Jump to content
Sign in to follow this  
kukulino

Fix pre znaky na českom Gripenovi

Recommended Posts

Zdar chlapi :yes:

 

Zrejme ste si to všimli a starí kozáci tento problém vo svojich inštaláciách asi už fixli :haha:

 

Gripena som downloadoval skoro po jeho uploadnutí. Nikde som nečítal, že by niekto poukazoval na túto chybu. A podobne som nikde nečítal, že by bol publikovaný fix pre znaky.

 

Gripen s pôvodným otočením znakov:

Gripenpred.jpg

 

Gripen s fixnutou pozíciou:

Gripengood.jpg

 

Chybne sú otočené znaky na pravej strane chvosta, na hornej časti ľavého krídla a dolnej časti pravého krídla.

 

Fix:

1) otvorte folder CZ so skinom českého Gripena

2) otvorte Decals.ini v tomto adresáry

3) scrolnite na [Decal003] a pridajte túto lajnu: Reverse=TRUE

 

[Decal003]

MeshName=VertTAIL

DecalLevel=2

DecalFacing=RIGHT

Reverse=TRUE <------------------------------------ Pridajte sem

FilenameFormat=JAS39C\CZ\D\CZAF

Position=-4.35,1.65

Rotation=0.0

Scale=0.50

DecalMaxLOD=4

 

4) scrolnite na [Decal007] a pridajte rovnakú lajnu ako predtým: Reverse=TRUE

 

[Decal007]

MeshName=RightWing

DecalLevel=0

DecalFacing=Bottom

Reverse=TRUE <------------------------------------ Pridajte sem

FilenameFormat=JAS39C\CZ\D\CZAF

Position=3.042,-2.95

Rotation=-90.0

Scale=0.50

DecalMaxLOD=4

 

5) scrolnite na [Decal008] a opäť pridajte: Reverse=TRUE

 

[Decal008]

MeshName=LeftWing

DecalLevel=0

DecalFacing=Top

Reverse=TRUE <------------------------------------ Pridajte sem

FilenameFormat=JAS39C\CZ\D\CZAF

Position=-3.042,-2.95

Rotation=-90.0

Scale=0.50

DecalMaxLOD=4

 

6) zavrite a nechajte uložiť zmeny. Hotovo :biggrin:

 

 

Zámerne som nepostol celé Decals.ini aj s úpravami, aby Tí, ktorí majú menej skúseností/alebo žiadne s modifikovaním .ini súborov mohli previesť fix manuálne.

 

Gripenovi ešte chýbajú taktické čísla. To sa časom predpokladám tiež fixne :yes:

 

Gripen pre SFP1 series je parádnym lietadlom. Má perfektný model aj skin, dobrý kokpit aj letové vlastnosti a širokú škálu výzbroje. Myslím že je alebo bude obľúbeným modom pre všetkých našich členov.

 

 

Nuž a my, ktorí sme zo Slovenska sa naďalej tešíme na Mig-29A od Mirage factory :biggrin: A nepochybujem že aj kolegovia z Českej republiky sa neviedia dočkať :wink:

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ano, na ten Fulcrum se těším ještě o dost víc, než na Gripen. Nikdy jsem to letadlo nevýrazných parametrů a ze zkurumpované zakázky neměl rád

Share this post


Link to post
Share on other sites
To ano, na ten Fulcrum se těším ještě o dost víc, než na Gripen. Nikdy jsem to letadlo nevýrazných parametrů a ze zkurumpované zakázky neměl rád

Nepoznám pozadie nákupu Gripenov v ČR. Zaváňa to moc politikou :yes:

 

Každopádne sa mi Gripen v SFP1 series páči. Zvlášť 3D model.

 

Ale hold, mig je mig :good:

Share this post


Link to post
Share on other sites

No asi tak, že odstatní výrobci odstoupili pro "netransparentnost řízení" (nenabízeli dost vysoké úplatky) a vzápětí po koupi byl schválen zákon, že se v okolnostech nákupu nesmí šťourat pod trestem odnětí svobody. Hmm...

