Jump to content
Sign in to follow this  
kukulino

Otázky

Recommended Posts

No, vďaka vrkuboyovi sa mi podarilo nakontaktovať na pilota Migu-21 (lietal aj na L-29, L-39, aj Su-22 myslím). Ponúkol mi možnosť pýtať sa, tak sa pýtam. Ak by ste mali nejaké otázky, postnite ich a spýtam sa.

 

Prípadne ak by ste poznali nejakých pilotov osobne, skúste túto možnosť ponúknuť ostatným (teda nám, pravda) :biggrin: . Veľmi to pomáha pri upravovaní mašín a pri informáciách pre kampane.

 

Ja osobne poznám pilota Mi-24, ale moc vecí som z neho, jak na potvoru, nevytiahol :no:

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

nebylo by spatne zjistit v jakych formacich litaly nase migy 21 a potom udelat takove formace do woe.

miluju kdyz letadla leti v tesne formaci. Poud se nepletu tak 21 letely ve skupine a jen jedna z nich mela raketnice a klamne cile, takze musely litat v tesne formaci. Pri standardni formaci ve woe nam vsechny 21 postrily SAM a zbyde jen jedna :(

skus to nejak zjistit.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nebylo by spatne zjistit v jakych formacich litaly nase migy 21 a potom udelat takove formace do woe.

miluju kdyz letadla leti v tesne formaci. Poud se nepletu tak 21 letely ve skupine a jen jedna z nich mela raketnice a klamne cile, takze musely litat v tesne formaci. Pri standardni formaci ve woe nam vsechny 21 postrily SAM a zbyde jen jedna :(

skus to nejak zjistit.

OK, už aj píšem :yes:

 

Na druhú stranu, ako to spraviť, aby mala len jedna mašina zo štyroch podvesený REB kontajner? Keď lietame v kampani s tými mašinami my, tak jednoducho podvesíme kontajner len našej mašine. Ale ak valíme za inú jednotku, budú mať migy v prvej jednotke podvesený kontajner všetky alebo žiadny (to záleží na loadout.ini).

Share this post


Link to post
Share on other sites

a slo by to udelat aby si to musel zvolit v hangar menu? aby to ostatni nemeli? a pokud se nepletu jeste sem nevidel ze by pocitac pouzival flares :/

Share this post


Link to post
Share on other sites
a slo by to udelat aby si to musel zvolit v hangar menu? aby to ostatni nemeli? a pokud se nepletu jeste sem nevidel ze by pocitac pouzival flares :/

No takto. V hangar menu to samozrejme pôjde. Teda akk si správne rozumieme. Ak budem lietať Mig-21MA a mám povedzme misiu na zničenie protilietadlovej obrany v nejakom sektore, tak si ten kontajner môžem v hangar menu zavesiť

a ostatnym trom mašinám nie. Alebo to budú mať všetky stroje v letke.

 

Tak si to myslel?

 

Ale keď budem v kampani lietať povedzme Mi-24D tak Migy-21MA nebudem mať možnosť nijak ovplyvniť. Oni budú mať podvesené to, čo im udáva Loadout.ini súbor.

 

Počítač fréry používa, a naše R-3S IČ rakety sa sobľubou za nimi naháňajú.

Lenže fléry v našich kontajneroch sa odpaľujú ručne, klávesami, tak neviem, či sa to podarí aj AI. To musíme zistiť.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak som zistil pozitívnu vec, že AI využíva aj fléry z toho nášho kontajnera. Počítač pekne svetlice vystreľoval z okolitých mašín, ktoré mali SM SPS-141 podvesené. Ale že by im to bolo nejak moc platné... :no:

Pár rakiet odrušili ale aj tak v konečnom dôsledku sundali 4 F-15 šesť Migov aj s kontajnermi. A to som to skúšal dobrých päťkrát. Možno viac. A vždy bez straty. Jak ja tie F-15 a ich AIM-9L nenávidím :aggressive:

 

Ale darmo, sú proste lepšie :dntknw: F-15 má 120 dipólových odrážačov a 60 svetlíc. Jej rušička má "hodnotu rušenia" JammerStrength=60.0 a náš SPS-141 JammerStrength=35.0

Fakt neviem, či si viac môžeme dovoliť.

 

A zatiaľ to vypadá tak, že Mig-23ML má v najlepšom prípade 6 svetlíc, ak vôbec nejaké mal. Ale nezabúdajme, že sa bavíme o našich mašinách a kampani zasadenej do r. 1985.

