Jump to content
Sign in to follow this  
Wraith27

ZAGADKA

Recommended Posts

Był sobie wczorajszy wieczorek gdy dodałem do mego WOI nowy samolocik: Cheetah C

Odpaliłem gierkę i oto co zobaczyłem:

 

post-20260-1229083926_thumb.jpg

 

Po kilku mykach stwierdziłem, że jest to problem z tym dodatkowym "pilotem" czyli kanardami, końcówką do paliwka etc. Plik ten zwie się cheetach.LOD i oczywiście nie ma w nim błędu -to gra coś błędnie odczytuje. Po chwili naprawiłem problem ale i tak powód był zaskakujący...i to jest właśnie zagadka dla was. Uprzedzam, że jest ona dosyć trudna bo nie znacie jednego faktu i wam go nie podam bo było by za łatwo :biggrin:

 

No może mała podpowiedź: ustawiłem tego dodatkowego "pilota" o 10m w górę:

 

post-20260-1229084301_thumb.jpg

 

Męczcie się a ja za jakiś czas podam odpowiedź jeśli takowa nie padnie...

 

Do wygrania: AMRAAM między dysze :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:blink:

Nie takie łatwe jak sie wydaje... :blink:

Czyli mamy zgadnąć jak przesunołeś tego pilota o "10 m w górę"? (bo to też zagadka :biggrin:)

Czy co było jego powodem?

Edited by Signum

Share this post


Link to post
Share on other sites
:blink:

Nie takie łatwe jak sie wydaje... :blink:

Czyli mamy zgadnąć jak przesunołeś tego pilota o "10 m w górę"? (bo to też zagadka :biggrin:)

Czy co było jego powodem?

NIE NIE NIE przesunięcie w górę to tylko zmiana pozycji w osi Z .Pytanie jest dlaczego zamiast kanardów, końcówki do paliwka etc wyświetla się model innego samolotu. Przesunąłem go w górę żeby go było lepiej widać

Share this post


Link to post
Share on other sites
Był sobie wczorajszy wieczorek gdy dodałem do mego WOI nowy samolocik: Cheetah C

Odpaliłem gierkę i oto co zobaczyłem:

 

post-20260-1229083926_thumb.jpg

 

Po kilku mykach stwierdziłem, że jest to problem z tym dodatkowym "pilotem" czyli kanardami, końcówką do paliwka etc. Plik ten zwie się cheetach.LOD i oczywiście nie ma w nim błędu -to gra coś błędnie odczytuje. Po chwili naprawiłem problem ale i tak powód był zaskakujący...i to jest właśnie zagadka dla was. Uprzedzam, że jest ona dosyć trudna bo nie znacie jednego faktu i wam go nie podam bo było by za łatwo :biggrin:

 

No może mała podpowiedź: ustawiłem tego dodatkowego "pilota" o 10m w górę:

 

post-20260-1229084301_thumb.jpg

 

Męczcie się a ja za jakiś czas podam odpowiedź jeśli takowa nie padnie...

 

Do wygrania: AMRAAM między dysze :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

 

Wszystko bardzo prosto: skopiowałeś cheetah.bmp, cheetah.lod, cheetah_pylons.bmp, cheetah_pylons.lod w aktówkę AIRCRAFT (w korzeń, nie do aktówki cheetah)?

Myślę nie ma, dlatego, że bez modelu pilota samolot postawi na jego miejsce sam siebie, a ponieważ skopiowałeś tekstury on będzie białym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja za to mam inny problem.

Otóż:

Zainstalowałem prerelease packa 4 lindr'a, gdzie jest dodoane multum SAMów.

I przez te SAMy wyskakuje mi podczas ładowania błąd systemowy i gra się wyłącza.

Jestem pewien, że to przez SAMy, gdyż po ich usunięciu wszystko działa.

Co teraz mam zrobić?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja za to mam inny problem.

Otóż:

Zainstalowałem prerelease packa 4 lindr'a, gdzie jest dodoane multum SAMów.

I przez te SAMy wyskakuje mi podczas ładowania błąd systemowy i gra się wyłącza.

Jestem pewien, że to przez SAMy, gdyż po ich usunięciu wszystko działa.

Co teraz mam zrobić?

