Jump to content
Sign in to follow this  
Wraith27

Modele polskich maszyn

Recommended Posts

Witam!

 

Przenosząc temat:

 

Rzeczywiście przydało by się coś z polskich "stajni" - zwłaszcza Iskra - i tak mi się przypomniało: Gdzieś na jakimś polskim forum czytałem, że ktoś robi model 3D Iskry!! Nie bardzo pamiętam gdzie i kiedy to czytałem... ale poszukam i spróbuję się z tym moderem skontaktować -może udostępni nam swój model!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakieś pół roku temu natknąłem się na forum gdzie powstaje Iskra do FS2004 i FSX.

http://81.210.9.116/~apacz/smf/index.php?PHPSESSID=d2554d6817dec269903ab2b0fb2ba309&topic=9225.120

A także Orlik:

http://81.210.9.116/~apacz/smf/index.php?topic=9165.330

Twórcą jest niejaki Empeck z pomocą some1.

Spytaj ich Ciacho czy użyczą przynajmniej modeli 3d do serii WOx.

Edited by Kulbit80

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też znam kogoś kto zrobił ładny model "skorpiona" ale to juz chyba nie ważne..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Empeck'a pytałem o Orlika -model 3D jeszcze nie jest skończony. Napisał też, że po zrobieniu go do FSX'a sam prawdopodobnie zrobi wersję do SF2. Trzeba śledzić temat.

 

O Iskrę zapytałem some'a1 bo uznałem, że to on kieruje projektem ale niestety na razie nie uzyskałem odpowiedzi. Zapytam o nią jeszcze Empeck'a.

 

W każdym razie wydaje mi się, że to nie jest ta Iskra o której myślałem więc nadal szukam...

 

Signum@ : zauważ, że projekt Skorpion'a miał kilka wersji znacznie się od siebie różniących wyglądem. Może ta o której piszesz jest inna a jej zrobienie do SF'a powinno być proste bo FM jest praktycznie gotowy -zmiany były by minimalne.

Edited by Ciacho

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć.

 

 

 

 

Tak jak pisałem do Ciacho, model Orlika jest nieskończony, poza tym priorytetem dla mnie jest FSX, ponieważ w nim jestem w stanie zrobić to co jest dla mnie w symulatorach najważniejsze, to znaczy oprogramować tyle awioniki i przyrządów ile będę w stanie, wliczając radiostację, systemy nawigacyjne itd. O późniejszej konwersji na silnik Thirdwire myślałem już kilka razy, choć nie wiem jak engine sobie poradzi z tak dużą ilością geometrii jaką mam w kabinie :) Podejrzewam, że 25k trójkątów na exterior nie powinno być problemem, ale w kabinie mam ich ponad 100k ;) Inna sprawa to cel takiej konwersji, (inny niż 'for fun'), Orlik był projektowany pod przenoszenie pewnej ilości podwieszanego uzbrojenia, ale z tego co wiem nigdy nie były przeprowadzane żadne testy w powietrzu, żaden z istniejący Orlików nie ma też systemów celowniczych itp., choć zawsze można trochę pooszukiwać i podwiesić mu to i owo ;) Bez tego istnienie takiego samolotu w symulatorze bojowym jest co najmniej dziwne - chyba, że jako cel :)

 

 

 

 

Co do Iskry to nie pomogę. To jest model tworzony przez Some1 i do niego należy się zwrócić o ewentualną współpracę.

 

Pozdrawiam,

 

Michał

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za wyczerpującą i fachową informację. A swoją drogą to ludzie tacy jak empeck powinni być sponsorowani by mogli stworzyć pierwszy w historii polski symulator lotu z prawdziwego zdarzenia... Z polskimi maszynami, polską ziemią... Realizmem i na pewno wyśmienitą jakością...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Koles który to wrzucil pisal że ma grupe z ktora robil ten model....

Edited by Signum

Share this post


Link to post
Share on other sites

 @Kulbit80 - Obawiam się, że to nie jest takie proste :)

 

Taki symulator byłby bardzo niszowy i raczej by się nie zwrócił :)

Edited by empeck

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawym projektem byłby TS-16 Grot, albo EM-10 Bielik.

O ile o Bieliku jest nieco informacji w internecie, to z Grotem będzie trudniej.

Na temat Grota znalazłem tylko 2 zdjęcia i to:

http://www.youtube.com/watch?v=HvTGfGyOsuc

Gdzieś słyszałem, że EM-10 Bielik ma silnik ze zmiennym wektorem ciągu- prawda to ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, to prawda.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, Privacy Policy, and We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..