 

Tie F-15 fakt neznášam :shout:

Share this post


Link to post
Share on other sites

njn co nadelas, jen ti poradim kdyzhodis flerynebo dipoly tak nesmis mit zaplou forsage, protoze forsage bude vyzarovat hodne tepla tak mozna proto jdou ty raket tolik po tobe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myslím že problém je v tých raketách. Vlastne to nie je problém, ale ich strašná výhoda. Novšie verzie Sidewinderov ťa trafia z akejkoľvek pozície - z predu, z boku, zo zadu, zo spodu aj z vrchu. Tu nemyslím na realitu ale na WOE. A naše R-3S ani R-13M či povedzme už R-60 sa nechytajú.

 

Ide mi o to, že keď už sa mi nejak podarí dočápať Red swarm za našich (keby niekto chcel na tom tiež robiť nech sa kľudne ohlási) a scrapper mi dá permišn, naše misie v tej kampani budú samá samovražda :diablo: (teda na hard settings).

 

Sa môžme rozlúčiť s tesným dogfightom. A taktika UDER A UTEČ (hit and run) je tiež problémom, lebo rakety sú neskutočne presné. Pocit frustrácie sa ešte prehĺbi keď sa Ti už konečne podarí odpáliť nejakú rachejtlu a čo sa stane?

... no F-15 odpáli pár svetlíc alebo dipoly (veď toho všetkého má dohromady 360 ks!!!!!!!!!!!!) a R-3S sa porúča :doh:

 

Ale paradoxom je, že Mig-21 bol podobným strašiakom pre povedzme F-104. To som sa tu dočítal na nejakých topikoch :no:

 

EDIT: zrovna som to skúsil s Mig-23ML. Nás bolo 12 a F-4F (Phantom) túším 8. 6 (aj ja) našich dole a 2 Phantomy. A výzbroj F-4F? AIM-9L :bad: ale treba dodať, že tam bola aj strašná kopa SAMov.

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

no zkousel sem utikat na hard bez pouziti dipolu a fleru, a musim rict ze za takovou akrobacii by se nestydel ani akrobaticky pilot :D a dvoum raketam sem utekl a treti uz byla moje smrt :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
no zkousel sem utikat na hard bez pouziti dipolu a fleru, a musim rict ze za takovou akrobacii by se nestydel ani akrobaticky pilot :D a dvoum raketam sem utekl a treti uz byla moje smrt :D

A čím po Tebe strieľali? Ak si zdrhol AIM-9L alebo M tak to je skoro zázrak. Jaj, a na čom sa Ti to podarilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A čím po Tebe strieľali? Ak si zdrhol AIM-9L alebo M tak to je skoro zázrak. Jaj, a na čom sa Ti to podarilo?

 

lital sem s migem 21 UM. ma perfektni ten periskop takze krasne vidis kdy je nekdo za tebou ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pekneeee :biggrin: Čakáme na nový patch. Tak teraz neviem, či má zmysel niečo uploadovať, lebo nevieme čo prinesie. Ale každopádne gerald14 porobí nejaké zmeny na pôvodnom test packu a zase tak skoro pack hotový nebude. A rozhodli sme sa zahrnúť do packu aj Mig-21MA po úprave, ktorou naše mašiny prešli zhruba v polovici 70-tych rokov (ono vlastne to bude len premenovaná MF-ka, ale zrejme nejaké zmeny si gerald neodpustí)). Teda boli upgradnuté na MF štandard. gerald maká aj verzii Bis (a nie len na nej) tak sa máme na čo tešiť. Fubar512 zase prerába FM Migu-19!!! No Ty včil testuješ UMku. No to budú vianoce :rolleyes:

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vanoce budou jeste lepsi soulfreak bude delat ten skin verze UM jak ma drevene kridla :fans:

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, ty brďo :shout:

 

P.S.: od pilota Migu-21 (nie len migu) som dostal na mail náčrty formácií. Máme tu na CA nejaké nové (tesné aj iné) formácie, ale naše mašiny s kontainerom SM SPS-141 nelietali v tesnej zostave, ako sme si mylne mysleli (alebo len ja, hehe). Kto má zujem, nech mi pošle PM s mailom a prepošlem mu ich :good:

