Jump to content
Sign in to follow this  
Wraith27

Polskie Siły Powietrzne

Recommended Posts


Ciekawe.

Też nic o tym nie słyszałem.

Myślę że to może być prawda,pewnie potrzebowali coś pilnie zerżnąć.

Może coś w związku z projektami Elbita typu MiG-29 "Sniper" itp.

Jeżeli tak to teraz łaskawie powinni w zamian pomóc w modernizacji Naszych 29ek :biggrin: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

słyszałem że Polska ma dostać f-35 za udział w programie jsf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polska nie bierze udziału w programie JSF ( ani w żadnym innym międzynarodowym programie dotyczacym rozwoju nowego uzbrojenia ) więc pomijając problemy finansowe na możliwość zakupu F-35 poczekamy sobie do lat 20'tych...

Share this post


Link to post
Share on other sites

no to i super najlepszą alternatywą na  su 22 jest jas 39 gripen

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
no to i super najlepszą alternatywą na su 22 jest jas 39 gripen

Czy ja wiem...

W każdym wypadku nie oczekujmy gripenów w polskich siłach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

My Polacy mamy swoje samoloty, helikoptery... A właściwie w serii Third Wire mamy do latania tylko P.11c żurawskiego (II wojna św.) i nie-istniejący PZL 230-F Skorpion (zrobiony przez hiszpana...). Przydałoby się trochę sprzętu "made in Poland"... Sokół, PZL SW-4 Puszczyk, Iskra, Iryda, Orlik itd... Niestety nie jestem moderem (tylko muzykiem) więc mogę wyłącznie proponować i czekać...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz poprosic kilku moderow o pomoc, może ci sie uda dokonczyc to dosyc szybko... (przepraszam za Offtop'a)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radzę pisać o modach w odpowiednim temacie (swego czasu było kilka na naszym polskim forum).

Poza tym zgadzam się z tobą Kulbit w 100%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałbym odświeżyć temat o następcach su-22. Jak myślicie jaki bedzie następny samolot wsparcia? Nowe/używane F-16? może uderzeniowe wersje f-15 :grin: ?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja wolałbym aby to był Boeing F/A-18E/F Super Hornet ... :grin:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiedzmy sobie szczerze: Jeżeli kupimy jakieś porządne LIFT'y to one będą mogły przejąć część zadań po suczkach ( mówi się z resztą o takiej koncepcji ich użycia już od jakiegoś czasu ). Na nic lepszego nie możemy liczyć. Zostanie nam 5 eskadr w tym 3 na Falcon'ach ( które o ile się nie mylę nadal nie osiągnęły pełnej gotowości z powodu choćby braku pilotów - powinno być ich 1,5 na samolot czyli 72 ) oraz 2 na Fulcrum'ach, których możliwości bojowe wszyscy znamy - o modernizacji możemy zapomnieć. Na zakup nowych maszyn poczekamy (jak dobrze pójdzie)co najmniej do lat 20'tych...

 

Ale gdyby nie to wszystko i wybieralibyśmy w tej chwili nowe samoloty to jakoś chętnie zobaczyłbym Tajfun'y z biało-czerwonymi szachownicami - tzn z szaro-szarymi :grin: jestem za zmianą na "low visibility" :salute:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak to jest, ale, co rok w planowanym budżecie MON jest wzmianka o modernizacji migów, więc (czy to ma sens czy nie) może coś zrobią w tym kierunku?

Zresztą, może nie aż lata 20-ste, myśle że po 2016-18 możnaby już pomyśleć o zakupie samolotów wsparcia/uderzeniowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do wcześniejszego tematu:

Tak nasze 29 były w Izraelskiej republice sowieckiej,jak pamiętam info to chyba z dwa tygodnie,oficjalnie cwiczyli z "kolegami".Głębiej trzeba by poszukać,ale czaso okres to posiedzenie knesetu w Krakowie,a podanie informacji o zakupie Jasamów dla Żmij.

Co do głównego tematu:u nas nic nie zostanie głęboko zmodernizowane,bo po A,od prawa do lewa "rządy demokratyczne" wyprzedały za bezcen firmy,razem z papierami,czyli te całe lata badań i ewentualnych przygotowań,leżą po sikorskich,elbitach,teraz ałgustach w szafkach i nikt ich z tych szafek  nam ich nie odda już.
B:Emigracja;w rzeczywistośći paraliż potencjału intelektualnego,przypatrzmy się krajom postkolonialnym-czy jakiekolwiek z nich samo coś dołożyło/wymyśliło,dozbroiło do posiadanych maszyn?? chętnie poczekam na przykłady.To przez emigrację właśnie tracimy cenne lata i tego może dziś nie widzimy jeszcze,ale za to tez kare poniesiemy.
C:teoria "od paranoika(może już nim jestem?)" SABOTAŻ,nie wykluczajmy tego,sprzedajne ,skorumpowane, bez kręgosłupa moralnego i chyba bez społecznego mandatu,władze mojego kraju,sabotują nasz przemysł i referaty zakupowe MON!Przyjrzyjmy się np:OPL,jak w republice bananowej!krukami to my może z 2 suchoje Łukaszence zestrzelimy,gromami -pare sowieckich dronów tupolewa może i co?chyba tyle...lotnictwo MW,chyba tylko cele propagandowe..Mi14-doskonały ratownik,oczywiście nie szukamy żadnych sztuk na zakup w państwach biedniejszych bo po co?Anakonda...wieczne protypy,itp...
Po prostu,sztaby,gremia,ciała spenetrowane są najwyraźniej całkowicie przez chyba wszytkie dowolne służby.

Chłopaki,popatrzmy krytycznie ale obiektywnie!
OPL szczyt możliwości miały na przełomie lat 70/80,potem zapaść,dziś wobec sąsiadów(Narodowi Socialiśći na zachodzie,Socjaliśći na wszchodzie)raczej już tylko proca
Lotnictwo MW....no nawet mi się nie chce....
Siły Powietrzne...czy R27 wogóle my używamy na 29 ?poza fotami z obchodów różnych obchodów to nie widziałem, chyba tylko 73E,Żmije,no fajno wyglądają i wogóle no zachód taki :)ale czy te 48 minus wszystko to pewnie  z 16 max non stop,nas obronia przed banderowcami,kacapami i szkopami.Szkolenie też widzicie sami.

Reasumując o czasu rządów UW w latach 90 to;myślimy,planujemy,analizujemy,badamy,przygotowujemy i tak w koło i na około,przez lata to samo.Jak się nad tym pochylić to taki stan wskazuje jasno kto tym zarządza i komu korzyść to przynosi,a za duży jestem żeby wierzyć w przypadki,a w dojenie 40mln frajerów to wierze akurat.

Na koniec:jak sobie przypominam to gen.Rayski w czterdziestych latach powiedział(z pamięci,więc nie kłade głowy) gdybyśmy mieli 200 myśliwców,to by wszystko inaczej wyglądało.
Chcąc zakończyć pozytywnie to napisze,może po wyborach(o ile jest tu co wybrać,bo dalsze byle co, to jest raczej)modernizować własnymi siłąmi co się da, i ilość,ilość,ilość.Bo nam nic nie dadzą amramy,jasamy,jdamy, jak ich mało mamy,a wrogowie mają kupę wszytkiego.Bo nasza przewaga technologiczna(teoretyczna)to nic nie da przy 3:1,4:1 !

                                                                                                                                                                                                                                                                                   Pozdrawiam 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, Privacy Policy, and We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..