Jump to content
Sign in to follow this  
kukulino

CombatACE umí česky

Recommended Posts

Aaaahojteee :biggrin:

 

Dnes odštartovali nové multijazyčné fóra, a ako vidíme, jedno z nich je v češtine :dance:

 

Som zo Slovenska, ale nevidím problém, čo sa týka jazyka, pre členov fóra z Českej republiky a samozrejme aj opačne :yes:

 

Verím, že nové fórum bude živé a pomôže riešiť mnohé trable, ktoré Sfp1 a mnohé iné či podobné gejmy ešte prinesú. Treba však myslieť na to, že multijazyčné fóra majú fungovať ako podpora pre CombatACE. To znamená, že podstatnú časť problémov rieši hlavné fórum CombatACE v angličtine.

ĎAKUJEME adminovi Ericovi a všetkým, ktorí umožnili uskutočniť a spustiť tento multijazyčný projekt :good: :yu: :fans:

 

Neviem o nikom, kto by bol z ČR alebo SR, prípadne hovoril našimi jazykmi a je členom fóra. (76.IAP-Blackbird vie okrem češtiny viac jazykov, ale netuším jeho národnosť)

Myslím že Monty CZ by mohol hovoriť česky :blush2:

 

Tak poďme smelo do toho :victory:

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaahojteee :biggrin:

 

Dnes odštartovali nové multijazyčné fóra, a ako vidíme, jedno z nich je v češtine :dance:

 

Som zo Slovenska, ale nevidím problém, čo sa týka jazyka, pre členov fóra z Českej republiky a samozrejme aj opačne :yes:

 

Verím, že nové fórum bude živé a pomôže riešiť mnohé trable, ktoré Sfp1 a mnohé iné či podobné gejmy ešte prinesú. Treba však myslieť na to, že multijazyčné fóra majú fungovať ako podpora pre CombatACE. To znamená, že podstatnú časť problémov rieši hlavné fórum CombatACE v angličtine.

ĎAKUJEME adminovi Ericovi a všetkým, ktorí umožnili uskutočniť a spustiť tento multijazyčný projekt :good: :yu: :fans:

 

Neviem o nikom, kto by bol z ČR alebo SR, prípadne hovoril našimi jazykmi a je členom fóra. (76.IAP-Blackbird vie okrem češtiny viac jazykov, ale netuším jeho národnosť)

Myslím že Monty CZ by mohol hovoriť česky :blush2:

 

Tak poďme smelo do toho :victory:

 

Připojuji se k tobě /egon/ ale nic moc si ode mne neslibuj, jsem jen občasný návštěvník tohoto fora. Navíc nejsem ani computerový odborník, jen běžný uživatel. No uvidíme, třeba se ještě někdo připojí

Share this post


Link to post
Share on other sites
Připojuji se k tobě /egon/ ale nic moc si ode mne neslibuj, jsem jen občasný návštěvník tohoto fora. Navíc nejsem ani computerový odborník, jen běžný uživatel. No uvidíme, třeba se ještě někdo připojí

Aaalee, pohodička :biggrin:

 

Ono, ako sa mi zdá, ani na ostatných cudzojazyčných fórach to zatiaľ moc nehorí. Zrejme to chce trochu dozrieť a vykrištalizovať . Teda myslím túto myšlienku o cudzojazyčných fórach. :umnik2:

Konkrétne, ako by mali fungovať, opísal admin Eric v téme (topic) We need you ( http://forum.combatace.com/index.php?s=&am...ost&p=83827 )

 

Ak bude problém, budeme sa ho snažiť vyriešiť. A čím viac nás bude, tým lepšie :biggrin: Okrem toho, by sme možno niekedy v budúcnosti mohli prispieť aj niečim "svojim" ako kampaň, skiny a pod. (mám teraz na mysli Sfp1, ale ak budeme vedieť robiť aj na iných simoch, bude fajn).

 

OK. Pokúsim sa teda nadhodiť nejaký problémik. Týka sa série Sfp1/WOE/WOV. Skúsil som kokpit A-4B s ruským repaintom vsadiť do IL-28. Funguje fajne. Ak chcete, viac je v "topicu" IL-28 cocpit and bombsight http://forum.combatace.com/index.php?showt...amp;#entry84572 ). Chýba mu však bombardovací zameriavač. Dostupný je iný, ale aj s kokpitom (ide o A-26, link v topicu). Chcel som vedieť, či je možné combinovať kokpit z jednej mašiny s bombsightom z druhej. Lexx_Luthor tvrdí, že je to možné. Lexx aj napísal, že mám použiť bombsight bez kokpit view. Ale ako, to zatiaľ neviem :blush2:

 

Tak, to sú moje difficulties :crazy:

Ak máte nejaký svoj trabel (a dúfam, že nás tu je viac), spokojne píšte, postujte :clapping:

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdar :biggrin:

Problémik s Il-28 sa vcelku slušne vyriešil. Ale čo je dôležitejšie, zdá sa, že sa pomaly začína diskutovať o našom letectve. Vypadá to možno na nejakú tú kampaň... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čau,

tak pomalu začínam pracovat na kampani za československé letectvo. Zatím bych to viděl na dodani jednotek do existujicich WoE kampani. Moc sem neprocházel alternativní evropské terény, tak nevím jestli je nějaký, na kterém je trochu větší kousek československa. Taky by to chtělo přidat pozemní jednotky, takže pokud někdo takhle z fleku víte nějaký detaily.. bylo by to fajn.

