Jump to content
Sign in to follow this  
lukasn22

MiG-21 MF

Recommended Posts

mam dotaz ohledne terenu jaký je podle vás nejlepsi pac mam ten germance1 a ten je dobry ale chtelo by to neco lepsiho mate nakej nebo muze te doporucit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdar

 

No, tak to germance1 by si mal nejak priblížiť. Hovoríš o stock teréne (t.j. o teréne, ktorý je originál vo WOE)? Alebo máš na mysli repaintnuté textúry pre terén (tzv. tilesets)? Alebo je reč o úplne novom teréne?

 

Čo sa týka terénu, tak viem, že bol jeden staručký s názvom EAWEuro myslím. No, neskúšal som. Máme tu nejaký update pre tento terén, ale neviem či potrebuješ aj pôvodný pack alebo nie: http://forum.combatace.com/index.php?autoc...mp;showfile=915

 

Potom je jeden európsky terén od Geparda: http://forum.combatace.com/index.php?autoc...p;showfile=2937 a update na V1.1 http://forum.combatace.com/index.php?autoc...p;showfile=2962

 

Menší update pre stock terén: http://forum.combatace.com/index.php?autoc...p;showfile=5846

 

 

Ak máš na mysli repainty stock GermanyCE terénu, tak pozri sem (v podstate ide o rovnaké textúry ako sú vo WOE, ale s vyšším rozlíšením):

http://forum.combatace.com/index.php?autoc...p;showfile=5943

A k tomu si hoď CA_Staryho stromy

 

Iný repaint je tu (aj so Staryho stromami):

http://forum.combatace.com/index.php?autoc...p;showfile=6192

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

kluci udelej te uz tu MFN uz se nani moc tesim,, nebo poradte trik jak nani :good: vse uz mam jen ty anteny ci svetla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdar

 

Kontaktoval si geralda (gerald14)?

 

Blacbird je teraz na dovolenke, takže nepracuje na modeloch.

 

 

A o akom svetle na MFN to vlastne hovoríš? Teda, čo máš na presne na mysli.

 

 

Edit: aha už som našiel poznámku na predchádzajúcej strane (ide o svetlo vedľa antény.) Bolo by dobré keby si postol nejakú fotku. Svetlo sa tam dá dodať, len sa s tým musíš troška pohrať.

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK. Zhodou okolností som dnes robil nejaké svetlá pre jednu mašinu, takže už to trochu chápem (ako sa robia).

 

Návod:

 

1) Otvor si MiG-21MFN_DATA.ini (alebo ako ho máš nazvané)

2) nájdi [Fuselage] a scrolni na koniec toho stĺpca

3) pridaj tam SystemName[00x]=SpineLight1 (miesto toho ixka musí nasledovať číslo v poradí v SystemName[00x]. Ja som mal posledné 5, takže som zadal SystemName[006]=SpineLight1)

 

4) scrollni na úplný koniec otvoreného ini súboru a nakopči tam toto:

 

[spineLight1]

SystemType=LIGHT

Position=0.0,0.00,2.28

LightSrcOffset=0.00,-0.20,0.00

Color=0.98,0.25,0.25

Brightness=0.02

LightSrcRange=0.5

CanFlash=FALSE

 

5) ulož zmeny a sevjni

 

 

Dostaneš ďalšie pozičné svetlo:

svetlo.jpg

 

 

6) keď si v hre vyskúšaš, že funguje, je potrebné posunúť ho na správnu pozíciu. Takže sa budeš hrať s lajnou Position=0.0,0.00,2.28

 

Z čelného pohľadu na Mig znamenajú tieto hodnoty (po lopate povedané):

 

- prvá hodnota posúva svetlo doľava alebo doprava od osy mašiny. S touto hodnotou nehýb!

- druhé čislo posúva svetlo dopredu alebo dozadu

- tretie číslo posúva svetlo hore alebo dole

 

 

 

 

Takže máme lajnu Position=0.0,0.00,2.28

 

Ak chceš svetlo posunúť dole, uberieš z poslednej hodnoty 2.28

 

Ak chceš svetlo posunúť dozadu, pôjdeš v druhom čísle do mínusových hodnôt (pozri si napr. hodnoty svetla na chvoste mašiny, tam je to zhruba takto Position=0.0,-7.37,2.28)

 

Samozrejme je vždy potrebné skontrolovať v hre ako sa svetlo posunulo. Ide o metódu pokus-omyl.

