Jump to content
Sign in to follow this  
Monty CZ

co něco československého?

Recommended Posts

jo ten je dobrej, asi bych si brejle taky nenasazoval :-)

...už se nìjak pohnul Sudetenland?

Nìkdo tu vytváøí editor na umísování objektù do mapy,

tak jsem mu poslal do knihovny vlaky co jsem pár let dozadu dìlal

a ještì bych mohl dotáhnout to opevnìní, co jsem ti posílal

ale tam jsem se ještì nepustil do ini editace (vyzbrojení tvrzí,

odolnost atd)

Monty

 

Co by jste øekli takovému pilotu?

 

Nevypadá to zle, a u mašiny se zavøeným kokpitem nevadí ani, že nemá nasazené brýle na oèích.

 

 

post-36703-1243282799_thumb.jpg

Èechoslovák

 

post-36703-1243283802_thumb.jpg

Nìmec

 

 

Honza :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazdárek Monty!

 

 

Jo na dělám na terénu. Zatím jsem předělávám dlaždice terénu, které pujdou použít pro FE mypy Verdén, Cambré, Flandry a Vogézy, s tím že pro Sudety jsem několi dlaždic přidělal, nebo se ještě chystám přidělat, jako například vesnice, od kterých se rozbíhají pravidelné plužiny s polnostmi od každého statku - hlavně pro lesní lánové podhorské vesnice na Trutnovsku, Náchodsku, Kladsku a v Sových horách ve Slezsku. V nížinách mouhou být kolem vesnic roztroušená pole, jak jsou již hotová pro současné mapy.

 

index.php?act=attach&type=post&id=26792

 

Figurky pilota je z PZL-11 a pochází patrně původně z IL2. Tak se budu muset nejdříve zeptat autora na svolení. Udělal jsem skiny pro Československé, Německé, Bulharské, Polské, Italské a Rumunské piloty (použijeme jen nějaké, zbytek se dá hodit do placu). Jediný technický zádrhel je, že model pilota nemá stejný střed jako ostatní figurky pilotů a tak se musí znova "usadit" do kokpitů letadel v data.ini souborech každého zvlášť.

 

 

 

 

Zdravím :biggrin:

 

Honza

 

 

 

P.S. Všimnul jsem si, že se rozbíhá i projekt Polsko 1939 - měli bychom jim tam vnutit taky slovenskou pětistovku :rolleyes:

Edited by Jan Tuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ještě něco.

 

Takhle by měla vypadat výšková mapa a její rozsah. Ještě si nejsem zcela jistý, zda ji nepřesunout více na východ a trochu na sever aby se dalo lítat i za Polsko. V současné mapě by na hranici létatelnosti byl i Berlín, jinak by se jako hlavní cíl musela nachat Vratislav (Braslau) a Praha by se daostala o oblasti na samém opraji létetelné části mapy. Na jdenu stranu by bylo pěkné mít hlavní města, ale těch lodů a solid objektů! Trochu se bojím, zda by to naše kompy utáhly.

 

post-36703-1243424986_thumb.jpg

 

 

Honza :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Èau Honzo, s úpravou umístìní pilota asi není problém

(když bude zapakovanej u letadla, tak mùžou bejt data upravený spec pro nìho)

Obrázky vypadaj fakt hezky.

Rozsah mapy bych takhle nechal, vejde se ti tam Leipzig a Drážïany a ty jsou velký dost :-)

Za polsko na severovýchod nevím proè lítat...záleží jak by se mìla šanci vyvíjet kampaò

V polemikách co by bylo kdyby..., nejsem moc dobrej, ale obecnì se pøedpokládalo že se

zaène nìco dít na hranicích mezi nìmeckem a francií ne?

No nechám to na tobì, jen bych se pøimlouval aby byla mapa tak hezky vlnitá, jako si dìlal

upgrade stock mapy Evropy.

Už se tìším jak budu pøepadávat konvoje v kaòonech severoèeských hor :-)

Monty

 

Ještì nìco.

 

Takhle by mìla vypadat výšková mapa a její rozsah. Ještì si nejsem zcela jistý, zda ji nepøesunout více na východ a trochu na sever aby se dalo lítat i za Polsko. V souèasné mapì by na hranici létatelnosti byl i Berlín, jinak by se jako hlavní cíl musela nachat Vratislav (Braslau) a Praha by se daostala o oblasti na samém opraji létetelné èásti mapy. Na jdenu stranu by bylo pìkné mít hlavní mìsta, ale tìch lodù a solid objektù! Trochu se bojím, zda by to naše kompy utáhly.

 

post-36703-1243424986_thumb.jpg

 

 

Honza :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jo. Nechávám mapu v těchto rozměrech.

 

Tadyk je položení základních dlaždic na mapu - lesy, pole a řeky. Je to zatím pouze hrubé rozložení pomocí definování nadmořské výšky, a řeky jsou umístěny pomocí editace obrázku (musí se celé ještě projít a natočit, tak aby na sebe navazovali (hrozná práce). Stejně tak se musí udělat okraje lesů. Pak tam musím udělat Spreewald, což je dobré protože to bude spousta lesů s jezery bez dalšího osídlení. Teprve pak budu umísťovat města a cesty. Pokud jsou vláčky (paráda), pak udělám i dlaždice s tratí -dáme je tam alespoň staticky (?).

 

post-36703-1243440818_thumb.jpg

 

 

Zatím ahoj :biggrin:

 

 

Honza

Edited by Jan Tuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ještě jsem objevil velmi dobrou věc: německá letecká mapa z roku 1940.

