Jump to content
Sign in to follow this  
Wraith27

Bomby kasetowe

Recommended Posts

Temat zaczął się od sucharków SU-2.

 

Jakoś w sobotę usłyszałem w news'ach, że podpisano konwencję o zakazie stosowania, produkowania, składowania, handlowanie itd bomb kasetowych. Oczywiście Ruscy, Jankesi i Chińczyki ją olali. Polska jak zwykle podpisuje bez zastanowienia takie papierki...

 

Proszę o komentarze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat zaczął się od sucharków SU-2.

 

Jakoś w sobotę usłyszałem w news'ach, że podpisano konwencję o zakazie stosowania, produkowania, składowania, handlowanie itd bomb kasetowych. Oczywiście Ruscy, Jankesi i Chińczyki ją olali. Polska jak zwykle podpisuje bez zastanowienia takie papierki...

 

Proszę o komentarze

 

 

Pewnie, zlikwidować wszystko co jest dobre i skuteczne!!!!!

Kolesie i kościół pewnie oglądali w TV jakieś bzdurki i teraz już ZAKAZ.

Za niedługo dobiorą się do JDAM-ów i paweyi(II,III,IV) ( niewiem jak to się dokładnie pisze)

Edited by Signum

Share this post


Link to post
Share on other sites

To niby po to, że zostają niewybuchy i potem dzieci rozrywa po okolicy...

 

Nie znam szczegółów tej konwencji ale ciekawe czy zakazuje też bomb z subamunicją precyzyjną...

 

Myślę, że wojskowi nie byli tacy durni i zostawili sobie furtkę tak jak w przypadku min przeciwpiechotnych :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak to prawda, ale słyszałeś że paweye mają jakieś promieniotwórcze właściwości. Że ponoć w serbii promieniowanie było po atakach NATO i USA ???????

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak to prawda, ale słyszałeś że paweye mają jakieś promieniotwórcze właściwości. Że ponoć w serbii promieniowanie było po atakach NATO i USA ???????

 

O ile wiem to chodziło o uranowe pociski do działek np w A-10. Paveway'ach nie słyszałem...

Share this post


Link to post
Share on other sites
O ile wiem to chodziło o uranowe pociski do działek np w A-10. Paveway'ach nie słyszałem...

 

 

O paweye też, że głowice miały ze zubożałego uraniku i na całych Bałkanach promieniownie było i się dziwadła tworzyły.

Edited by Signum

Share this post


Link to post
Share on other sites
O paweye też, że głowice miały ze zubożałego uraniku i na całych bałkanach promieniownie było i się dziwadła tworzyły.

 

Wersje penetrujące niby mają stalowy płaszcz - ale cholera ich wie bo uranowy miałby niezłe możliwości penetrujące. Może kilka takich zrobili po cichu na "grubsze" cele...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to nie wszystko : pociski przeciwpancerne, (niepotwierdzone) że Marevicki (troche głupota)

a najgłupsze to to co wyczytałem że pociski do karabinów (albo tylko do WKM)7mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A to nie wszystko : pociski przeciwpancerne, (niepotwierdzone) że Marevicki (troche głupota)

a najgłupsze to to co wyczytałem że pociski do karabinów (albo tylko do WKM)7mm.

 

Maverick'i raczej mają kumulacyjne głowice tak jak PPK, a karabinowe kule to raczej przy większych kalibrach tzn już w działkach. Ale 12,7 mm dla snajperów mogło by być... :dntknw:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Całe szczęscie że wszystko "dobrze się skończyło", zmusili USA do przyznania się i do zaprzestania produkcji, przechowywania i używania takiego uzbrojenia. Niestety amerykanie nie będą teraz wszystkiego przebijać.

Edited by Signum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wierzę, że się tego pozbyli bo to jest tanie i skuteczne a w czasie porządnej wojny nikogo nie będzie obchodziło czym się strzela -byle rozwalić przeciwnika. Poza tym mają przecież rdzenie wolframowe -nie wiem na ile lepsze czy gorsze ale na pewno droższe...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wierzę, że się tego pozbyli bo to jest tanie i skuteczne a w czasie porządnej wojny nikogo nie będzie obchodziło czym się strzela -byle rozwalić przeciwnika. Poza tym mają przecież rdzenie wolframowe -nie wiem na ile lepsze czy gorsze ale na pewno droższe...

 

 

Nikt się nie interesuje???

Ten kto się przygląda: komentatorzy i wojskowi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziennikarze zawsze narobią rabanu o każdą sprawę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cóż poradzisz taka ich robota...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bomby kasetowe to też ich sprawka. Na co komu ta konwencja jeśli najwięksi producenci mają to gdzieś?

 

Nota Bene: czy Polska kupiła kasetówki dla Jastrzębi???

Edited by CIACHO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie, jak narazie tylko szkolne chodź czytałem w Lotnictwie że coś tam zrzucały na poligonie w Polsce...

Edited by Signum

Share this post


Link to post
Share on other sites
Polska jak zwykle podpisuje bez zastanowienia takie papierki...

 

Ok, wyjaśnijmy parę rzeczy... Polska właśnie NIE podpisała wyżej wymienionej konwencji. Dlaczego? Bo jesteśmy dużym producentem "bombletek" do kasetówek (Grupa Bumar)... Ot i macie również odpowiedź na pytanie odnośnie kaset dla Jastrzębi :smile:

Edited by CA_Stary

Share this post


Link to post
Share on other sites

Albo się myle, bo wydawało mi się że Bumar produkuje kasetówki tylko do haubic (np.: nasz nieudany Krab).

Aaa... Bo produkują je obok mojego domu to coś wiem (Dezamet)

Edited by Signum

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mieszkasz w bombowej okolicy :haha:

 

Polska produkowała kasetówki dla Su-22 i MiG'a-29 (NTW ale nie pamiętam nr :dntknw: )

 

CA_Stary - to wspaniała wiadomość ( w wiadomościach zawsze coś pokręcą ) Myślę, że na szczegóły musimy poczekać aż się ukaże jakiś artykuł w "Lotnictwie" albo NTW bo serwisom internetowym nie ufam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No... nie taka znów bombowa, bo w firmie nie ma wybuchów. No ale na poligone już tak. :blush:

Na nieszczęście jest też w pobliżu... :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites
No... nie taka znów bombowa, bo w firmie nie ma wybuchów. No ale na poligone już tak. :blush:

Na nieszczęście jest też w pobliżu... :blush:

 

To już wiem skąd bierzesz dźwięki eksplozji do twoich "sound pack'ów" :haha: :haha: :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rofl::rofl::rofl:

Nie.... tylko nie mów innym...

Właśnie jakoś ostatnio nic nie strzelają tak więc nie spodziewajcie się nowych Sound Packów...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, Privacy Policy, and We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..