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites
V nadväznosti na nový topic http://forum.combatace.com/index.php?showtopic=23347

sa teda pýtam: má niekto známeho pilota Migu-23???? Chceme info o HUD displayi, lebo je idea niečo také spraviť. Samozrejme, že sa potom budeme chcieť spýtať aj na iné veci. Teda, ak pilot bude chcieť soplupracovať :wink:

 

 

No to chces asi moc :D takoveho znameho ja urcite nemam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to chces asi moc :D takoveho znameho ja urcite nemam :)

Na flightsim.cz bol jeden, ale zatial nemam nejak paru sa ho to opýtať. Išo o ten topic, čo si tam položil otázku o Migoch. Uviedli tam aj mail, len fakt sa moc neodvažujem. Ale skusit to určite skúsim :yes: To je ten, o ktorom som pisal v tom topicu o Mig-23 HUD.

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myslím že problém je v tých raketách. Vlastne to nie je problém, ale ich strašná výhoda. Novšie verzie Sidewinderov ťa trafia z akejkoľvek pozície - z predu, z boku, zo zadu, zo spodu aj z vrchu. Tu nemyslím na realitu ale na WOE.

Sorry za takové hrabání se v historii, ale to je i realita.

 

 

Zatímco IR AAM 1. a 2. generace se naváděly na trysku motoru, popř. výstupní plyny, Aim-9L (1978) byla první střela, která byla all-aspect - protože se dokázala zaměřit na teplo způsobené třením letounu o vzduch. První východní raketou, které toto dokázala taky baly R-73 - které zase "Lima-Sidewinder" předčila o třídu a byla to vl. 4. generace, ale také přišla o dost později (1985) a k nám snad už vůbec, nebo až na MiG-29 (1989).

 

Tedy simulace tohoto "jevu" je ve WoE více než reálná...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sorry za takové hrabání se v historii, ale to je i realita.

Zatímco IR AAM 1. a 2. generace se naváděly na trysku motoru, popř. výstupní plyny, Aim-9L (1978) byla první střela, která byla all-aspect - protože se dokázala zaměřit na teplo způsobené třením letounu o vzduch. První východní raketou, které toto dokázala taky baly R-73 - které zase "Lima-Sidewinder" předčila o třídu a byla to vl. 4. generace, ale také přišla o dost později (1985) a k nám snad už vůbec, nebo až na MiG-29 (1989).

 

Tedy simulace tohoto "jevu" je ve WoE více než reálná...

Vítam Ťa cover72 :biggrin:

Zrovna som Ti písal PM, že ukáž sa tu, a vidím že sa s tým nepáraš :good:

Pokojne reaguj na čo chceš, nech je to aj akokoľvek staré :yes:

 

Ja som v tom poste reagoval na veľmi nepríjemnú situáciu, ktorá ma aj zároveň strašne napálila. To iste poznáš, alebo spoznáš, keď sa snažíš prežiť s "dvadsaťjednotkou" s R-3S, prípadne R-13M proti F-15A s AIM-9L. Tá bezmocnosť bola fakt na prd. Odvolať sa na WOE a nie realitu som v tomto prípade považoval za potrebné, lebo ma vytočila (asi každého by to napálilo, a ešte napáli, hehe) situácia vo WOE (alebo skôr bezmocnosť). Tiež je známe, že F-15A je iná generácia ako Mig-21MF. Ono skúšal som zostreliť aspoň jedinú mašinu, ale nejak nepojalo :rofl: Už som bol fakt zúfalý. A ani sa mi to neskôr nepodarilo. Asi bude chyba medzi klávesnicou a stoličkou... :rolleyes:

Jediná mašina, ktorá šla dole, bol Phantom, a ten sa mi podarilo zvesiť keď som testoval Mig-21MA pack, čo na ňom robíme.

 

Naše Mig-21 nemali montované svetlice ani dipólové odrážače (resp. ich výmetnice). Preto plodom nášho snaženia (tu na CA) sa tal kontajner SM SPS-121, ktorý ich mal. Tento kontajner bude zahrnutý v MA packu. Dá sa podvesiť aj na MFku (bola potrebná elektrická úprava. Nie všetky mašiny ich v ČSSR mohli nosiť). Aspoň aká taká záchrana :yes: Iste, kontajner sa podvesil v skutočnosti na poslednú mašinu v roji, a kryl celú formáciu 4 strojov. Vo WOE to môžeme spraviť podobne, ale posledný člen v roji je pekný manták...