V době první kampaně (1962) létalo letectvo s Migy 15bis, 17PF, 19S, 19P, 19PM, 15R a 15SB. V Přerově doklepával poslední bombardovací pluk Il-28. Ty ještě létaly u 47. zpravlp jako průzkumné (do 69).

V kampani v roce 68 by asi skoro nikdo bejt neměl, protože se po "Vstupu" prováděla taková menší čistka a nesmělo se létat. Takže bych to viděl jen na migy 21F a PF co lítaj přepady a CAP.

V 78 uz to může být docela zajímavé. migy 21MF jako stíhačky i bombardéry, PFM, 23MF, 23BN, 15SB jako CAS (lítat s 15kou mezi HAWKama může být skoro sranda :yes: ), Su-7. Letadla sou vlastně všechna k mání.

Tak pokud někdo máte nápady a pripomínky tak pište.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Servuuus Vigilant :biggrin:

No, čo sa týka tých kampaní, zvlášť v roku 68: ono, tak či tak by akákoľvek kampaň, ktorú vytvoríme, mala silný nádych atmosféry "what if", keďže sa vlastne žiadna vojna nekonala. Preto to bude fiktívna vec, ale môžeme predpokladať, že by naše mašiny lietali, veď by šlo o vojnový stav.

Ja som sa pokúsil upraviť si kampaň Red Swarm od scrappera (pozri TU! )

Ide o to dodanie jednotiek, o ktorom si pisal. Je to fiktívna kampaň, sám scrapper píše, že chcel mať obľúbené stroje pokope.

Tak som tam dodal:

11. slp, MiG-21PFM, Žatec

1.slp, 1.letka, Mig-23ML, Budějovice

4.slp, 3.letka, Mig-21F-13, Pardubice

9.slp, Mig-21PF, Bechyně

1.slp, 2.letka, Mig-21MF "Šedivky", Budějovice

30.bilp, 2.letka, L39ZA, Budějovice

47.pzlp, 3.letka, Su-22M4, Pardubice

51.vrp, Mi-24D, Plzeň

1.šlp, L-29, Bechyně

 

Ten Delfín je nezmysel, ale mám ho veľmi rád (vďaka MontyCZ za to éro :ok: ), tak som chcel lietať aj na ňom (to akože 1.šlp nejak premiestnili na letisko Bechyně :rofl: ). Su-22M4 je len premenovaný a mierne upravený Su-17. Mi24D je to isté. Bolo treba prepísať v data.ini kanón 30MM_GSH301 na 12MM_9A624, a dodať Falangy do loadout.ini. :haha:

Mig-21F-13 je z column5.

Veľmi nám pomáha aj gerald14, nedávno uploadol Mig-21F a makal aj na Mfkovej verzii (je tam prekrásny šedivý skin, preto šedivky). Je to všetko v download section.

Podobne aj Wrench.

Nemám však čas to testovať. Sú u nás decká na prázninách a furt surfujú, a ja chodím na týždňovky na stavbu. Otestoval som akurát že to ide. Niektoré pluky som len prepísal, iné dodal ako nové.

Potrpím si na historickú vernosť, ale keďže išlo o úplne fiktínu vec, popustil som nároky.

Inak mená a čísla plukov, potom aj letiská kde slúžili (okrem L-29), som čerpal z knihy LORENC, M. - ROGL, S: Zrušená křídla. Olomouc : Votobia, 2000, 379 s. ISBN 80-7198-405-1 a samozrejme z valka.cz

Hrajkal som sa aj s evidenčnými číslami, ale neviem robiť v tých programíkoch, ktoré na to treba, tak pre naše mašiny používam štvorčíslie z Mig-21F13 od column5.

 

Fakt som rád, že si sa pridal. Už sme minimálne traja (aj s egonom) a keď sa konečne odvážim napísať MontymuCZ, možno budeme/sme štyria :haha:

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tohle je dobrý. Až na ty Su-22 ty se k nám dostaly pokud vím až v 87. Na druhou stranu s L-29R se lítalo u 47. zpravlp takže ty nejsou ani zdaleka blbost. Jo a 11.spl v tý době měl už migy-23MF (asi po 1.slp kterej dostal MLka).