Share this post


Link to post
Share on other sites

myslim ze sme mohli mit i mirage 2000, ale kazdopadne lepsi novy gripen nez pouzita F16 v pronajmu :haha:

Edited by vrkuboy

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ono pozor - to z těch Falconů udělali novináři (staré, použité křápy).

Ve skutečnosti se jednalo o Belgické F-16AM, tedy stroje, které prošly modernizací MLU, což je staví na úroveň Falconů blk. 52. Plus zesílení draku, podvozku, obnovení panelů atd...

 

Je na tom jen hezky vidět schopnost našich médií všechno parádně překroutit :sad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdar.

Taky nemusím novinářská vyjádření k letadlům - ještě se mi nestalo aby někde neudělali botu (např. aspoň bitevní mig29, stíhací Su-25...atd). Zkorumpované armádní zakázky mi taky hodně pijou krev.

Nadruhou stranu to jsou naše problémy a Gripen to degradovat nemusí. Mě se třeba švédská konstrukční škola líbí. A Gripen, který potřebuje méně než 1/3 techniků co F16 taky. A to i za cenu, že má třeba podstatně slabší motor. Má zas jiné přednosti a na mezinárodních cvičeních si vede moc dobře. Je to taková správná malá, mrštná a špatně viditelná lasička.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Servus Luky :biggrin: Vitaj u nás :yes:

 

Díky kukulino :biggrin: .

je to super, že existuje taky nějaké ČSSR fórum na mody k vojenským simům!

Já jsem tedy původem Falconista a taky do toho tvořím. Vždycky mě ale nejvíc táhly 80tý léta

a musím říci, že to není žádnej med editovat ten 10 let starý simulátor bez slušný dokumentace s podporou pouze Anglických fór a bez krajanů. Né, že bych Anglicky nerozuměl, ale když se pak člověk chce na něco zeptat, dá to hrozně práce sesmolit a vždycky jsem pak ve výsledku napnutý, jestli to někdo pochopí.

Tady jsem si prošel pár příspěvků a musím říci, že mě to moc oslovilo. Všechno to jsou věci, které jsem jako nenapravitelný milovník "jednadvacítek" a "dvacettrojek" stále osamotě řešil a jak exot při tom stál tak trochu na okraji imperialistické Falconí komunity... :biggrin: .

Tenhle WoE působí na první pohled pro modery přívětivě, jako by tak byl od začátku tvořený.

 

Teď už tu nebudu rozšiřovat OT a asi se brzy ozvu v jiném příspěvku. Blbý je, že jsem teď přechodně úplně časově zasekaný, ale výhledově bych přispěl s pomocí (3D + 2D grafika mě živí).

Luk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tieto multijazyčné fóra sú tak trocha schované za hlavným fórom. Ale žijú. My sme tretie "najživšie". Najviac postujú portugalci a taliani :biggrin:

 

No, WOE nie je ani zďaleka Falcon. A myslím že sa ani nesnaží vzbudiť dojem detailne reálneho simulátora. Je hlavne vysoko modifikovateľným simíkom. V rámci jeho možností sa snažíme priblížiť ho ku skutočným mašinám, ale úroveň Falcona alebo LOMACu nedosiahneme. Ani zďaleka. No ono je otázka či to je vôbec potrebné :wink:

 

Musíme improvizovať. A ide to :haha: Skutočne si môžeš modovaním spraviť takú WOE akú sám chceš. Keďže si fandom Falcona a predpokladám aj F-16, najnovšou do zbierky je hra Wings over Israel s jej F-16 Netz, ale keď mi na krk stupíš, nepoviem Ti aký Block to je :dntknw: Každopádne v Download section máme hŕbu F-16. Problém je s kokpitom, bo taká F-16C a vyššie rady nemá zodpovedajúci pit.

 

Nuž a Grippen, o ktorom je tento topic je aspoň pre mňa takým malým mrštným klenotíkom. Myslím že sa autorovi veľmi podaril :good:

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thanks for this fix. just a small question. Are those Canards fixed?! cause of the release of the Eurofighter The canards are used for role and altitude changes (<---word missing) Cause the canards on the gripen (ingame) has ony one function...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, Privacy Policy, and We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..