Jump to content
Sign in to follow this  
Enjoyr

IL-2 Sturmovik 1946

Recommended Posts

Vidím,že je to tady samý rourař :biggrin: ,ale bylo mi řečeno,že by se mělo tohle CZ fórum využít i pro témata o jiných simulátorech.

Takže mě buď pošlete zpátky k vrtulím :grin: ,nebo jestli tu někdo lítá i Šturma,tak pište.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidím,že je to tady samý rourař :biggrin: ,ale bylo mi řečeno,že by se mělo tohle CZ fórum využít i pro témata o jiných simulátorech.

Takže mě buď pošlete zpátky k vrtulím :grin: ,nebo jestli tu někdo lítá i Šturma,tak pište.

Zdar :biggrin:

 

Som rád že si sa ujal tejto témy :ok:

 

Pôvodne som starý fanúšik Il-2. Keď som ho prvýkrát spustil, padla mi sánka. Bola to tá úplne prvučičká verzia. Sníval som o Spitfiroch, československých kampaniach, Wildcatoch, Zerách... Vtedy boli k dispozícii len repainty mašín ako Mig-3 v úlohe spitfira alebo Lagg-3...

Potom prišiel Forgoten battles, Aces expansion pack a dokonca sme si mohli zalietať aj kampaň za Slovákov.

A samozrejme ďalej nasledovali vytúžené Wildcaty a Zerá... To bolo neskutočné. Pristátie na lietadlovke spravené tak ako v PF je podľa mňa doteraz neprekonané vo virtuálnom svete.

 

Il-2 získal slávu aj ako onlinovka. Žiaľ nikdy som nelietal tento simík po nete, len raz niekoľko hodín na maličkej (3 ľudia) lanpárty u kamoša v pivnici. Nebolo tu dosť nadšencov okolo mňa a nemal som vtedy internet.

 

Samozrejme som zaznamenal, že pár matadorov od nás makalo na slovenskom teréne. Ale žiadne novinky neviem. Myslím že je patch 4.08 pre 1946 a videl som aj niečo o 4.09b1m. Ale naozaj nemám šajn o čo ide. A úplne mimo som z Dgen kampaní či jak sa to píše.

 

Takže rozhodne téma Il-2 nezostane v pozadí alebo osamotená!!!

Podobne by sa tu hodila téma pre First eagles, alebo pre MS2004.

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zdar :biggrin:

 

Zdarec.

 

....ti vaši matadoři udělali nejkrásnější mapu do Šturmovika,jaká kdy vznikla !! :good::grin:

Opravdu nádhera,když vyšla v Patchi 4.09b1m, lítal jsem 2 hodiny po téhle úžasné mapě

a jen se kochal. :yes:

 

Snad se brzy dočká Il-2 komunita i jejich Avie B-534 a Letova,které jsou už hotové...

 

Mimoch.,když tady vidím ty krásné 23-tky,nebo Sučka... docela mě to láká na chvíli přeběhnout k rourám,

...jen kdyby sakriš bylo víc času.. :sad:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zdarec.

 

....ti vaši matadoři udělali nejkrásnější mapu do Šturmovika,jaká kdy vznikla !! :good::grin:

Opravdu nádhera,když vyšla v Patchi 4.09b1m, lítal jsem 2 hodiny po téhle úžasné mapě

a jen se kochal. :yes:

 

Snad se brzy dočká Il-2 komunita i jejich Avie B-534 a Letova,které jsou už hotové...

 

Mimoch.,když tady vidím ty krásné 23-tky,nebo Sučka... docela mě to láká na chvíli přeběhnout k rourám,

...jen kdyby sakriš bylo víc času.. :sad:

Pááni, tak to už je vonku tá mapa :blink:

No, dá so zohnať normálne over internet počítam, alebo máš ňáku spoľahlivú stránku kde to dostať?