 

spróbuj oto to http://www.filefactory.com/file/ca8384/n/GroundObject_rar , u mnie wszystko pracuje

 

P .S. dla MiG-29BM

 

[LeftWing]

.....

;Cmq=-0.8369

;Cmad=-0.8878

Cmq=-0.1369

Cmad=-0.1878

 

[RightWing]

;Cmq=-0.8369

;Cmad=-0.8878

Cmq=-0.1369

Cmad=-0.1878

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja się poddaje musiał być jakiś błąd w modelu, może lindr2 ma rację.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proste :smile:

 

Cały Cheetah C jest zrobiony jako fałszywy "drugi pilot" i nałożony żeby pasował do Miraża... nie tylko końcówka do paliwa i kanardy. trochę to lamerskie, ale cóż tam... A brak teksturki? Albo pliki powędrowały nie tam gdzie trzeba, albo coś z błędnym wpisem w plikach DATA lub konflikt LOD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok...niektórzy byli blisko lub sugerowali że to było moje umyślne działanie co nie jest prawdą...

 

A więc tak: Jakiś miesiąc czy dwa temu pomyślałem, że skoro jest uzbrojenie dla samolotów RPA z lat 90 i 2000'nych to przydałby się Cheetah...Zrobiłem go ( a konkretnie wersję E ) w najprostszy możliwy sposób -wziąłem model Nesher'a ( oryginalny z WOI ) i zrobiłem jego kopię z nazwą "Cheetah" -to oczywiście nazwa folderu i głównego pliku ini. Pozmieniałem troszkę w plikach ini i miałem namiastkę Cheetah'a . A więc był folder "Cheetah" a w nim tylko skin i pliki ini -żadnych LOD'ów bo do Nesher'a są one w kocie.

 

Jak wiecie plik do Cheetah'a wersji C dodający kanardy i inne ustrojstwa zwie się Cheetah.LOD . Z jakiegoś nieznanego mi powodu gra zamiast wczytać ten plik wczytuje w jego miejsce mojego Cheetah'a wersji E i to on właśnie widnieje na zdjęciu jako ten drugi samolot....

 

Problem się rozwiązał po zmianie nazwy folderu i głównego pliku ini mojego Cheetah'a z "Cheetah" na "Cheetah E"

 

No i tyle...

 

PS. To se chyba sam tego AMRAAM'a poślę :rofl: :rofl: :rofl:

 

PS2. Troszkę z innej beczki: W tym nowym weaponpacku co to ma wszystkie rzeczy w folderach znalazłem rakietę która wygląda mi na używaną w systemie S-300. Wiem, że ktoś nad nim pracuje ale chyba jeszcze nie jest do pobrania...więc skąd ten pocisk...-może coś przegapiłem

Edited by CIACHO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem o trzech rakietach dla S-300

1) krizis zrobił 5V55R

2) 101FS zrobił HHQ-9

3) w nowym WP jestem SA_10B_grumble_miSSILE, a oto tego autora nie znam, to ktoś z Mirage Factory.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja mam kolejną ciekawą "zagadkę" do rozwiązania.

Otóż:

Wczoraj zainstalowałem najnowszego patch'a do mojego WOE.

Wszystko niby w porządku tylko...

Tylko teraz uległy częściowemu, aczkolwiek znaczącemu poplątaniu przypisy klawiszy

czyli tzw. controlsy.

Wszystko było by w porządku, gdyby udało się je z powrotem przywrócić do ładu.

Ale się nie da.

I tak pomimo zmiany w pliku z przypisami nie mogę na przykład odpalić rakiety, bo okazuje się, że odchylają się klapy.

Przestawiłem odpalenie wybranej broni z entera na np Num 0.

I to samo.

Wciskam Num 0, a ten pokazuje mi że klapy odchylone.

To samo na przykład z wyborem broni A-G [\]

Wtedy natomiast włącza mi airbrake'i.

Oraz wiele innych

Zmianie nie uległy natomiast mn. strzał z działka [spacja]

,czy sterowanie samolotem, czy zmiana widoków.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To może coś z plikiem Aircraftobject.ini ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem- przeinstalowałem WOE i zainstalowałem patch'a z września.

Wszystko jest już w porządku.

Ale ciekawe co to mogło być ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, Privacy Policy, and We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..