Jump to content
Sign in to follow this  
Silverbolt

PZL-230F Skorpion

Recommended Posts


:clapping::clapping::clapping::clapping::clapping::clapping::clapping:

 

It looks great !!!! I see some difference but still looks GREAT !!!!

 

About FM help You mean about some technical data or FM creating ? (this second is a black magic for me... :dntknw: )

Edited by CIACHO

Share this post


Link to post
Share on other sites
:clapping::clapping::clapping::clapping::clapping::clapping::clapping:

 

It looks great !!!! I see some difference but still looks GREAT !!!!

 

About FM help You mean about some technical data or FM creating ? (this second is a black magic for me... :dntknw: )

 

i think he want something realistic, with actual plane behave, bu he says that he couldn't reproduce it in hard mode, so atm he is using the medium mode :good:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I don't think that anyone know flight model of Scorpion.

We can just imagine that.

However I think that idea of making this plane is very good.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może dla odmiany cosik po polskiemu:

 

Tak mi się pomyślało, że w sumie co 2 skorpiony to nie jeden -zakładam, że najpierw do uzbrojenia weszła by wersja z uzbrojeniem polskim (czyt. rosyjskim) a dopiero za kilka lat ze sprzętem zachodnim.

 

Więc tak: oryginalnemu Scorpionowi by Leopardo zmieniamy datę wejścia do służby na powiedzmy 2005 rok. Robimy jego kopię z nazwą np "early" -usuwamy wszystkie skiny poza "jungle", przywracamy datę 1998 rok i FALSE'ujemy export. Zjeżdżamy do sekcji uzbrojenia i przerabiamy uzbrojenie zachodnie na "SOVIET,WP" Co do typów uzbrojenia -no to nie takie proste...

 

Dorwałem 3 fotki z uzbrojeniem:

 

1.Chyba najbardziej znany: 2xS-24, 4xB-8, 8 bomb -podobno FAB-100 i zasobnik GEOPOD (GPU-5)

 

post-20260-1241265997_thumb.jpg

 

2. Ciekawy: 5xCh-29Ł, 4xS-24:

 

post-20260-1241266224_thumb.jpg

 

3. No nie jestem pewny: tak jakby 6 bomb (?) i 2xS-25

 

post-20260-1241266290_thumb.jpg

 

Ale od początku:

 

Leopardo dał Skorpionowi działko GAU-8 (zrobił to z pełną konsekwencją bo nawet w modelu 3D widać 7 luf) -aż takiej siły ognia to dla tej maszynki nie planowano (choć nie do końca). Oryginalnie w projekcie było GAU-12 i 250 szt amunicji. Miało ono służyć do zwalczania celów nie. i lekko opancerzonych oraz do walki za śmigłowcami. Drugim działkiem miał być zasobnik GPU-5 z diałkiem GAU-13 -zmniejszoną, 4 lufową wersją GAU-8. Niestety nie mamy tego zasobnika w naszej grze. Zamiennie można użyć SPPU-22 lub 6 choć tego drugiego Polska nie używała.

 

Samolot ma też o 2 węzły więcej niż to było w projekcie, czy je zostawić czy nie to już jak wolicie. Co do rakiet Ch-25ML i Ch-29Ł to o ile wiem Skorpion nie miał mieć wbudowanego LP'oda a o żadnym zasobniku nic wówczas nie wspominano. Można dodać Liteninga jak ktoś chce i wtedy będzie ok (Tak przy okazji czy zachodnie LP'ody mogą podświetlać cele dla rosyjskich rakiet? To teoretycznie można by zestroić tzn długości fali i ewentualne kodowanie...(?)) Dodałem też rakiety Ch-29T choć nadal nie mam pewnosci czy mamy je w uzbrojeniu...(?)

 

Oczywiście usunąłem wszelkie misje powietrze-powietrze z Primary/SecondaryRoles

 

Tu jest taka moja propozycja modyfikacji:

 

PZLSkor_early.txt

Edited by CIACHO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, Privacy Policy, and We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..