 

A samozrejme, tá Avia alebo Letov by boli pre nás pekné zákusky. Ale veľmi často som o nich čítal že snáď niekedy... :cray:

 

Aj mňa rúry lákali. Tak som to raz skúsil... :biggrin:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pááni, tak to už je vonku tá mapa :blink:

No, dá so zohnať normálne over internet počítam, alebo máš ňáku spoľahlivú stránku kde to dostať?

 

A samozrejme, tá Avia alebo Letov by boli pre nás pekné zákusky. Ale veľmi často som o nich čítal že snáď niekedy... :cray:

 

Aj mňa rúry lákali. Tak som to raz skúsil... :biggrin:

 

O mapě Slovenska je více info tady:

http://www.vwings.net/forum/viewthread.php...;thread_id=2089

 

no a hlavně tady (mapa,Avia B-534,rozpracovaná Avia B-135,atd.):

http://www.letka13.sk/forum/viewforum.php?...0198fd9f7df7d78

Share this post


Link to post
Share on other sites

OOooh, som sa dočítal na jednom z Tvojich linkov že:

"Start 8:18 z trencinskeho letiste. Krouzim nad Trencinem a hradem.

Hrad mi ovsem haze asi ze dvou pozic takovehle podivne stiny, je to 8:20 rano.

Otocim na jih a drzim se toku Vahu.

Proletavam nad Piestany.

U Hlohovce tocim a sleduji cestu na Nitru.

Proletavam nad Nitrou.

Drzim se stale cesty a letim na Zlate Moravce a nad Novou Banou zacinam sledovat tok Hronu.

Preletavam Zvolen,

A letiste Tri duby.

Zakrouzim nekolikrat nad Banskou Bystricou.

Nad Podbrezovou tocim na severne, drzim se cesty vedouci pres Nízké Tatry.

V dalce se zacinaji rysovat jeste vyssi hory.

Po preletu Nizkych Tater je vlevo Liptovský Hradok.

Ja vsak tocim na vychod a drzim se cesty na Poprad.

Az nad vesnickou Strba otacim na sever.

Abych si prohledl Strbske pleso.

Pak uz stoupam nad hreben Vysokych TaterNakonec stacim svuj stroj smerem nad Poprad a nechavam Tatry za sebou.

Proletim kolem Popradu[...]"

 

Citované z http://www.vwings.net/forum/viewthread.php...;thread_id=2089

Príspevok je krátený.

Autor WT_Horrido

 

No, žiaľ už tam nie sú screenshoty. Ale mňa to chytilo z dôvodu, že som z TRENČÍNA :crazy:

Z Piešťan mám fotku Migu-21PF s číslom 1215 čo mám na signatúre, to je 40 km od nás... No ja mám dosť :fan_1: :shok:

Už teraz mám, ako hovorí moja drahá: "motýliky v brušku" z toho :shout: (hh, ale túto poznámku asi časom zmažem) :haha:

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdar.

kukulino - ktori matadori konkretne a co znamena "od vas"?

 

Mapa sa ma nasledovne - je v Olegovych rukach. Takze uz je to na nich skompilovat a vydat posledny patch. Map team uz pracu ukoncil. Beta verzia sa da stiahnut napr. tu:

http://mission4today.com/index.php?name=Do...ils&id=3199

 

Kto hlada fotky z mapy, urcite ich najde dost tu, hned v prvej teme (Screenshoty ...)

http://www.letka13.sk/forum/viewforum.php?f=19

 

Interview s "taznymi konmi" celeho projektu:

http://www.simhq.com/_air11/air_335a.html

 

A smutna informacia: B-534, S-328 su mrtve projekty. Vecna skoda, pretoze co budem hovorit:

http://www.letka13.sk/forum/viewtopic.php?f=19&t=2036

 

P.S. Som Sturman, co sa zlahka vo volnom case (tzn. ked prave neumiestnuje Lagga v priesecniku Revi) preskoluje na stare rury, ked AIM-9L bol este len hudba buducnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zdar.

kukulino - ktori matadori konkretne a co znamena "od vas"?

