Jump to content
Sign in to follow this  
Signum

t-80 , tu-360 etc.

Recommended Posts

W zasadzie to kontynuacja tematu, nie można 2 rzeczy na raz.

 

Jest jednak problem:

 

Jak ktoś ma jakieś propozycje to bardzo proszę o pomoc.

Ale btr-70 też nagle przestał działać po znianie FM.

Edited by Signum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwne, proponowałbym umieścić temat na głównym forum.

Może tam znajdzie się odpowiedż na to pytanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nic nie jest dziwne! Po prostu jak plik LOD nazywa się t-80U.LOD a ty wpiszesz w pliku ini t80U.LOD to model nie bedzie widoczny :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

 

Problemy są inne:

 

1: model należy podnieść o jakieś 850 mm przed exportem.

 

2: nie zrobiłeś hierarchi w modelu tzn działo musi być przymocowane do wieży a wieża do kadłuba. Dobrze by było także oddzielić podstawę karabinu na wieży, najlepiej z górną częścią włazu i znowu hierarchia: karabin do podstawy a podstawa do wieży...nie pytaj jak zrobić tą hierarchię bo na razie nie wiem...może jak ściągne triala maxa 09 to Ci pomogę. Jak możesz to wyślij mi plik maxa. Jak taka hierarchia wygląda możesz zobaczyć w pliku OUT Abrams'a -to że elementy są poprzesuwane a nie zapisane jeden pod drugim to nie kwestia estetyki tylko właśnie hierarchia -jest ona niezbędna dla wszelkich ruchomych elementów. Bez niej wieża się obraca ale działo stoi w miejscu...

 

3:skin wygląda jak reklama groszku... :haha::haha::haha:

 

Poza tym czołg działa bez problemów i w pierwszej misji rozniósł dywizjon Bradley'i !!!

Edited by CIACHO

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nic nie jest dziwne! Po prostu jak plik LOD nazywa się t-80U.LOD a ty wpiszesz w pliku ini t80U.LOD to model nie bedzie widoczny :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

 

Problemy są inne:

 

1: model należy podnieść o jakieś 850 mm przed exportem.

 

2: nie zrobiłeś hierarchi w modelu tzn działo musi być przymocowane do wieży a wieża do kadłuba. Dobrze by było także oddzielić podstawę karabinu na wieży, najlepiej z górną częścią włazu i znowu hierarchia: karabin do podstawy a podstawa do wieży...nie pytaj jak zrobić tą hierarchię bo na razie nie wiem...może jak ściągne triala maxa 09 to Ci pomogę. Jak możesz to wyślij mi plik maxa. Jak taka hierarchia wygląda możesz zobaczyć w pliku OUT Abrams'a -to że elementy są poprzesuwane a nie zapisane jeden pod drugim to nie kwestia estetyki tylko właśnie hierarchia -jest ona niezbędna dla wszelkich ruchomych elementów. Bez niej wieża się obraca ale działo stoi w miejscu...

 

3:skin wygląda jak reklama groszku... :haha::haha::haha:

 

Poza tym czołg działa bez problemów i w pierwszej misji rozniósł dywizjon Bradley'i !!!

 

:haha::rofl:

Tak, Bradley'e jeździły a T-80U stał w miejscu... (tzn. nie wiem jak u ciebie, ale u mnie tak.)

:rofl:

No nieźle, czyli FM jest ok?

Hm, na pewno Wieżyzcka ma być połączona z podwoziem?

No, trochę zrozumiałem, ale jak na razie to mój błąd że się za to biorę przy małej wiedzy o tym.

Aha i przepraszm za błędy w plikach, nie mam za dużo czasu robie wszystko w pośpiech i mogłem coś pominąć. Rolę zmieniłem mu na transport żeby widzieć go w misji, nie tworze własnych bo nie mam programu a ostatnio mnie denerwował.

 

PS. A co z BTR'em 70 ??? zresztą mogę Ci przesłać jeszcze modele T-80 (wersja A) T-72 (wersja B)

I BTR-80. Sprawdziłbyś je, daj znać jeżeli tak, ok?

 

PS2. Tekstura jest z SA-2 :rofl: jak na razie to tylko testowa żeby nie był biały.

Edited by Signum

Share this post


Link to post
Share on other sites

T-80u jest trochę za duży nie uważasz? Trzeba go trochę zmniejszyć.

Za to BTR-70 jest za mały, jutro pobawie się jeszcze BTR-80 i T-80.

 

Kilka fotek:

 

I BTR-70 gra "zjadła" niektóre nie teksturowane części modelu.

 

PS. Ciacho zapomniałem załączyć skina BTR-70, prześle mailem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do wielkości to nie wiem bo nie sprawdzałem, btr'a też nie patrzyłem. FM to chyba znaczy "flight model" więc do czołgu się chyba nie odnosi :rofl: Plik data który zrobiłem to zmodyfikowany plik od T-72 -oryginalny z gry + trochę z Abrams'a a konkretnie karabin na wieży (tylko że bez podstawy to on kijowo działa) Ściągam tego triala maxa ale mam jakieś problemy bo mi ciągle przerywa...może jutro go będę miał to cosik pokombinuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, teraz jest dobrze:

 

Wielkość dostosowałem też, jest idealna (jak dla mnie) można to zobaczyć jaki jest przy efekcie kurzu.