 

 

Good, luck :yes:

 

Daj vedieť, ako si dopadol :wink:

 

 

Edit: aaaa medzitým si postol ten skin. Človečeeee, parádičkaaaaaaáááá :good: :good: :good: :good: :good: :good:

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ešte možno jeden detail. Neviem či vieš, ale je možné puknúť na model aj "pristávacie" svetlá. Tie, čo svietia keď Migy-21 vzlietajú ale pristávajú a v skutočnosti sú umiestnéné tesne za nohami hlavného podvozku.

 

Má ich napr Mig-21F-13 od Mirage factory.

Svetlo2.jpg

 

Problém je... Že svetlo svieti v okruhu 360 stupňov. To je normálne. Preto potrebuje model reflektora, ktorý sa vyklopí zároveň s podvozkom. Model reflektora je potrebný vo funkcii "tienidla". V prípade modelu Migu-21 zabráni svetlu svietiť dozadu, teda vykryje zadných 180 stupňov, a potom sa zdá, že svetlo svieti správne --- dopredu.

 

My však na MFke z WOE nemáme žiadny model reflektora, preto ak pridáme pristávacie svetlo do Migu-21MF (podobný ini edit ako v predchádzajúcom poste), bude mašina "podsvietená" zo všetkých strán.

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste jedna otazečka planuje jse model migu-21 do lock onu :good: pac by mne to potesilo nebo nakou zmínku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lock On nelietam, tak ťa nepoteším, ale ani nesklamem. Teda neviem :dntknw:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po dlouhem odpocinku jsem zase zacal pracovat na skinu 2500 MFN a tady je malej bata skin je hotov na 70 % planuje se napis Časlav 45,,,22.Slp ,,i popisky zařízeni ,,,jinak svetla funguji tak jak maji dik moc za radu kdyby nahodou nekdo vedel neco MFN napiste :good::wink:

post-37741-1225650451_thumb.jpg

Edited by lukasn22

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oki, poslal som 76.IAP-Blackbirdovi správu. Uvidíme, čo odpovie.

 

Link hore zatiaľ nefunguje, ale ak to je nejaký balíček, musí počkať na schválenie, takže snáď bude všetko OK :yes:

Teším sa :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Those parts are easy to create only the positioning is a bit time consuming, can make them but not now it will take some time to finish some stuff. can create them when I have some free time!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thanks for fast reply :yes:

 

Takže lukas, ako si predpokladal, nie je ťažké vymodelovať tie detaily. Viac času si žiada umiestniť ich na správne miesto. 76.IAP-Blackbird spraví tie party, ale keďže je teraz zamestnaný inými vecami, bude na MFN robiť keď si nájde voľný čas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Supr skin :good: mohl bych to pak dat do packu? Uz pracuji na oprave dalsich verzi ktere nejsou v oficialnich hrach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mal by som pár návrhov/postrehov pre "2500":

 

1) znak na chvoste je troška "vajcový", preto by nebolo zlé dať tam nový

2) podobne by možno nebolo zlé dať znaky aj na krídla, teda "vložiť" ich natvrdo do skinu. Potom cez ne prekresliť paneláž a níty, ak by bolo treba. Skin dostane viac autentickosti. A nebudeš potrebovať Decals.ini

 

Navrhol by som použiť znak z Wikipédie: http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Czech_roundel.svg

 

Prípadne z Famous Migs packu: http://forum.combatace.com/index.php?autoc...p;showfile=7324

 

Tam je znak od Blackrata. Trošku som na ňom zmenil červenú farbu. Na S-105 používam znak z Wikipédie.

 

 

Vo famous Migs packu sú ešte znaky manažované cez Decals.ini. Plánujem ich však dať na skin, tak ako navrhujem Tebe.

 

 

Len návrhy :yes: Urob pravdaže, čo uznáš za vhodné.

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites
ataribaby jasne mužes ale ja budu dělat nový lepsí no spís vylepšeny todle je jen malá ochutnávka :good: snažím se ale to víš ja hraju na rozlišeni velkým tak umne to vypadá jinak ty vylcový znaky ale zlepsim to dam jsi zaležet :yes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Maybe I found a skinner for the MiG-19...

Did you tried Sundowner? I can try it, but I can not promise that it will be nice :biggrin: Problem are panel lines etc. But I think that it is modders part (I have hear that it is much easier make them in 3D max than draw them in paint program). Ghostrider is good skinner too :good:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, Privacy Policy, and We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..