 

Mapa sa ma nasledovne - je v Olegovych rukach. Takze uz je to na nich skompilovat a vydat posledny patch. Map team uz pracu ukoncil. Beta verzia sa da stiahnut napr. tu:

http://mission4today.com/index.php?name=Do...ils&id=3199

 

Kto hlada fotky z mapy, urcite ich najde dost tu, hned v prvej teme (Screenshoty ...)

http://www.letka13.sk/forum/viewforum.php?f=19

 

Interview s "taznymi konmi" celeho projektu:

http://www.simhq.com/_air11/air_335a.html

 

A smutna informacia: B-534, S-328 su mrtve projekty. Vecna skoda, pretoze co budem hovorit:

http://www.letka13.sk/forum/viewtopic.php?f=19&t=2036

 

P.S. Som Sturman, co sa zlahka vo volnom case (tzn. ked prave neumiestnuje Lagga v priesecniku Revi) preskoluje na stare rury, ked AIM-9L bol este len hudba buducnosti.

Servus deRuyter :biggrin:

 

V prvom rade Ťa vítam medzi nami :hi:

 

Téma o Il-2 je tu nová a žije, tomu sa veľmi teším :clapping:

 

Ano, správne si poznamenal o nejasnosti myšlienky "od nás". Ak bola zle pochopená, ospravedlňujem sa. Nemal som najmenší úmysel privlastňovať si hard work niekoho iného. Nikto z našej (CZ-SK tu na CombatAce) komunity na tejto mape nerobil, alebo aby som bol presný, o nikom takom neviem.

 

Keďže som tu bol jediný zo Slovenska a už dávnejšie som čítal tento preview na SimHQ LINK! (presne ten istý link na "ťažných koňov projektu" si postol vyššie) tým "od nás" som myslel týchto matadorov zo Slovenska. Naozaj som nechcel nikomu ubrať ani si niečo privlastniť. Toľko na vysvetlenie nejasnosti.

 

 

A našiel som ten Trenčín aj s hradom: http://www.letka13.sk/forum/viewtopic.php?...a&start=915

V dedinke na ľavom brehu Váhu (z pohľadu screenshotu č. 2) bývam a ešte aj náš kostol tam je :biggrin:

 

Sa hovorí že vo veži kostola bol nemecký sniper (údajne tam boli dve osoby) keď sa blížil front. Veža bola ostreľovaná z druhej strany Váhu rusmi. Zasiahli zvon v kostolnej veži, pričom jeden z vojakov mal padnúť a druhý vraj prišiel o ruku. Toľko zo svedectva obyvateľov.

 

A ešte raz ďakujem za dobrú pripomienku, nejasnosti treba odstrániť :good:

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites
Servus deRuyter :biggrin:

 

V prvom rade Ťa vítam medzi nami :hi:

Vdaka za privitanie. Hlasim sa do party :pioneer:

 

Myslim, ze doslo k "mensiemu" nedorozumeniu.  :swoon:   Vobec som vas nepodozrieval, zeby ste si chceli privlastnit nejaky podiel na mape Slovenska, kedze mam prehlad o ludoch, co sa na nej podielali. Ale to slovo "matadori" vo mne vyvolalo dojem, ze mozno je niekto z nich vasim znamym, kedze par ludi odtial ma za sebou nejaku simulatorovu karieru z davnejsich dob (Warbirds a tak.). Tak ma zaujimalo, ci nahodou nemame spolocnych znamych. :smile:

 

Co sa Trencina tyka - pokial boli k dispozicii zdroje ako mapy, satelitne snimky a pod., tak bola snaha aspon u vacsich miest a dedin umiestnit vyznacne stavby ako kostoly, tovarne a pod. na ich skutocne miesto. V ramci moznosti nastrojov na tvorbu mapy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je to v poho. Tu na CA sú ľudia citliví na copyright. Preto radšej budem opatrný, akoby malo dôsť k prúseru :yes:

Už aj tak s tou mojou lámavou angličtinou som spustil maličkú lavínu ohľadom ruských rakiet na hlavnom fóre.