Viděl bych to takhle pro 1962:

Budějovice: 1. slp s mig-19PM

Bechyně: 9.slp s 19S

Dobřany: měl by být 5.slp s 19S/PM, ale pro rozmanitost 8.slp s 19P.

Žatec: 11.slp s 19S nebo PM, nebo trochu alternativni přístup a 21F-13 (ve 62 uz v ČSSR byly, ale jenom u Výcvikového středisko letectva a protože 11. na ně přezbrojil v 63 tak v té době už určitě přecházel, takže válečná nutnost je to :biggrin: )

Mimoň: 17.slp s Mig-15bis

Milovice: 7.slp s mig-17PF (jako nouzová ochrana nákladny 47. zpravodajského leteckého pluku s Il-28 a/nebo Mig-15R)

Pardubice: 18.sbolp s mig-15SB

Čáslav: 28.sbolp mig-15SB

Skusím se podívat po taktických číslech.

Konečně sem si spíchnul mig-19P a PM podle toho odkazu. Akorát by to chtělo nějaký lepší kokpit a asi nějakou jinou radarovou obrazovku.

Jinak už du spát, tak dobrou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

K Su-22 pozri TU! skrolni to dole až na Přehled letounů Su-22 sloužících v našem letectvu. Prvé sme vraj dostali už v 84-tom. Nesedí však číslo letky (v porovnaní s knihou. Ale to je pomerne bežné)

K tomu 11.slp a PFM pozri TU! Už bol prezbrojený ale nie komplet.

Dúfam, že to tam vyzkúmali zprávne :biggrin:

 

No, tá kampaň 1962 vypadá dobre. Nemáme síce všetky letiská (ani zďaleka, tak ako si písal), ale pokiaľ by išlo len o dodanie jednotiek do existujúcej kampane, to by nebol veľký problém :good:

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo, máš pravdu. 22 se k nám opravdu začali dostávat už v 84. Vypadá to jako že je rusové dodávali místo rozštípanejch 7ček. Já sem vycházel z toho že u 20.sbolp je napsanej až od 87. Jinak pokud vím tak u nás se skoro vůbec nehrálo na "kompletní přezbrojení". Většinou se jenom přezbrojila tak jedna letka. Snad jenom na Su-7 se přecházelo úplně. A 6.sbolp taky přezbrojili na Mig-21MF úplně.

Jinak se právě snažím na existující letiště nacpat co nejlepší kombinaci toho co tam opravdu bylo a aby to taky bylo zajímavý.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma tak ešte napadlo, že by tam mohli byť aj Il-28 od 25.bolp z Přerova.

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buď takhle, nebo to nechat na 47. pruzkumnym (našel sem označování jak jako průzkumný, tak jako zpravodajský lp, tak nevim..), ti měli Il-28 až do 69.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veci sa dali pekne do pohybu. Behom zhruba jedného týždňa tu máme uploadnuté tri nové verzie migov:

Mig-19P

Mig-19PM

Mig-15bisSB

Všetky od Wrecha

A čakáme na uploadnutie upraveného Mig-27 na Mig-23BN, na ktorom maká nele :clapping:

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Byl sem ted pryc, ale minuly tyden sem stihl trochu otestovat kampan v 62' za CS letectvo. Zatim sem pro prochazel s migem-19S a s Il-28. funguje to a nepripada mi, ze by to nejak hejbalo s vyvazenosti. Litat se da s migem 15bis, 15SB, 17PF, 19S, 19P, 19PM, Il-28. Takze to hezky zapada do tech migu co vyrobil Wrench. Ja sem si ty chybejici letadla udelal sam, takze musim trochu porovnat s tema od Wrenche, ale myslim ze lisej se jen detaily. Nejsem si napr. jistej, jestli 19P mohl mit RS-2U. Jestli by to neco chtelo, tak spravny skiny, respektive poresit na stavajicich spravnou orientaci vysosnych znaku a spravne umisteni cisel na trupu. Do pozdejsich kampani to chce nejaky zapadni SAMy. Mam sice pridanej pak s Chapparalem, M42 a HAWKem, ale ty HAWKy se ne a ne objevit. Na druhou stranu kdyz litas za zapadad, tak po tobe trili snad vsechny typy SAMu co kdy rusove vyrobyli. Jo a mig-19 ma OPRAVDU divnej letovej model.

Jo, kampan mi prisla, skusim se na ni podivat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sa vyparím zase na 5 dní :blink:

Som si trochu skúsil ten Red swarm, ale je to bieda. Je to veľmi podobne s kampaňou Irak vs Irán. No dávali ma dole jak chorú vranu :black eye:

Raz ma sundal Hawk (aj ja mám ten pack a doteraz som žiadny nevidel, ale v debrífingu mi napísali, že to bol on...).

