Jump to content
Sign in to follow this  
kukulino

Československé kampane a mašiny

Recommended Posts

Zdar hoši. Odštartoval som topic na hlavnom fóre o niektorých našich verziách Migov a ich ochrane proti riadeným strelám.

Topic pozrite TU!

Topic priamo súvisí aj s kampaňou/ami, ktorú, ako dúfam, sa nám spoločne (alebo jednotlivo) podarí nejak spraviť.

 

Súhrnne ide o toto:

Keďže ako už zrejme viete, skúšal som scrapperov Red swarm editnutý našimi squadronami, potreboval som nejak zistiť, či naše mašiny nosili nejaké rušiče. Žial nenosili ich všetky stroje. Najviac boli chránené Mig-21R, ktoré boli primárne prieskumnou variontou. Iné verzie (konkrétne MA a MF aj to nie všetky stroje mali túto možnosť) nosili kontajnery na ochranu formácie 4 strojov. Toto je vo WOE veľmi nepríjemný fakt, lebo AIM-9L si nás aj tak nájdu.

 

Mig-21R --- nie je vymodelovaný. (podrobnejšie v anglickom topicu) Jeho recon pod je však vo weapon packu. Podľa mojich info boli tieto kontajnery vybavené výstražným rádioprijímačom SPO3R a sním spolupracovala dvojica výmetníc ASO-2I, každá schopná odpáliť 32 dipólových odrážačov. Je otázka, či, a ak ako, je možné dodať do tohto recon podu tých 32 chaffs.

 

Mig-21MA --- ghostrider883 už naznačil, že tento model máme. Nemáme však vymodelovaný kontajne SM so zariadením SPS-141, čo bola rušička, a s výmetnicami IČ a RL klamných cieľov ASO-2I-E7P. Tento kontajner mohli nosiť aj MF verzie Migov-21, ale nie všetky stroje. Vo formácii 4 lietadiel len jedno bolo vybavené spomínaným kontajnerom.

 

Nadhodil som FastCargo-ovi, či by tento kontajner spravil, lebo sa zaoberá menšími modelmi rakiet a pod. Uvidíme, ako sa rozprúdi diskusia a či vôbec niečo prinesie :yes:

 

Linky s podrobnejšími informáciami v anglickom topicu (sú v čekom jazyku).

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

uz sem to procital celkem dobre se to tam rozjelo a snad se toho nekdo chytne, urcite by to bylo bezva spestreni a sance se ubranit zapadnim imperialistum :biggrin:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A FastCargo potrebuje čo? No výkres toho kontajneru SM SPS-141. Ale zatááál som to nevygúglil :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok pokusim se to najit. tak ti preju stastny lov a sobe taky ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovladaci panel sps 141

sps-141-102.jpg

sps-141_riss_oben%20unten.jpg

sps-141_riss_b.jpg

Edited by vrkuboy

Share this post


Link to post
Share on other sites
ovladaci panel sps 141

sps-141-102.jpg

sps-141_riss_oben%20unten.jpg

sps-141_riss_b.jpg

DííííííK :good:

Tento SPS-141 sa používal na Su-22. Čo sa týka súčka, to malo peknú hŕbu flérov. Ale rozhodne mu neuškodí kontajner na REB :biggrin:

 

Ale ten SM SPS-141 na Mig je snáď nezohnateľný!

 

Inak už som dočápal Mig-21MA. Model je zhodný s MF, ale letový model má z indického Type 96 od Fubara512. Má to nejaká divný tieň, kolmo na trup, mmm. Tak som ho radšej odstránil :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

porad hledam, ale nic............. kdezto na to sucko sem toho nasell hodne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veci sa pohli. Mám už spravené obidve chýbajúce verzie Migov-21 MA aj R. No spravené, ono som len čosi kdesi nakopčil a zmenil meno. Majú rovnaký Flight Model ako indický type 96 (a ten ho má podobný migu PFM), R-ka je bez kanónu a má nejaké nežné pancierovanie navyše. Okrem toho majú aj rovnaký model spoločný s Mig-21MF. R-ka má PFM kabínu aj avioniku, MA má MF kabínu a SM avioniku.

 

Ďalej som skúsil načápať nejaké svetlice a odrážače do Mig-21 recon podu. Problém je, že fléry a chaffy môže kontajner vystreľovať až potom, čo sa v jeho data.ini zmení jeho status z recon pod na electronic pod. Teda buď máme kontajner s kamerami a bez klamných cieľov, alebo máme kontajner s klamnými cieľmi fungujúci aj ako rušička.

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdar chlapi!

Mám takúto otázku zvlášť na teba, vrkuboy. Je možné urobiť model Migu-21 MA alebo R tak, aby sme využili Mig-21MA/R_DATA.ini už existujúce? Nie som modder, takže do toho nevidím. A keď sa pýtam moc sprosto, nepáraj sa s tým a povedz to.

 

To MAčko je vlastne skoro zhodné s MFkom. Proste nemalo periskop na kabíne a aerodynamické "plotky" nad ústim kanónu. Pri stredných opravách (po 600 hodinách alebo šiestich rokoch služby) boli periskopy na väčšinu mašín dodatočne montované, podobne aj "plotíky" nad ústia zbraní. A ešte im aj motory vymieňali za rovnké ako v MF verzii.

Podškrtnuté ---- mi vlastne MAčko modelovať nepotrebujeme :biggrin:

 

To Rko ---- hlavne nemá kanón, ani "plotíky, pochopiteľne. Má aj trochu väčší chrbát (hřbet), lebo tam čapli ďalšiu nádrž. Na konci krídiel má také maké vretienka s nejakou elektronikou.