A tutaj nie wiem dlaczego gra "zjada" kawałek kadłuba.

 

Edited by Signum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zobacz sobie na plik .OUT IS'a-2 tam nie ma żadnej hierarchi... jakoś działa, ale pomimo to powinniśmy odzielić karabin od wieżyczki, a podstawe KM od wieży i przymocować to wszystko.

Edited by Signum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia dlaczego, T-80 (A) i T-72B mają chyba błędy w ustawieniach konfiguracyjnych, bo nie widze ich w grze, (po naszemu .INI) chociaż dla mnie ini są ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eee, Co oznaczaja te wiersze?

 

[Chassis]
ModelNodeName=hull
EffectSize=1.0
MaxExtentPosition= 1.56, 3.77, 2.08 <--
MinExtentPosition=-1.56,-3.32, 0.00 <--
HasArmor=TRUE
ArmorMaterial=STEEL
Armor[FRONT].Thickness=11
Armor[RIGHT].Thickness=14
Armor[LEFT].Thickness=14
Armor[REAR].Thickness=11
Armor[TOP].Thickness=11
Armor[BOTTOM].Thickness=6
SystemName[001]=Engine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak ,wiem ale dokładnie chodziło mi o te:

MaxExtentPosition= 1.56, 3.77, 2.08 <--

MinExtentPosition=-1.56,-3.32, 0.00 <--

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak ,wiem ale dokładnie chodziło mi o te:

MaxExtentPosition= 1.56, 3.77, 2.08 <--

MinExtentPosition=-1.56,-3.32, 0.00 <--

 

Nie jestem pewny ale to chyba określa wielkość obiektu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, najbardziej ciekaw jestem jakie te tekstury bedą, chyba będę musiał się z nimi potrudzić, chyba że ktoś inny umie to lepiej ode mnie :biggrin:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

T-80U walczy dobrze u mnie poradził sobie z leopardami 1A4, ale nie wiem dlaczego po zmianie nazwy armaty tutaj:

[GunBarrel]

SystemType=GUN

GunTypeName=125MM_D-81TM <<-----------------------------------------tutaj

MuzzlePosition=0.00,5.43,1.74

MaxAmmo=39

EjectShells=FALSE

Czołg przestaje używać uzbrojenia, tzn. jakby go nie miał.

Share this post


Link to post
Share on other sites
T-80U walczy dobrze u mnie poradził sobie z leopardami 1A4, ale nie wiem dlaczego po zmianie nazwy armaty tutaj:

[GunBarrel]

SystemType=GUN

GunTypeName=125MM_D-81TM <<-----------------------------------------tutaj

MuzzlePosition=0.00,5.43,1.74

MaxAmmo=39

EjectShells=FALSE

Czołg przestaje używać uzbrojenia, tzn. jakby go nie miał.

 

Ta nazwa jest odczytywana z pliku gundata.ini -tak samo jak rakiety i bomby do samolotów z weapondata.ini. Jak tam nie ma takiego wpisu to uzbrojenie nie działa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia dlaczego wieżyczka jest przekręcona, w modelu wszystko wydaje sie dobrze.

 

Z innymi modami wszystko dobrze (poza t-72b i t-80a) ustawiłem im w data.ini właściwość

Share this post


Link to post
Share on other sites

W data.ini masz gdześ tam coś takiego jak DefaultYawAngle= czy jakoś tak -zmień go o 180 stopni i powinno grać

Edited by CIACHO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam!

Dawno się nie odzywałem, ale projekt jest już na ukończeniu, pomoże ktoś z teksturami? Bo Twórca trekstur nie dokończył ich i musze to zrobić ale jestem w tym zielony, Zna sie ktoś na tym? Proszę pomóżcie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Długo coś nic się nie dzieje z tymi projektami.

Signum- albo Fubar512 postanowił Ci pomóc, albo ciebie właśnie wyprzedził z T-80U.

Popatrzcie- 4 post od góry:

LINK

Edited by az12121

Share this post


Link to post
Share on other sites
Długo coś nic się nie dzieje z tymi projektami.

Signum- albo Fubar512 postanowił Ci pomóc, albo ciebie właśnie wyprzedził z T-80U.

Popatrzcie- 4 post od góry:

LINK

 

 

Raczej to drugie, a z projektem nie mam pojęcia czy dokończe go, bez pomocy nikogo innego (jakiś painter w PS by ie przydał) nie obejdzie się, a tamten inny tupolew to już chyba legenda... żadnych informacji od starfightera i blackbirda od dobrych kilku miesięcy... tak więc niebardzo wiem co moge teraz z nimi zrobić :sorry: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie Signum co z Tupolewem, co tam jeszcze trzeba przy nim zrobić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nooo.... trzeba dokończyć FM (i wogóle całe .ini) wnieść poprawki i inne (tym sie miał zająć starfighter2), kokpit.... pfff.... nie wiem, chyba sie weźmie od B-1 bo to dużo roboty, i kilka jeszcze modyfikacji w modelu 3D (blackbird).

I to chyba wszystko...

 

Nic i tak chyba od stycznia czy lutego wszystko stoi w miejscu.

Edited by Signum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, Privacy Policy, and We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..