 

Myslím, že se bude hodit více lidem :wink: .

 

 

 

post-36703-1243441695_thumb.jpg

 

 

 

Honza :biggrin:

Share this post


Link to post
Share on other sites

teda myslím, že nad tímhle screenem by pár lidí na www.letka13.sk mohlo zaslintat :-)

 

Monty

 

post-36703-1243449492_thumb.jpg

 

 

Honza :biggrin:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Přátelé mám před sebou volný víkend a zase mi to nějak nedalo a něco jsem začal bastlit :-)

 

post-255-1244787108_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takže malý update:

post-255-1244990265_thumb.jpg

post-255-1244990277_thumb.jpg

post-255-1244990289_thumb.jpg

 

doufám, že chlapi z avhistory nebo ty co chtěl dělat polskou kampaň

brzo udělají nějaký dobrý FM pro Bf-109C,D. :-)

 

Monty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurňa Monty, máš víkend volna a stváraš takéto veci.. Si neviem predstaviť keby si mal týždeň volna :biggrin:

Edited by kukulino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vono to na začátku vypadá že to je hned hotový ale pak se člověk zahrabe na měsíc v detailech :-)

Už jsem zprovoznil pozorovatele :-)

post-255-1245388161_thumb.jpg

to co je v pozadí je testovací umístění jednoho modelu... :-)

post-255-1245388209_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mno, vypada ako hotovy :biggrin:

 

Navrhol by som troska viac zagulatit kolesa (njn som kolesofil. Kebych mohol povymienam secky na Mig-21 a aj v sturmoviku :haha: )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mno, vypada ako hotovy :biggrin:

 

Navrhol by som troska viac zagulatit kolesa (njn som kolesofil. Kebych mohol povymienam secky na Mig-21 a aj v sturmoviku :haha: )

 

Hmm tak se tak nějak stalo, že jsem měl i ten týždeň volna (trávím ho v nemocnici s blbým připojením :-( )

Takže mohu říct že z hlediska vzhledu je hotovo:

post-255-1246016905_thumb.jpg

post-255-1246016935_thumb.jpg

 

obtisky udělané, teď ještě poladím FM což bude těžký - přeci jen tu nemám joystick

to už bych vypadal jako závislák :-)

Mějte se

Monty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noooo, nech sa porobilo čokoľvek, dúfam že budeš čoskoro OK. A s Tebou aj nová fičurina na ktorej pracuješ :yes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Noooo, nech sa porobilo čokoľvek, dúfam že budeš čoskoro OK. A s Tebou aj nová fičurina na ktorej pracuješ :yes:

 

Tak mi volno skončilo, jen musím jet zítra ráno do bratislavy a ani nestihnu udělat beta release

tak jen screen:

post-255-1246305241_thumb.jpg

 

Doufám že se teda dočkáme kampaně 1938 :-)

Monty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na chvilku jsem odběhl od letadel:

post-255-1247088146_thumb.jpg

post-255-1247088114_thumb.jpg

post-255-1247088072_thumb.jpg

záběry z testování nových pozemních jednotek....teď ještě ukecat někoho aby je rozmístil :-)

na opevnění nejsem odborník, takže jsem něco našel na netu a vzal to jako podklady...

Monty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malá hádanka:

Co je na obrázku?

Napoví označení letky na letadle...

post-255-1247516103_thumb.jpg

:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
gras airfield v cesku?

 

Close enough :-)

Hradec Králové airbase around 1938

 

MontyCZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Letov S-328 Beta (teda full, ale ještě počkám na případné názory)

uploaduji na:

monty.euweb.cz/S-328.rar

bomby jsou zde v příloze, kulomety stejné jako u avie

CSbombs.rar

 

Monty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak chybička se vloudila, na poslední chvíli jsem změnil

250kg bombu na 200kg (vyčetl jsem v inventárních záznamech z roku 1938

že ČS letectvo mělo pumy 200kg jinak je těžké sehnat bližší info...)

takže v loadout.ini je uveden špatný název a podvěsit 200kilovku musíte ručně

Zpětně budu muset upravit avii protože nové těžké bomby jdou podvěsit

i tam a to by ji upadly křídla...

Monty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nádhera!

 

 

Již druhý super-extra 3d model i s excelentním skinem!

 

post-36703-1247845394_thumb.jpg

 

Budu muset tedy jak koukám taky pohnout! Bohužel mám dost práce, tak to jde ztuha.

 

Zatím se chystám dokončit sezónní tilesety pro mapy v FE, které zároveň použiji i na nové mapě pro Sudety. Poté, co jsem umístil na mapu Sudet letiště, a začal to zkoumat z letadla, musel jsem začít řešit nastavení Ini souboru, aby se slušně načítala výškova data. Někdy trochu propadám trudomyslnosti, ale vždy na nějaké jakžtakž postačující řešení problému přijdu. Trochu lépe jsem na tom s repaintem pozemních objektů. Docela to vypadá, že bude lepší se soustředit místo na hranaté solid objekty na LOD objekty usazované přímo na konkrétní místa. Zatím jsem vyzkoušel německé městečko (z BOB mapy + bloky městských domů z FE) a nevypadá to zle, i kydž to má taky své mouchy.

 

post-36703-1247845590_thumb.jpg

 

post-36703-1247845977_thumb.jpg

 

 

 

 

Honza :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, Privacy Policy, and We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..