Možno sa mi podarí násť nejaký malý model medzi weapons a nejak tie vretienka na konci krídel "namontovať". Ale celé to je taká improvizácia. Každopádne mám hotové pracujúce svetlice a dipólové odrážače do kontajnerov (oni boli hotové už predtým, ale teraz konečne pracujú aj s tými kontajnermi). A keby aj bol hotový nový model R-ky, zrejme by sa použili aj na nej.

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja myslim ze mozne je vdechno stacilo by modifikovat puvodni model a upravit ho treba na verzi R.

v podstate muzes pouzit jakekykoliv ini soubor ale hlavne mit na nej permission :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja myslim ze mozne je vdechno stacilo by modifikovat puvodni model a upravit ho treba na verzi R.

v podstate muzes pouzit jakekykoliv ini soubor ale hlavne mit na nej permission :wink:

Zdar. Jak to myslíš modifikovat puvodni model? Pôvodný model z 3D maxu alebo FM? Ja nemôžem exportovať naspäť do 3DSmaxu čo je už raz v hre, či tak nejak to funguje. A na modifikáciu pôvodného modelu v 3DSmax sa nikto nechytí :dntknw: Lebo ten model nemáme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Požiadal som geralda14 o skiny na MA/R verzie. Uvidíme, či to klapne. Kto by mal záujem na testovaní, hoďte mi PM s emailom (PM - personal message, mi trvalo pekných pár dní, než som sa dozvedel čo to je. Ale to bolo pred rokom, hehe).

Je to 11mb balíček.

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

no rad to otestuju, casu mam ted hodne, sem nemocny takze si to rad proverim jak to funguje ;)

PS: chtelo by to nejakou misy SNP treba takovy prepad Piestanskeho letiste, mnam to by byla libovka, jen nam tady na to chybi letadla, zadny Jakovlev tady asi neni :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
no rad to otestuju, casu mam ted hodne, sem nemocny takze si to rad proverim jak to funguje ;)

PS: chtelo by to nejakou misy SNP treba takovy prepad Piestanskeho letiste, mnam to by byla libovka, jen nam tady na to chybi letadla, zadny Jakovlev tady asi neni :(

Nejake jaky sú v download section :biggrin:

No to by bola vychutnávka :yes:

 

Fubar512 mi povolil použiť jeho FM z type 96, tak je to zatal OK :biggrin:

Share this post


Link to post
Share on other sites

vrkuboy, nezabudni mi poslať Tvoju email adresu. Lebo Ti nemám kam poslať ten pack na testovanie :wink:

 

EDIT: našiel som nejaký mail na Tvojich stránkach, tak to sendujem tam :biggrin:

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mňa trhne! No tak sa snažím spraviť Mig-21MA mod, aby som ho zasadil do kampane 1985. Má menej výkonný motor ako MFka. Po 600 letových hodinách alebo 6tich rokoch služby MA-čka upravili na MF štandard. My sme ich dostali v rokoch 1969-1970. Tkže ich zrejme upravovali niekedy v druhej polovici sedemdesiatych rokov... Takže v r. 1985 lietali už ugradnuté...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nuž, odpálil som nový topic o Mig-23 a ich HUDoch:

http://forum.combatace.com/index.php?showtopic=23347

 

Neviem čo to prinesie, ale dúfam, že sa niekto chytí. Každopádne to najlepšie riešenie by bol nový kokpit pre Migy-23 ale keďže tu veľmi často improvizujeme, perfektným výsledkom by bolo aj upravenie toho čo tu máme :yes:

 

A najčastejšie sa pre mig-23 používa kokpit zo Su-17. Nie je tam žiadny veľký radarový display, ale taký menší pod zameriavačom. Mig-23ML nemal žiadny radarový dislplay. Informácie sa zobrazovali na HUDe pred ním. Ale tak či tak, treba sa pýtať niekoho, kto pozná pilota Migu-23 :biggrin:

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noo, mmmm, ono to cele prinieslo jednu zaujímavú vec, ktorá sa síce moc netýka Migu-23 a jeho HUDu, ale je rovnako ak nie viac bombastická (za predpokladu že sa podarí resp. dokončí).

 

Kto tu už strávil pár chvíľ, pre toho to nebude prekvapko, ale kto sem "zabruslí" občas a nemôže nájsť kokpity pre Mig-15/17 to je rozhodne dobrá správa.

Pozrite sem:

http://forum.combatace.com/index.php?showtopic=23360

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak tak, velmi se na to tesim a hlavne na novou mig 19 :fans:

Edited by vrkuboy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mig-21MA/R pack je krátko pred dokončením. Už len detaily, čakáme na jedno "file" ktoré musí dokončiť niekto iný, možno nejaký testík, čas na upload a máme to :wink::biggrin:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do kelu!!! Objavil sa tu link na 149mb balíček kokpitov pre Migy. Teda tak som tomu porozumel. Lenže v ňom boli použité veci na ktorých makali aj iní ľudia a tento balíček nebol ošetrený povoleniami (permisions) na ich úpravu a na download v rámci toho packu. Nestihol som ten link len o nejakých 15 minút :no:

No škoda, no. Takto musíme čakať na oficiálnu verziu. Len dúfam, že nejaká niekedy bude...

Link bol v topicu o Mig-23 HUDoch.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sakra ja sem debil ja to cetl a myslel sem si ze to blbe chapu a myslel sem ze je to nemozne :glare:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, Privacy Policy, and We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..