Jump to content
Sign in to follow this  
Wraith27

Głupi pomysł czyli FLARAMI GO!

Recommended Posts

Siemka!

 

Taki mi dzisiaj do głowy pomysł przyszedł:

 

W realnym świecie, walka powietrzna -trzeba przeciwnika posłać do ziemi ale problem w tym, że nie mamy ani rakiet ani naboi do działka... I teraz tak - przelatujemy bardzo blisko przeciwnika - może nie koniecznie przed jego nosem ale gdzieś w przedniej półsferze i odpalamy flary -ile się tylko da. Jak facet będzie miał pecha to flary wpadną do wlotów powietrza -silniki załatwione a my mamy na koncie zwycięstwo powietrzne :good:

 

Co o tym myślicie... dało by się coś takiego zrobić ????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już lepiej się z nim zderzyć i wykatapultować :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już lepiej się z nim zderzyć i wykatapultować :lol:

 

Jesteś pewny, że lepiej? Czy po prostu nie miałeś co napisać :boredom:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym nie liczył ,że któraś z flar może narobić jakież szkody w silniku o ile w ogóle się tam przedostanie.Prędzej na jakiś czas oślepią pilota.A co do zderzenia to wszystko zależy tu od prędkości.W trakcie II wojny światowej było nieco takich przypadków- nawet jeden podczas kampanii wrześniowej- pewien wyższej rangi oficer którego nazwiska w tej chwili nie przytoczę z braku amunicji zdecydował się zakończyć zadanie zderzeniem z samolotem przeciwnika, po czym nieco poparzony wyskoczył ze spadochronem i pomyślnie niemal cały i zdrów wylądował na ziemi.

Myślę, że w erze foteli katapultacyjnych podobny wyczyn byłby możliwy, pod warunkiem niezbyt wielkiej prędkości.

No i nie mówię oczywiście o czymś takim jak zderzenie frontalne :grin: Chodziło mi bardziej o staranowanie maszyny przeciwnika np. poziomo od góry. Wymagało by to co prawda ogromnej brawury

pilota ale można by z tego wyjść cało.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, Privacy Policy, and We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..