Jump to content

az12121

SENIOR MEMBER
  • Content count

    310
  • Joined

  • Last visited

Posts posted by az12121


  1. Ja bym nie liczył ,że któraś z flar może narobić jakież szkody w silniku o ile w ogóle się tam przedostanie.Prędzej na jakiś czas oślepią pilota.A co do zderzenia to wszystko zależy tu od prędkości.W trakcie II wojny światowej było nieco takich przypadków- nawet jeden podczas kampanii wrześniowej- pewien wyższej rangi oficer którego nazwiska w tej chwili nie przytoczę z braku amunicji zdecydował się zakończyć zadanie zderzeniem z samolotem przeciwnika, po czym nieco poparzony wyskoczył ze spadochronem i pomyślnie niemal cały i zdrów wylądował na ziemi.

    Myślę, że w erze foteli katapultacyjnych podobny wyczyn byłby możliwy, pod warunkiem niezbyt wielkiej prędkości.

    No i nie mówię oczywiście o czymś takim jak zderzenie frontalne :grin: Chodziło mi bardziej o staranowanie maszyny przeciwnika np. poziomo od góry. Wymagało by to co prawda ogromnej brawury

    pilota ale można by z tego wyjść cało.


  2. But,

    its also known that on a travel to Georgia (The land in caucasus, not the US state) the polish president Kwashnewski had some times ago said to one of the pilots of the government plane that he made a insubordination if he wont land at a fog covered airfield. The president forced the pilot to land at Tiflis airport, while Tiflis airport was covered by fog. ...

     

    It wasn't president Kwashnewski.Kwashnewski was polish president since 1995 to 2005. It was president Kaczynski (R.I.P).

    That case is difficult, but now I can say that situation was different than that situation which was in Georgia.


  3. Tu-360 BETA


    Tu-360 Beta by Signum.

     

    Work on a Tu-160 successor began already in the early 1980s, when the bomber was still in the flight test phase. Tupolev produced two designs with different cruise speeds. Tu-260 (Aircraft 230) was designed for Mach 4 and a range of 10,000 km. The Tu-360 was much more ambitious: it was to carry a 10,000 kg offensive load to a distance of 15,000 km at a speed of Mach 6. The design team was led by V. A. Andreyev, who was in charge of aircraft designs powered by natural gas and liquid hydrogen at Tupolev. The Tu-360 was to be powered by six variable-cycle turboramjet engines fuelled with liquid hydrogen. Armament was to be carried in two weapon bays located in the wingroots. According to the draft design, the range requirement could not be achieved, maximum range at Mach 6 being 9,000-10,000 km.

     

    Not me, but Signum is autor of that beta.

    If you have any problem with that beta or you want to help with that project ask Signum or write on polish forum.


     


  4. O ile wiem to chyba właśnie nie jest to możliwe bo kulbit jest jak by dalszą częścią kobry a przy jej wykonaniu kiedy samolot zadziera nos, powstaje siła która go pcha z powrotem w dół. Tak więc bez sterowania wektorem ciągu nie da rady...

    Wiesz co, ja tam nieco przeczytałem o tym "Kulbicie" i było że Kulbit na pewno był robiony również na Su-35 który jest bez zmiennego wektora ciągu, a nie jest niemożliwym wykonać go na zwykłym Su-27 czy MiGu-29 jednak cytuję "można to poddawać dyskusji".


  5. Flankery od Sukhoia są najpiękniejsze acz może już nie najlepsze. Ale przed Raptorem w walce manewrowej były (pierwsze zrobiły figurę-manewr zwany KULBIT).

    Ale największym sentymentem darzę TOMCATy....

    Mylisz się przyjacielu!

    Kulbita pierwszy raz wykonał Su-37 w czasach w których myślano ,że X-31 jest szczytem zwrotności czyli gdzieś w 1996 roku.


  6. Ciekawe.

    Też nic o tym nie słyszałem.

    Myślę że to może być prawda,pewnie potrzebowali coś pilnie zerżnąć.

    Może coś w związku z projektami Elbita typu MiG-29 "Sniper" itp.

    Jeżeli tak to teraz łaskawie powinni w zamian pomóc w modernizacji Naszych 29ek :biggrin: .


  7. :biggrin:

    Dobry jest też pączek z lukrem. To czy "dobry" póki co nie wiadomo, samolot jest na etapie prototypów, sukcesywnie dążąc w kierunku wyposażania do lotnictwa USA, Marines itd. W fazie testów można śmiało powiedzieć, że jest to udana konstrukcja, ale w żadnym konflikcie nie brała udziału. Podobnie F/A-22A Raptor.

    F/A-22A udowadniał swoją wartość na większych ćwiczeniach np."Red Flag".

    Wiadomo że to nie to samo co sprawdzian w warunkach bojowych ale zawsze coś.

    Poza tym jako jedyny w swoim rodzaju, trafił laserówką (bombą) lecący śmigłowiec.( W sumie to nie zaleta). Można się tak rozpisywać, ale nie chce mi się ^^

    Przeciwnika, czy swój? :biggrin:


  8. Mnie tam to wygląda na nową linię produkcyjną Su-35.

    Ale w oczach rosyjskich wojskowych to może być i nawet PAK-FA.

    Tylko wtedy gdzie jest ten ich niezwykle zaawansowany system radarowy ,który miał być przecież zamontowany nie tylko w dziobie ,ale i skrzydłach i przednich częściach kadłuba (oprócz dzioba części doskonale widoczne na zdjęciu- nie widzę miejsc na moduły radaru).Oprócz przywalania się do szczegółów- przecież to doskonale widać po kształcie kadłuba i rozmieszczeniu skrzydeł, stateczników.

    Ściemniają nie ma co...

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, Privacy Policy, and We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..