Jump to content
Sign in to follow this  
Signum

Statki i okręty.

Recommended Posts

Dobry!

Dziś mam do Was pytanie, oczywiście o problemie który napotkałem w WoE.

Każdy lotniskowiec,(oraz okręt wojskowy) nieważne jaki jest "niezniszczalny" w sęsie że mucę w niego Harponami, Exotecami, i nic nawet nie zatonie. Aha i nie strzelają chociaż mają rakiety.

Pomóżcie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta niezniszczalność jest związana chyba z "SUPERSTRUCTURE" czy coś takiego. Nie próbowałem tego zmieniać na razie ale jak coś to zobaczę. Porównaj lotniskowce z innymi "zniszczalnymi" jednostkami - myślę, że znajdziesz różnicę.

 

Co do rakiet to masz na myśli, że żadna wyrzutnia nie strzela czy tylko kilka (tzn strzela tylko jedna)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ta niezniszczalność jest związana chyba z "SUPERSTRUCTURE" czy coś takiego. Nie próbowałem tego zmieniać na razie ale jak coś to zobaczę. Porównaj lotniskowce z innymi "zniszczalnymi" jednostkami - myślę, że znajdziesz różnicę.

 

Co do rakiet to masz na myśli, że żadna wyrzutnia nie strzela czy tylko kilka (tzn strzela tylko jedna)

 

 

Nie, żadna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogrzeb w pliku data.ini -czasem wyrzutnie są zablokowane jakimiś znaczkami (np ///) -i tak jak zawsze porównaj plik z jakimś działającym. A tak w ogóle to okręty mogą mieć tylko jedną działającą wyrzutnię -takie jest ograniczenie gry.

 

PS o jaki karierek Ci konkretnie biega -jak go mam to looknę u siebie i Ci napiszę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ojrol i CVA-63.

Zresztą wyglądają tak samo tylko nazwa jest inna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, łodzie patrolowe są "zatapialne" i transportowe też, reszta (lotniskowce) nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ojrol i CVA-63.

Zresztą wyglądają tak samo tylko nazwa jest inna.

 

Orjoł w pliku data w ogóle nie ma wyrzutni...ściągnij sobie jakiś niszczyciel np 42 -one mają działające wyrzutnie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aha, łodzie patrolowe są "zatapialne" i transportowe też, reszta (lotniskowce) nie.

 

Jak na mój gust dla Orjoła:

 

[GroundObjectData]

DamagedModel=

DestroyedModel=

DestroyedEffect=ShipDestroyedEffect

EmptyMass=70000000.0

Component[001]=Hull

Component[002]=Superstructure <---wywal tą linię i powinien iść na dno

Edited by CIACHO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie kumam tego... :dntknw: Kombinowałem jak tylko się dało z tymi lotniskowcami i nic. Nie da się ich zatopić nawet 200 kilotonową kuchenką. Wydaje mi się, że te dwie linie mają jakieś znaczenie:

 

[Hull]

...

MaxExtentPosition= 28.98, 181.63,19.58

MinExtentPosition=-28.98,-120.50,-3.98

 

One niejako definiują wielkość okrętu ale nie wiem jak je ustawić. Wpisywałem tam wartości z "Kyndy" i po zoomie widziałem, że okręt (CVA-63) był jakby mniejszy ale to nic nie dawało. Usunięcie "Superstrukture" i zmiana wartości pancerza itp też nie działa...Zapytam o to na ogólnym forum

 

PS Co do wyrzutni rakiet to CVA-63 też ich nie ma w data.ini i raczej nie da się ich wstawić bo nie znam nazw elementów -tzn muszę zdefiniować grze co ma się ruszać w poziomie a co w pionie. Takie nazwy można znaleźć w pliku OUT ale te karierki go nie posiadają a z LOD'a nic nie wyciągniesz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spróbuj bombą atomową :haha::haha::haha:

Edited by Signum

Share this post


Link to post
Share on other sites
Spróbuj bombą atomową :haha::haha::haha:

 

"Nie da się ich zatopić nawet 200 kilotonową kuchenką"

 

A to myślisz co było???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem, że się da -pytanie pozostaje jak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oto co się dowiedziałem:

 

Należy wywalić z pliku data.ini wszystko co jest związane ze startem i lądowaniem na karierku tzn: pokład ,katapulty, liny itd. Oczywiście na tak zmodyfikowanym lotniskowcu nie da się wylądować !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

:diablo: PIERWSZA KREW :diablo:

 

post-20260-1212671070_thumb.jpg

 

Na razie potrzebne były 2 atomowe kuchenki ale pracuję nad tym...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oby tak dalej!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak tam te okręty? Dalej się bawisz atomówkami żeby je zatopić czy już coś słabszego???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba coś trochę pozmniejszać parametry StructuralFactor= na jakąś mniejszą wartość i odjąć trochę z pancerza. Na razie się tym jeszcze nie bawiłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja propozycja dla CVA-63:

 

[Hull]

...

StructuralFactor=100.0

 

a ARMORKI ustawić na 25

 

Oczywiście należy wywalić również superstrukturę, pokład, katapulty i liny hamujące!!!!

 

Do zatopienia tej balii proponuję parę Tu-16K-10-26 każdy z 1xK-10S i 2xKSR-5 :haha:

Edited by CIACHO

Share this post


Link to post
Share on other sites

No dobra, ale jak dodaje się uzbrojenie do takiego lotniskowca?

Wytłumaczcie mi to bo nie łapię się w ttym zbyt.

Jeżeli chciałbym podwyższyć wartości pancerza to...

Share this post


Link to post
Share on other sites
No dobra, ale jak dodaje się uzbrojenie do takiego lotniskowca?

Wytłumaczcie mi to bo nie łapię się w ttym zbyt.

Jeżeli chciałbym podwyższyć wartości pancerza to...

 

Nie da się dodać uzbrojenia bo musiałbyś znać nazwy elementów i prawdopodobnie musi to być jakoś zrobione w modelu 3D. A pancerze normalnie masz wartość ARMOR np 25 to zmieniasz na 50 ale po co Ci to?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie da się dodać uzbrojenia bo musiałbyś znać nazwy elementów i prawdopodobnie musi to być jakoś zrobione w modelu 3D. A pancerze normalnie masz wartość ARMOR np 25 to zmieniasz na 50 ale po co Ci to?

Chciałem sobie "utrudnić" zatapianie teansporterów, ale dałem Armor na 50 i... kilka pocisków z działka i idzie na dno.(oczywiście wyestrasktowałem plik data.ini z kopii i zamieściłem go w folderze)

 

[GroundObjectData]

ObjectFullName=Cargo Ship

ObjectDataFile=Cargo_data.ini

Zmeniłem nazwę data.ini i wpisałem tutaj nazwę tego pliku.

Edited by Signum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie znam aż tak dokładnie "budowy" okrętów ale o ile pamiętam to chyba na stronie Capun'a było coś do ściągnięcia na ten temat...A może po prostu masz w ustawieniach gry weapons na EASY ????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie przypuszczam żeby zależało to od uzbrojenia...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, Privacy Policy, and We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..