Uvidíme ako to celé dopadne. Zatiaľ mám za sebou admina :haha:

 

Začal som hneď s Tykaním, čo teda nie je moc slušné. Tak ak neva budem v tom pokračovať ak va, prispôsobím sa :biggrin:

A samozrejme mne nevykať, prosím :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak mame jasno.

Mne samozrejme tykat. Na forach, kde sa stretavaju "postihnuti" :fans:  si neviem predstavit vykanie - komukolvek a odkohokolvek. :biggrin:

Btw., aku lavinu? Momentalne tam vidim jeden post s 2 prispevkami. Viem, ze niekde bola dost dlha debata ohladom "west vs. east A2A strely", ale uz to neviem najst.

 

 

Btw., ak budem vediet nieco nove o oficialnej 4.09, tak to sem hodim. Zatial viem akurat tolko, ze im odisla finalna verzia Slovenska, Besarabiu uz myslim maju nejaku dobu, takze zalezi na nich, ake usilie tomu venuju.

Edited by deRuyter

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak mame jasno.

Mne samozrejme tykat. Na forach, kde sa stretavaju "postihnuti" :fans: si neviem predstavit vykanie - komukolvek a odkohokolvek. :biggrin:

Btw., aku lavinu? Momentalne tam vidim jeden post s 2 prispevkami. Viem, ze niekde bola dost dlha debata ohladom "west vs. east A2A strely", ale uz to neviem najst.

 

 

Btw., ak budem vediet nieco nove o oficialnej 4.09, tak to sem hodim. Zatial viem akurat tolko, ze im odisla finalna verzia Slovenska, Besarabiu uz myslim maju nejaku dobu, takze zalezi na nich, ake usilie tomu venuju.

 

Zdar.. :smile:

... Jen malinké upřesnění ... když jsem nahoře napsal ,,vaši matadoři,, myslel jsem tím vaši=ze Slovenska. :yes:

Jinak jména šikovných kluků,co se na tvorbě té mapy podíleli znám,ale jen z diskusí na SimHQ,SVK a 13. Do těch fór

jsem nevstupoval,jen jsem je s nadšením hltal,protože tvorbě 3D,textur atd. vůbec nerozumím a lidi,kteří to umějí

mají můj upřímný obdiv. :good: Jsem si jistý,že je jim odměnou a satisfakcí za tu spoustu práce, obdiv nejen čechů

a slováků,ale co vidím ohlasy na fórech,tak celé IL-2 komunity ze všech koutů světa.

Nerad bych byl patetický,ale faktem je,že udělali ohromnou práci i pro svoji zemi - američan,australan,nor,fin..prostě

kdokoliv teď může obdivovat krásu slovenské krajiny - úspěch té mapy je nejen v dobře odvedené práci,ale taky v tom,

že je co obdivovat na té mapě - totiž samotnou krásu Slovenska.

Howk :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mám obmedzené sťahovanie dát na 1GB mesačne, ale cez víkend alebo u kámošov to sosnem a budem vyprdený jak všetci ostatní z toho... Vlastne ja už som :biggrin:

 

No však mne išlo napršať do nosa :haha: od samej hrdosti keď som videl prewiev o Slovenskej mape

 

A čo je to za mapu, myslím tú druhú v patchi, Besarabiu.

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites
A čo je to za mapu, myslím tú druhú v patchi, Besarabiu.

 

:smile: ...ta Bessarabia - je to část Rumunska+Oděsa - delta Dunaje - kousek Černého moře - prostě nuda :biggrin: - samí komáři,

bahno a bláto,takové neveselé truchlivé končiny :biggrin: :biggrin:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co som letel nad Besarabiou - je to dost ploche (aspon ta cast,ktoru som pozeral), takze z mojho pohladu ziaden zvlastny pokrok. Ale z pohladu mapmakera pre online je kazda nova mapa dobra vzhladom nato, co je v zakladnej ponuke map.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co som letel nad Besarabiou - je to dost ploche (aspon ta cast,ktoru som pozeral), takze z mojho pohladu ziaden zvlastny pokrok. Ale z pohladu mapmakera pre online je kazda nova mapa dobra vzhladom nato, co je v zakladnej ponuke map.

