Jump to content
Sign in to follow this  
kosmo92

najlepszy myśliwiec świata the best fighterplane in world

Recommended Posts

witam wszystkich jaki waszym zdaniem jest najlepszy myśliwiec świata . Moim zdaniem jest nim F/A 22 Raptor :good:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naprawdę trudno powiedzieć....

Ja np. sentymentem dażę MiGa-29, chodź nie sądzę ,że byłby on najlepszy ze wszystkich.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobry jest też f-35 i jest tańszy od raptora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobry jest też pączek z lukrem. To czy "dobry" póki co nie wiadomo, samolot jest na etapie prototypów, sukcesywnie dążąc w kierunku wyposażania do lotnictwa USA, Marines itd. W fazie testów można śmiało powiedzieć, że jest to udana konstrukcja, ale w żadnym konflikcie nie brała udziału. Podobnie F/A-22A Raptor. Natomiast sprawdzonymi samolotami śmiało można nazwać chociażby F-15 (odpowiedź na pytanie z tematu). Wykazały się świetną manewrowością mimo dużych zapasów fajerwerków pod pylonami, jak i również doskonałym zasięgiem taktycznym. (Mówię o operacji Desert Storm). Poza tym jako jedyny w swoim rodzaju, trafił laserówką (bombą) lecący śmigłowiec.( W sumie to nie zaleta). Można się tak rozpisywać, ale nie chce mi się ^^

 

Pozdro

Edited by koman125

Share this post


Link to post
Share on other sites

:biggrin:

Dobry jest też pączek z lukrem. To czy "dobry" póki co nie wiadomo, samolot jest na etapie prototypów, sukcesywnie dążąc w kierunku wyposażania do lotnictwa USA, Marines itd. W fazie testów można śmiało powiedzieć, że jest to udana konstrukcja, ale w żadnym konflikcie nie brała udziału. Podobnie F/A-22A Raptor.

F/A-22A udowadniał swoją wartość na większych ćwiczeniach np."Red Flag".

Wiadomo że to nie to samo co sprawdzian w warunkach bojowych ale zawsze coś.

Poza tym jako jedyny w swoim rodzaju, trafił laserówką (bombą) lecący śmigłowiec.( W sumie to nie zaleta). Można się tak rozpisywać, ale nie chce mi się ^^

Przeciwnika, czy swój? :biggrin:

Share this post


Link to post
Share on other sites

warto spojrzeć na f-136 czyli myśliwiec osiągający 12 MA i jest on schowany w Groom AFB czyli potocznie Area 51.

Share this post


Link to post
Share on other sites

warto spojrzeć na f-136 czyli myśliwiec osiągający 12 MA i jest on schowany w Groom AFB czyli potocznie Area 51.

 

To ja stawiam na X-Wing'a :lol: Chociaż daj jakiegoś linka do tej 12 Ma'chówki bo nie wiem o co biega a lubię takie secret projects :grin:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też szukałem i nie znalazłem ^^ Jedyne co mi się z F136 kojarzy, to silnik do F-35, bo taka jest jego oficjalna nazwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wpisz f-136b i wyskoczą ci obrazki z fs 2004 ale o to chodzi oficjalnych zdjęć nie ma a propo tajnych projektów ma może ktoś informacje , zdjęcia na temat aurory i tr3b :ok:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nic takiego nie widziałem, zdjęć nie ma. BTW, gdyby to był tajny projekt, skąd byś o nim wiedział ? ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nic takiego nie widziałem, zdjęć nie ma. BTW, gdyby to był tajny projekt, skąd byś o nim wiedział ? ^^

 

Coś kiepsko szukałeś My link -to jest to takie wrzecionowate ustrojstwo :lol:

Edited by Ciacho

Share this post


Link to post
Share on other sites

co myślicie na temat aurory i tr3b?Salute.gif

post-39082-12587094726685.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

widzieliście myśliwiec belgijski F-26 STALMA  CAŁKIEM NIEZŁY SM36_6.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Flankery od Sukhoia są najpiękniejsze acz może już nie najlepsze. Ale przed Raptorem w walce manewrowej były (pierwsze zrobiły figurę-manewr zwany KULBIT).

Ale największym sentymentem darzę TOMCATy....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Flankery od Sukhoia są najpiękniejsze acz może już nie najlepsze. Ale przed Raptorem w walce manewrowej były (pierwsze zrobiły figurę-manewr zwany KULBIT).

Ale największym sentymentem darzę TOMCATy....

Mylisz się przyjacielu!

Kulbita pierwszy raz wykonał Su-37 w czasach w których myślano ,że X-31 jest szczytem zwrotności czyli gdzieś w 1996 roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oglądałem dokument w którym podano że su-27, ale nawet jak nie to 37 jest pochodną 27...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oglądałem dokument w którym podano że su-27, ale nawet jak nie to 37 jest pochodną 27...

Konkretnie na Su-37, a jeszcze przed prezentacją publiczną próbowano na Su-35.

Ale na zwykłym Su-27 wykonanie kulbita teoretycznie też jest możliwe podobnie jak na MiG-29.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale na zwykłym Su-27 wykonanie kulbita teoretycznie też jest możliwe podobnie jak na MiG-29.

 

O ile wiem to chyba właśnie nie jest to możliwe bo kulbit jest jak by dalszą częścią kobry a przy jej wykonaniu kiedy samolot zadziera nos, powstaje siła która go pcha z powrotem w dół. Tak więc bez sterowania wektorem ciągu nie da rady...

Share this post


Link to post
Share on other sites
O ile wiem to chyba właśnie nie jest to możliwe bo kulbit jest jak by dalszą częścią kobry a przy jej wykonaniu kiedy samolot zadziera nos, powstaje siła która go pcha z powrotem w dół. Tak więc bez sterowania wektorem ciągu nie da rady...

Wiesz co, ja tam nieco przeczytałem o tym "Kulbicie" i było że Kulbit na pewno był robiony również na Su-35 który jest bez zmiennego wektora ciągu, a nie jest niemożliwym wykonać go na zwykłym Su-27 czy MiGu-29 jednak cytuję "można to poddawać dyskusji".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe, że na wiki podano Su-33 wśród mogących zdiełać kulbita, a to przecież morska wersja 27?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe, że na wiki podano Su-33 wśród mogących zdiełać kulbita, a to przecież morska wersja 27?

Su-33 ma układ kaczki przyjacielu.To go czyni zwrotnym prawie jak Su-35 tyle że bez nowego radaru ,awioniki itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SU 33 nazywany SEA FLANKER  czyli wersja morska całego su-27 przeznaczona na jedyny rosyjski lotniskowiec ''KUZNIECOW'' jest niezły ale uważam że US NAVY ma lepszego super horneta  w wersjach E i F  który ma więcej węzłów uzbrojenia  i jest bardziej szybszy zwinny tzn zwrotny ale myślę żę f-35 c ukażę potencjał US NAVY  apropa su 27 i flankerów mam fajną stronkę o su 27 :

 

http://www.aviastar.org/russian-aircraft/flanker/index.html

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, Privacy Policy, and We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..