Jump to content
Sign in to follow this  
Wraith27

Viggen

Recommended Posts

Siemka! Jak wiecie w ostanich nr'ach Lotnictwa była porządna monografia Viggena. No niestety prawda wyszła na jaw albowiem najważniejsze wersje tzn AJ,AJS i JA nie posiadają na stałe żadnych flaro-dipoli ani ecm'ków tylko przenoszą je w zasobnikach. Tylko wersja JA-37D ma flaro-dipole na stałe ale ecm'ek też pod skrzydełkiem. No i niestety nie ma chyba tych zasobników w żadnym weaponpacku przynajmniej ich nie znalazłem. Jakieś propozycje, może ktoś coś widział albo ma pomysła czym co wygląda podobnie można by te zasobniki zastąpić?????

Edited by CIACHO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod JA-37D podchodzi taki ECM:

u95.jpg

u22a.jpg

kb.jpg

bt-53.jpg

Mam nadzieję że te zasobniki miałeś na myśli, czy gdzieś można znależć podobne do gry? Hmm... chyba nie ale poszukam.

Aha sory ten ostatni słuzy do podświetlania celów możesz zobaczyć więcej:

TUTAJ

Edited by Signum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spoko dzięki. A to ostatnie to raczej nie podświetlacz bo Szwecja nie używała na Viggenie nic laserowego a poza tym nie przypomina podświetlacza. Niestety nie wiem jak przetłumaczyć "laser reflector" tak żeby było wiadomo co to jest...

 

A ze sprzętu jaki znalazłem, który mógłby "zastąpić" te ecm'ki to na razie tylko AGM-142 targeting pod wygląda obiecująco i zasobnik flaro-dipolowy dla Tornado ( BOZ-107 czy jakoś tak...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też ostatnio czytałem monografie ;] W II części podoba mi się przekrój, powinni takich dawać więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o przekroje samolotów jest ich mało- od 2004 były chyba tylko 2, Jaguara i naszego Viperka.

Edited by Signum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daawno temu ktoś wypuścił kilka screenów zasobników we wczesnej fazie modelowania (bez tekstur) ale nie jestem pewien jak to się skończyło. Może A-Team na Skunkworks mają coś?

 

Można też wziąść jakiś model FT z weaponspack-ów i "przerobić" na zasobnik, chociaż to rozwiązanie nie w 100% dokładne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, Privacy Policy, and We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..