 

Máš naprostou pravdu. Ten můj předešlý topik byl hodně s úsměvem. Ve skutečnosti je každá mapa příležitost k vítané změně,obzvlášť,

když tu mapu někdo pro nás udělal a dal nám výsledky své práce zdarma k použití. Vzpomínám si na bouřlivé diskuse kolem mapy Italy... :yes:

Dokonce se našli i rodilí italové,kteří šli tak daleko ve svých emocích,že prohlásili,že na tu mapu vživotě nevlítnou,protože prý to je výsměch Itálii a se skutečností to nemá nic společného atd.,dokonce i sprostá slova padala.... Prostě extrem,místo uvítání s povděkem nové mapy a nového prostředí....a ještě zdarma. Já osobně jsem rád za cokoliv,co někdo do Ila udělá - můžu to přeci používat,nebo taky ne,podle chuti,ale mám aspoň z čeho vybírat. :type:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Máš naprostou pravdu. Ten můj předešlý topik byl hodně s úsměvem. Ve skutečnosti je každá mapa příležitost k vítané změně,obzvlášť,

když tu mapu někdo pro nás udělal a dal nám výsledky své práce zdarma k použití. Vzpomínám si na bouřlivé diskuse kolem mapy Italy... :yes:

Dokonce se našli i rodilí italové,kteří šli tak daleko ve svých emocích,že prohlásili,že na tu mapu vživotě nevlítnou,protože prý to je výsměch Itálii a se skutečností to nemá nic společného atd.,dokonce i sprostá slova padala.... Prostě extrem,místo uvítání s povděkem nové mapy a nového prostředí....a ještě zdarma. Já osobně jsem rád za cokoliv,co někdo do Ila udělá - můžu to přeci používat,nebo taky ne,podle chuti,ale mám aspoň z čeho vybírat. :type:

Na druhej strane sa Talianom moc nedivim. Ta mapa nie je bohvieco a teraz nemam na mysli jej porovnanie so skutocnym Talianskom. Letisk je tam pobiedne, mesta su obrovske placky obycajnych domcekov bez vyznamnejsej budovy a najma bez akehokolvek priemyslu. Chces poslat bombardery nad Milano a zistis, ze nemaju co bombardovat. :fool:

Skoda, ze ju aspon trochu nedotiahli. Btw., uz aj na mapu Slovenska som videl podobne komentare, nie kvoli kvalite, ale umiestneniu - proste nad povstaleckym Slovenskom sa tolko nenahanali 190A8 so Spitmi IX ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na druhej strane sa Talianom moc nedivim. Ta mapa nie je bohvieco a teraz nemam na mysli jej porovnanie so skutocnym Talianskom. Letisk je tam pobiedne, mesta su obrovske placky obycajnych domcekov bez vyznamnejsej budovy a najma bez akehokolvek priemyslu. Chces poslat bombardery nad Milano a zistis, ze nemaju co bombardovat. :fool:

Skoda, ze ju aspon trochu nedotiahli. Btw., uz aj na mapu Slovenska som videl podobne komentare, nie kvoli kvalite, ale umiestneniu - proste nad povstaleckym Slovenskom sa tolko nenahanali 190A8 so Spitmi IX ...

 

...Je fakt,že nad mapou ,,Itálie,, jsem strávil asi tak 3 mise... Nijak zvlášť mě neláká - s těmi městy máš pravdu,zředili to kvůli FPS,ale výsledek je,že velkoměsta jako třeba Milano, vypadají jak středně velká vesnice na Ukrajině :biggrin: .

Jestli má něko někde komentáře na mapu Slovenska ve smyslu,že se tam moc nedělo,jak jsi psal,můžeme na to jen říct,ať si brblají,však ono se na té mapě bude na on-line dít dost :yes: :good: . A na rozdíl od itala si slovák nad svojí mapou může zalítat s hrdostí a radostí :good::smile: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chlapi, ja tomu teda nejak moc nerozumiem, ale myslel som si že toto je nemožné: http://forum.combatace.com/index.php?showtopic=25252

 

Dáva mi to takú maličkú nádej, že by sme azda mohli dostať Sea Hurikána I alebo Seafira I/II so záchytným hákom.

