Jump to content
MICHOO

SF2:NA w DX9 ?

Recommended Posts

Czołem wszystkim.

 

Czekam niecierpliwie na Kocura, niestety nie posiadam Visty/W7.

Jak myślicie, czy istnieje cień szansy (dzięki modyfikacjom) żeby odpalić grę pod DX9 ?

Edited by MICHOO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj Michoo

nie ma takiego zwierza w przyrodzie, niestety :no:

 

było to już kilkukrotnie potwierdzone że tylko Dx10 i w górę :sad: a jeżeli chodzi o odpalenie gry "pisanej" pod Dx10, to niestety sam kiedyś długo czekałem na jakiegoś hacka który umożliwi granie w tytuły pod Vistę na XP... się nie doczekałem

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i co ja teraz zrobię - biedny miś ?

 

A tak na poważnie, to zastanawiam się, czy TK nie strzela sobie trochę w stopę. Rozumiem takie EA/Dice. Mają kasę, chcą ruszyć z technologię do przodu, to wydają BF3 DX10/11only.

TK jest jednak niszą, powiedział bym nawet, niszą w niszy, jaką są symulatory lotnicze. Przecież w ten sposób pozbawiają się części tortu, bo ileś tam osób - podejrzewam, że nie mało - siedzi jeszcze na XP.

Chociaż z drugiej strony, być może sobie policzyli, że kasa, którą trzeba by było władować w przystosowanie sima pod DX9, byłaby niewspółmiernie wyższa, niż ewentualne straty spowodowane zablokowaniem gry, dla części odbiorców, na starszych systemach.

 

Anyway, dzięki Stary za informacje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

z tego co widać na forach obecnie to już większość przesiada się na 10/11. Duża grupa gra na tych laptopach niby do grania, tam myślę są jakieś wujowe pseudo-karty zintegrowane które wprawdzie pociągną tytuł na Dx10 ale tak że pożal się... sam mam taki na półce jako ostateczny backup.

Sądzę że TK przemyślał sobie koszty równomiernego dostosowywania pod 9 i 10/11 i mu się skalkulowało że jednak nie warto inwestować w wersję pod Xp. Pewnie, dla części będzie to oznaczało koniec serii na SF2Expansion2, ale teraz ciężko chyba kupić coś nowego co by nie obsługiwało w jakiś tam kulawy (wolny) sposób 11 że o 10 nie wspomnę.

 

Szczerze Michoo to bardziej bym się spodziewał jakiegoś uproszczonego "klona" przyciętego pod aj!fona czy innego androida, to by mogło ewentualnie "chwycić", ale też -czas i koszty. Jak zawsze. W sumie jest to jednoosobowe show plus 2, 3 "donajmowanych" stałych współpracowników od modeli, grafiki itp. więc sam rozumiesz.

 

No a jednak porównując wersje pod Xp i 7 (ominąłem Vistę szczęśliwie...) to jest różnica tak w szybkości wczytywania, nawet z toną modów, płynnością jak i wyglądem, w przypadku Kudłacza byłoby podobnie

 

do usług

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnośnie DX10 - zdaje mi się, ze wszystkie grafy wypuszczone na rynek po 2006 roku wspierają ten standard, podobnie z OS - VIsta i 7. Po co trzymać się DX9, który w oryginalnej formie pojawił się jeszcze w 2002 roku (DX9.0c z obsługą SM 3.0 w 2004?)?

 

Fakt, zonkiem tu będzie "wymuszenie" nie jako przesiadki osób z kartami DX10 z win XP na 7 lub 8, no ale Windows 98 tez został w końcu porzucony :grin:

Edited by SFP1Ace

Share this post


Link to post
Share on other sites

mój "Starszy" pisze sobie w robocie wyceny w Worldzie na 98 i nie narzeka... :tongue: ok, ja siedzę w naszej firmie na i5 quad z 64bitową Siódemką i mu marudzę by sobie kompa zmienił ale... tak jest mu dobrze. Podejrzewam że wielu jeszcze siedzi na "Serie Uno" bo tak lubią, bo kasa na nową płytę itp... przyjdzie czas że się przestawią na Dx11, wielu podejrzewam gdy Kocur (wreszcie...) wyjdzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A takie coś mi jeszcze przyszło do głowy. Czy TK wspominał o ''merdżowalności'' nowego tytułu? To znaczy, wiem, że nie odpalę NA na DX9, ale jeżeli uruchomię grę ''z drugiej mańki'', to może chociaż będę miał dostęp do nowych modeli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

merdżnąć sobie merdżniesz z tego co wiadomo Michoo... tylko, podejrzewam, iż w trakcie stare egzeki się wezmą radośnie uaktualnią ładnie i dranie dziewiątki już nie puszczą z Kocurem... ale z fusów wróżyć nie będę

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, Privacy Policy, and We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..