatace.com/index.php?showt...mp;#entry119727

Máme dobrý font takže mu môžeme pichnúť. Blackrat sa vrhne na znaky a ja skúsim čísla. Tak som sám zvedavý ako to dopadne :biggrin:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak chlapi, hodil som oko na topic Screenshot of the day a jeden maník tam mal zachytený kokpit z tejto mašiny: http://forum.combatace.com/index.php?autoc...p;showfile=5937

 

Myslím že je to vhodný alternatívny kokpit pre Montyho "Delfínka" alebo aj pre L-39:

kokpit.jpg

kokpit2.jpg

 

Zatiaľ som nenašiel lepší ako tento. A mne osobne sa páči. Len neviem ako vlastne vypadal Delfínov zmeriavač keď bol zapnutý. By sa tam hodilo nejaké nové TGAcko prasknuť, lebo pôvodné je zo stock Harriera, ak sa nemýlim.

 

A kryt kabíny sa odklápa do prava :wink:

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

So if I may ask, from what I can tell through my horrible attempt to translate (without any sort of translation devices) you guys what a Czechoslovakian install and campaign? That would be cool. The mear 3% Czech in me tingles at the thought! :good::good::good: Good luck guys! I hope this becomes a reality!

 

PS. Could someone teach me a few words of Czech? :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

For words I'd say maybe:

 

Hello

Hi

How are you

Goodbye

 

And just so I can say this when a new model pops up here:

 

Nice looking plane! Can't wait for a release.

Share this post


Link to post
Share on other sites
For words I'd say maybe:

 

Hello - AHOJ

Hi - ČAU or CAU

How are you - JAK SE MÁŠ or JAK SE MAS

Goodbye - NASHLEDANOU but you can use ČAU

 

And just so I can say this when a new model pops up here:

 

Nice looking plane! Can't wait for a release.

Share this post


Link to post
Share on other sites

And

"Nice looking plane! Can't wait for a release." is

Krásná mašina! Už se nemůžu dočkat, až bude hotová (beautifull plane! can't wait till it's done/finished.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, Privacy Policy, and We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..