A keď si zoberiem že máme Spita V trop verziu + ten hák + dobrý skin na Seafira... Mám dosť... :shok: To by sa na Indomitable či Formidable alebo Illustrious mohol objaviť stroj z ktorého som roky mimo :biggrin:

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dáva mi to takú maličkú nádej, že by sme azda mohli dostať Sea Hurikána I alebo Seafira I/II so záchytným hákom.

A keď si zoberiem že máme Spita V trop verziu + ten hák + dobrý skin na Seafira... Mám dosť... :shok: To by sa na Indomitable či Formidable alebo Illustrious mohol objaviť stroj z ktorého som roky mimo :biggrin:

 

Hmm.. Bf-109T ... To by bylo zajímavé testnout Mezka na letadlovce. Jedná se patrně o další update do Sound Modu. Bohužel jsem to testnout nemohl,

protože odkaz Hellzona jde na instalaci Megaupload Toolbar..a ten do prohlížeče nechci. Počkám,jestli se to objeví oficiálně na stránkách AAA (Sound Módu)

 

AAA- Sound Mode

 

Jeden čas byl do Sound Módu k mání Fairy Battle(nahrazoval B5N2) - bohužel cesta ,,nových letadel,, v SM je taková,že je přepsáno nějaké letadlo původní (a je zachován letový model toho původního) - v tomto případě byl Fairy Battle hodně nešťastně nepovedený.

 

:good: Jestli jsou předmětem tvého zájmu britské letadlovky,....

hodně jsem jeden čas koketoval s úmyslem vytvořit dyn.kampaň jako kariéru pilota britských letadlovek,který by sloužil různě na HMS Indefatigable,Formidable,Furious,Victorious,Illustrious a účastnil by se třeba operací ,,Offspring,,(útok na letiště v Gossenu),,Tungstein,,;,,Mascot,,;,,Goodwood,,(útoky na Tirpitz);,,Avalanche,,(Itálie-Salermo);,,Cockpit,,;Transon,,;,,Crimson,,(Sabang,Jáva,Sumatra) atd., + nějaké to spestření v podobě akcí proti německým konvojům,nebo při ochraně vlastních atd. .... jenže....bylo by to pěkné,ale bez možnosti použít Barracudy a Firefly jsem to nakonec vzdal,protože to by nebylo ono... :no::nono:

Edited by Enjoyr

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hmm.. Bf-109T ... To by bylo zajímavé testnout Mezka na letadlovce. Jedná se patrně o další update do Sound Modu. Bohužel jsem to testnout nemohl,

protože odkaz Hellzona jde na instalaci Megaupload Toolbar..a ten do prohlížeče nechci. Počkám,jestli se to objeví oficiálně na stránkách AAA (Sound Módu)

 

AAA- Sound Mode

 

Jeden čas byl do Sound Módu k mání Fairy Battle(nahrazoval B5N2) - bohužel cesta ,,nových letadel,, v SM je taková,že je přepsáno nějaké letadlo původní (a je zachován letový model toho původního) - v tomto případě byl Fairy Battle hodně nešťastně nepovedený.

 

:good: Jestli jsou předmětem tvého zájmu britské letadlovky,....

hodně jsem jeden čas koketoval s úmyslem vytvořit dyn.kampaň jako kariéru pilota britských letadlovek,který by sloužil různě na HMS Indefatigable,Formidable,Furious,Victorious,Illustrious a účastnil by se třeba operací ,,Offspring,,(útok na letiště v Gossenu),,Tungstein,,;,,Mascot,,;,,Goodwood,,(útoky na Tirpitz);,,Avalanche,,(Itálie-Salermo);,,Cockpit,,;Transon,,;,,Crimson,,(Sabang,Jáva,Sumatra) atd., + nějaké to spestření v podobě akcí proti německým konvojům,nebo při ochraně vlastních atd. .... jenže....bylo by to pěkné,ale bez možnosti použít Barracudy a Firefly jsem to nakonec vzdal,protože to by nebylo ono... :no::nono:

