Jump to content

COBRACZ

NEW MEMBER
 • Content count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About COBRACZ

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Czech Republic
 1. Yes i know , but when i convert DDS format to bmp and try replace original textures i got in lod editor folowing error , so problem is somewhere else
 2. one more question , i also want make some changes thanks to Janhas and his work , but when i try to replace texture folowing error was reported , i have Lod editor editing due to extensive use in Falcon BMS , but there also i have no idea what causing this , i try other forum but Falcon Allied Force is alsmost dead game and have no support.
 3. problem solved , i missed one settings and that was select aeyes in the graphic settings , thansk for help.
 4. Hi there , i need help with folowing problem , i purchased cockpit from cockpits.nl , run instaler , instalation worked fine but when i run game i have folowing problem. Textures are on wrong place , moved to the right side, i have no idea what causing this.
 5. Hi guys after some time i instaled Falcon Allied force on my computer (i mostly fly FC2 and DCS-10C) and after i instaled this model pack for munitions game become unstable and crash. After i uninstal it game run perfectly. On win XP and vista it worked perfectly. Anyone know how solve the problem ? Stock munition in allied force look ugly.
 6. I instaled again on my falcon but i encounter a problem , game become unstable and suffer crashes i have win7 64 , anybody know how fix it ? On XP and Vista it worked fine.
 7. Zdarec lidi chci se zeptat jestli je někde ke stažení kampan kde hrajete za Československé letectvo, nejlépe v období okolo roku 68-78 abych si zalítal v Migu-21. když ne jestli je aspon za stranu Wařšavské smlouvy. Co jsem našel všude jsou ke stažení jen kampaně za stranu NATO a upřímě už jsem unaven lítánim v F4 a sestřelovaním občas i Českých letounů. Byla by příjemná změna sednout do cockpitu letounu své země.
 8. Strike Fighters 2

  Díky všem, za odpovědi, no budu si ji muset tedy stáhnout z ofiic serveru protože jsem dychtiví ji oskoušet. Co se týče jak jsem psal nelegální verzi myslel jsem ji jen na oskoušení. Většinu simulátorů at se týče Lock On, Falcon 4.0. Allied force, ci WOE jsem si prvně sehnal nelegálně a poté co jsem je oskoušel a byl jsem s nimi spokojený jsem zakoupil original. Ale jestli jsou Strike Fighters 2 stejně dobrá jako predchůdce určitě za ty peníze stát bude.
 9. Strike Fighters 2

  Zdarec neví někdo z vás kde se dá v Česku sehnat ? Může být klidně i pirátská verze. Koukal jsem všude a nikde jsem nenašel přitom bych si rád zalítal hrál jsem už woe a musím říct docela mě bavili. Ale pokračování je k nesehnání :-(
×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, Privacy Policy, and We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..