 

Samozrejme mi je jasné, že AIM-9L je niekde inde ako R-3S/13M alebo R-60. Myslím si však, že tieto rakety trochu podhodnotili vo weapons packu. Ak sa mýlim, a vlastnosti spomínaných rakiet sú nasimulované správne (v rámci možností), bola pozícia našich pilotov nezávideniahodná. Nechcem povedať zlá...

 

Čo sa týka R-73, stačí si vyskúšať Su-27 od Marcfightera (s R-73 a R-27R) a vyzvať čokoľvek na oblohe. To je iná káva :haha:

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jj, Marcfighter's Su-27 mám a znám.

jen pak ještě detail - neboj se klidně manévrovat na plnou forsáž. Vzhledem k tomu, že all-aspect Lima-Sidewinder jde stejně po trupu, který ose ohřívá třením o vzduch by forsáž mohla paradoxně pomoct oslepit čidloo. Tedy v reálu, a na chviličku, než se optika přenastaví.

každopádně forsáží nic nezkazíš.

 

A proti Sparrows - mohlo by fungovat, že poletíš na minimum a s ABK kolmo dolů - což by mělo zmást dopplerovské radary amíků, ze kterých bys měl prostě zmizet. Není zámek - není Sparrow.

V LOMACu to prý funguje, tady nevím - proti Aim-7 jsem ještě neletěl (viz. podpis - tedy nerad létám proti američanům).

Což mě přivádí k otázce - mohla by jedna z těch modifikací Red Hammer nebo něčeho pozdějšího být i verze, za kterou by se létalo ČSLA+USAF proti ruským okupantům? Jen návrh... Dík

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nooo, to môžem skúsiť. Zatiaľ sa to Sidewinderom a Sparrowom dosť darilo, napáliť to do mňa. A často mali ideálnu palebnú pozíciu, lebo sa moc nedalo dať si pozor na všetky protivníkove stroje :biggrin:

Samozrejme hovorím o HARD settings.

 

V prípade kampane, mali sme návrhy na začiatok editnúť Red Hammer, alebo NATO fighters. Zatiaľ to neprinieslo žiadnu úspešnú a oficiálnu verziu. Väčšinou máme všeliaké vlastné verzie. Ono ja sa osobne moc nerozumiem do tých editov.

Ale myslím si, že je otázkou času, kedy sa na kampane vrhneme.

Akákoľvek kampaň vo WOE je typu "What if". Takže môžeme sa realizovať od skutočných jednotiek až po vymyslené scenáre.

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myslim ze hlavne R-60 a R-23 sou hodne podhodnoceny. Matra R-530R ma minimalne blbej motor. AIM-9L je zase prehnanej. Chova se spis jako AIM-9X. AIM-7 sou od verze E moc spolehlivy. Minimalne ve Vietnamu je vzdy strilely po dvou protoze jedna vzdycky selhala.

Pravda je, ze vetsina souboju 21 vs F-4 u me probiha tak nejak jako "co je tamhleta tecka?" BUM "aha, tak to byl sparrow". Nemela by 21 mit vystraznej system na ozareni radarem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

R-23 ano, R-60 podle mě ani ne.

Aim-9L je podle mě docela OK - Xko je naprosto neoblafnutelné flares, vymanévruje cokoli a má 60° off-boresight schopnost na obě strany - tedy v simu by trefila vždycky všechno.

"Lima" mělo dobré CCM, byla (na rozdíl od R-60?) all-aspect, měla docela dobrou manévrovatelnost a tedy podle mě odpovídá.

 

R-23 by ale měla být o dost přesnější/vyšší PZ, to máš pravdu. Tak si to ale uprav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U R-23 mi spis vadi, ze je pomala. s presnosti to podle me zase tak hrozny neni. U R-60 se mi dost casto stava, ze trefi cil ale neposkodi ho. Naposled sem tornado gr.1 trefil 3 ma r-60 a nic mu to neudelalo. Podobne f-4f sem az druhym zasahem znicil motory. Mala naloz?

 

Vtip je, ze Lima ve WOE je STEJNA jako X-ko.

L:

presnost-95

manevrovatelnost-32G

spolehlivost-97

odolnost- 95

X:

presnost-90

manevrovatelnost-70G

spolehlivost-90

odolnost- 100

 

Na to ze je od sebe deli skoro 30 let mezi nima moc rozdil neni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, Privacy Policy, and We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..