S Mig-21MF je to Sodoma-Gomora. F-15 začali sypať novšie verzie sidewinderov a sparrowov a bez šance. So Su-22 to bolo tiež nič moc. Ten nemá žiadne fléry, má menšiu šancu ako MFka. Používam Alt+N a samozrejme som hneď strašne vysoko. Hneď po mne ide kopa rachejtlí.

Fakt aby sa človek tlačil čo najbližšie k zemi.

Ozaj to bude zákusok...

Kampaň '62 je teda, ako píšeš, pomerne vyrovnaná. To je dobre, fakt dobre!!!

RS-2U na Péčkach som tiež nikde nevidel, ale v Loadout.ini sú len R-3S. A tie sa na našich mašinách zrejme nepoužívali, len na ruských zaradených k PVO. To som sa dočítal v jednom starom APKR.

Letový model je dosť na prd, má ďaleko od obratného éra (pod obratným mám na mysli napr. Mig-17, alebo francúzsky Mystére, alebo povedzme Hunter) . Myslím že je dosť ťažkopádny. Ale do toho zase nemôžem moc kecať, lebo nemám predstavu aký by vlastne mal byť.

Naše znaky má poriešené gerald14 v packu Mig-21MF. Sú správne otočené.

S číslami by mohlo byť trocha roboty. Ale podľa fotiek to pojde v pohode. Síce to bude trvať ale nech. Aj tak som chcel tie čísla nahodiť na všetky naše mašiny a ich skiny. Samozrejme by som použil tie z Mig-21F-13CZ.

K tomu začalo vyhrávať môjmu kompu. Bude ho treba preinštalovať :type:

Veľmi sa teším na '62 kampaň, bude to dobrá zmena.

A Red swarm asi bude potrebovať nejak vylepšiť taktiku, nebo co...

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj, jsem tu novy sem sice z Ceske republiky ale co uz ved sme bratia :biggrin:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdar :biggrin:

Aaale, toto subfórum je predsa oficiálne Czech. Ale nikto sa nejak moc nehlásil na jeho moderovanie, tak som to skúsil

a oni ma nejak zobrali, no... :haha:

Tak VITAJ MEDZI NAMI, BRÁCHO :clapping:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snad se me podari na tomto foru jen nekecat a udelam treba i nejak ten mod konkretne ted L-39 sice uz je funkcni ale musim vychytat nejaky mouchy aby to bylo co k cemu, no a pro nas jako CZ-SK je to idealni mod :biggrin:

Share this post


Link to post
Share on other sites
no a pro nas jako CZ-SK je to idealni mod :biggrin:

To máš pravdu :good:

 

Inak máme tu ďalší uploadnutý mod mašiny, ktorá lietala v ČSR.

Mig-23BN <------------link

Ide o avizovanú modifikáciu .ini súborov Mig-27 od neleho :yes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

uz tu 23 nekdo zkousel je to dobry mod? ja mam 23m mod a ten je dobrej tak by me zajimal ten BN

Edited by vrkuboy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aero L-39 Biele Albatrosy MOD

Ahoj tak mód je hotov tak můžete stahovat a hodnotit.

Snad se vám bude líbit a vše pojede tak jak má.

P.S. jakmyle se odlepíte od země do výšky cca 20 metrů,

tak začne vycházet červený dým ;)

Edited by vrkuboy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oooo, dobré správy :victory:

Idem do toho :tongue:

Skúsil som kontaktnúť Montyho CZ, ale má plnú schránku správ, tak sa to nepodarilo :sorry:

Asi bude dobré pokúsiť sa nejak decentne mu poukázať na toto subfórum v nejakom topicu, kde sa angažuje :blush:

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

teda uz sem to davno uploadovaal a porad to tady neni ke stazeni :( asi to musi nekdo autorizovat.

Ale kdyby nekdo moc chtel tak bch to nekam uploadnul a dal sem odkaz ke stazeni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naozaj sa Ti to veľmi podarilo, vrkuboy :ok:

Ten dym je fakt good :good:

Sa mi podarilo poslať správu Montymu CZ, tak dúfam, že sa nám ozve. Len zajtra musím zase padať do práce, možno až na 6-7 dní :blink: tak nebudem mať prehľad o tom, čo sa tu deje :alcoholic:

Keby sa v budúcnosti podaril ten cocpit na Albatrosa, to by bolo nehorázne dobré :clapping:

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

to me povidej :D jinak fotodokumentace kokpitu mam strasne moc horsi je to udelat ten kokpit ale ted mam hodne casu tak se skusim naucit s ttim 3D programem a kdyz to pujde tak by mohla byt i nejaka Z-142 :biggrin: nebo Mi-8, Mi-2 proste neco co u nas litalo nebo lita :clapping:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, Privacy Policy, and We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..