Ten messer bude zrejme zákusok :biggrin:

Som sa pravda spýtal na Seafire ale odporučil ma na nejakú ich stránku. No uvidím... Ale počítam že za ten Seafire stojí sa tam zaregistrovať. Aj tak to asi nevydržím :haha:

 

K Battlovi:

Fairey Battle tiež myslím nebol zrovna najlepšia mašina, ale Kate (letový model) mu zrejme moc dobroty nepridal. Ono by mi nevadilo nahradiť niektoré mašiny, zvlášť keď ich nelietam. Taký Fulmar alebo Firefly či spomínaná Barracuda by boli fajnéééé. A Stringbag ani nehovorím :rofl:

Ale ten Seafajrík či Hurikán, mmmm, to bych chrochtal pri tom :biggrin:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nuz, neviem, ci je to nahradenie mozne. Oni naozaj pokial viem len vymenia model 1 lietadla za ine, ale letovy model a predpokladam ze aj vyzbroj a model poskodenia zostavaju rovnake. Takze niektore tie vymeny by boli viac ako na hrane. Vid. to, co tam teraz je - Rex za Rufe. Vo vzduchu bude vyzerat prekne, ale co ked sa rozsype po prsknuti Wildcatom ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Bohužel,je to přesně tak. Stejné je to s výměnou Spitfire Mk.I za Spitfire Mk.Vb,nebo Tiger Moth za Po-2 atd... a všechny vlastnosti zůstávají z letadla původního.

 

 

P.S.: ochutnávka z BOB:

http://airwarfare.com/Sims/IL2BOB/images/updates/

 

Tiger Moth v BOB

http://files.games.1c.ru/il2pict/Tygermoth00001.jpg

 

Poškození Spit

http://files.games.1c.ru/il2pict/ScreenShot001.jpg

 

Další info

http://forum.1cpublishing.eu/forumdisplay....p;sort=lastpost

(...mj. Seafire F.XVII SX336 :yes: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jooooj, no škoda. Modely spitov v SFP1 nie sú také krásne ako v ilovi. Ale zase nechcem kritizovať, lebo hold zatiaľ nie som schopný spraviť ani také aké sú. A ten Wellingtoník. Joj mi poskočilo srdco keď som ho zbadal. Ešte mám odloženú jeho vystrihovačku z ABC (ale v živote som si na ňu netrúfol) :biggrin:

 

Keby mi ten seafire aj vymenil nejakého jemu blízkeho spita, nevadilo by mi. Ale to len tak na okraj.

 

Bol jeden Wellington ako WIP aj pre SFP1... To nejak utíchlo a neviem v ktorom topicu to bolo. Ale viem aj o Halifaxovi: http://forum.combatace.com/index.php?showt...mp;#entry101885

Škoda že nemôžeme meniť pozície členov posádky.

 

Už sa neviem dočkať BOB. A mám obavy z HW nárokov. Nechám sa prekvapiť.

 

Inak veľmi pekne vypadá BOB2 Wings of victory, či jak sa to volá. Lietal som to chviľu a fajné to bolo. Len je škoda že nemôžeme lietať single playerovú kampaň za jednoho pilota v jednej jednotke. I keď je betaverzia takého modu už na svete.

 

A keby bol Wellington pre SFP1 hotový, mohli by sme editnúť nejakú existujúcu kampaň a skúsiť si našu legendárnu Tristojedenástku :clapping: Rozmýšľam, že by nebolo zlé založiť nový topic o WW2, aby sme nebrali miesto určené pre šturma príspevkami o iných simíkoch. Uvidím, zatiaľ sa nikto znás nepriznal k tejto téme v SFP1 či BOB2.

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, Privacy Policy, and We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..