Jump to content
Sign in to follow this  
Signum

Roczniki...

Recommended Posts

Hej ludzie!

Mam kolejny problem, tym razem z latami samolotów.

W czasie wybierania roku w menu tworzenia misji w grze pod samolotami są lata w których ma się dziać ta misja. Najczęściej jest tam tylko kilka lat (od np.:1990-1995) i mam pytanie: jak powiększyć ilość lat

w którym dzieje się ta misja bo w danym samolocie jest inna ilość lat do wyboru.

Jakby jaśniej to pisać

Share this post


Link to post
Share on other sites

W głównym katalogu gry jest plik tekstowy OPTIONS, a wnim:

 

[singleMission]

AircraftType=F-15A

MissionMap=GERMANYCE

MissionType=INTERCEPT

MissionTime=MORNING

MissionWeather=RANDOM

AirActivity=HEAVY

AirDefenseActivity=LIGHT

LoadMission=FALSE

LoadMissionFilename=A-10A Close Air Support

MissionYear=1976 <-------------------|

StartYear=1955 |--------- zmieniając te wartości uzyskasz interesujący Cię przedział

EndYear=1983 <----------------------|

 

No i oczywiście możesz dodatkowo zmienic ServiceStartYear=1971 i/lub ServiceEndYear=1986 każdego samolotu

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIE!!!

To wogóle nic nie dało, (zmiana w OPTIONS.ini)

Nawet jak poprawiłem w data.ini danego samolotu, tzn. mam na myśli że chcę polatać sobie F-16 ADF-em w '85 roku i ze AMRAAM-i czyli w 1991 roku, a przedział ten jest w latach 85-90.

Pomocy!

Share this post


Link to post
Share on other sites

No w data.ini konkretnego samolotu którym chcesz latać masz określony przedział, co do amraamów to w weapons edytorze masz określone kiedy dana broń jest dostępna. Do tego zależy czy dana maszyna może w ogóle przenosić te pociski, skrót to chyba jest AHM w sekcji "Weapon Stations", wiersz "AllowedWeaponClass=..."

Edited by ArturR

Share this post


Link to post
Share on other sites

No jednak wydaje się to jedynym wyjściem, ale myślałem że dałobysię zmienić te roczniki, bo wiem że NA PEWNO coś takiego jest.

Edited by Signum

Share this post


Link to post
Share on other sites
No jednak wydaje się to jedynym wyjściem, ale myślałem że dałobysię zmienić te roczniki, bo wiem że NA PEWNO coś takiego jest.

 

To bardzo dziwne bo ja też miałem ten problem i zrobiłem tak samo jak napisał Artur i wszystko działa poprawnie...Jak zainstaluję grę ponownie bo mi w piątek dysk padł...na szczęcie zrobiłem wcześniej pełną kopię całej gry :biggrin: i napiszę jak to u mnie wygląda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już wiem jak się to robi!

muszę zmienić wartości w missiondata.ini, -znalazłem na knowledge base.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za to u mnie jest jeszcze inny problem.

Występuje on tylko w WoE (nie zauważyłem tego problemu w WoV i SFG).

Czyli np. wpisuję w ServiceStartYear takiego MiGa-25 1974,zaś w ServiceEndYear 1999.

I co???

Ostatnim rokiem w którym mogę polatać tymże Foxbatem jest np.1989.

I tak w większości przypadków.

Edited by az12121

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, Privacy Policy, and We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..