Jump to content
Sign in to follow this  
Wraith27

MiG-23 w XXI wieku?

Recommended Posts

O ile mi wiadomo to właśnie na HUD'zie był wyświetlany obraz z radaru. Wiem to niestety tylko od kogoś tutaj na CA. Zauważ że jak w 23 włączysz radar to właśnie pod HUD'em się on wyświetla. Na HUD'zie go nie widać gdyż obecny engine na to nie pozwala...CO do real 23 to jego radar był pierwszym radarem sovieckim (przynajmniej seryjnym) w którym wykożystano efekt dopplera co umożliwiło (w niewielkim zakresie ale jednak) obserwację celów na tle ziemi/wody.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No chyba rzeczywiście-pod HUDem widać dużą soczewkę, co oznacza, że jest możliwość wyświetlenia na HUDzie czegoś więcej.Poza tym pod HUDem jest panel kontroli awioniki i chyba radaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej, informacje z radaru były pokazywane na celowniku optycznym Miga i oprócz wersji MS (zubożony wariant dla państw arabskich z awioniką Miga-21) nie miały oddzielnego wyświetlacza dla radaru. Hudem tego raczej nie można jeszcze nazwać gdyż nie podawał informacji o prędkości, pułapie, kierunku lotu jak to ma miejsce w klasycznym wyświetlaczu typu HUD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak przy okazji obiło mi się o uszy, że swego czasu Rosjanie przystosowali swoje MiG-23MLD do przenoszenia rakiet R-73 i celowników nachełmowych...Tylko pytam w którym roku to wprowadzili? Może macie jakieś fotki??? :dntknw:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stary temat ale i tak nie udało mi się nic nowego znaleźć -ani informacji ani fotek. Jak ktoś ma coś aktualnego i rzetelnego trafił to niech rzuci jakieś link'i.

 

Najlepiej jakie nowe uzbrojenie te angolskie 23'ki przenoszą. Raczej na bank 77'ki 73'ki ale czy coś poza tym? Nie wiem skąd ale wydaje mi się, ze też bomby KAB-500Kr im wrzucili (?) Fotka kokpitu mogła by to potwierdzić bo musieli by jakiś ekran dodać...

Edited by CIACHO

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najlepiej jakie nowe uzbrojenie te angolskie 23'ki przenoszą. Raczej na bank 77'ki 73'ki ale czy coś poza tym? Nie wiem skąd ale wydaje mi się, ze też bomby KAB-500Kr im wrzucili (?) Fotka kokpitu mogła by to potwierdzić bo musieli by jakiś ekran dodać...

Wątpie.To by już była nieco większa modernizacja, no i chyba musieliby te MiGi wysłać wtedy do ruskich.A wtedy byłoby o nich pewnie wiadomo coś więcej.

Poza tym Angoli ta modernizacja jest raczej niepotrzebna bo posiadają sporą liczbę Su-22M4

oraz nieco Su-25.Jakiś czas temu kupili też 8 Su-27S i Su-27UB.A z tym to już w ogóle fajna historia bo gdzieś im jednego Flankera zestrzelili, potem okazało się że pilotował go ukraiński najemnik... itd.

A obrazków nie dam żadnych bo po prostu nie znalazłem żadnych nowych (chyba,że interesowały by was Angolskie MiGi w HUD-ach południowoafrykańskich Mirage'y).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wie ktoś kiedy oblatano MiGa-23PD(wersja-pionowzlot).

Miał on radar?Czym (poza zmianami w kierunku STOL) różnił się od wersji P,czy może miał w ogóle coś z tą wersją wspólnego ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba chodzi Ci o tego cudaka: http://www.aviastar.org/air/russia/mig-23pd.php - on nie miał nic wspólnego z wersją P . To była po prostu wczesna koncepcja Mig'a-23 ze skrzydłem delta i pionowymi silnikami wspomagającymi start (start pionowy nie był możliwy) Radaru raczej nie miał bo to był tylko prototyp ale w hipotetycznej wersji seryjnej na pewno by go miał.

 

UPDATE

 

hmm...albo i nie o tego Ci chodzi bo widzę w tabelce Lidr2'a coś jak P(D) co by rzeczywiście wskazywało na jakąś wersję P... ale zakładając, że P to wersja ML dla PWO to P(D) wygląda mi na wersję P zmodernizowaną do standardu MLD... nie wiem -zapytałem Lindr2'a na PM, zobaczymy co on NATO :biggrin:

Edited by CIACHO

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to MiG-23P powstał przed wersją MLD ? Nie jestem pewien, słyszałem ,że MiG-23P ma część awioniki bardziej zaawansowaną od wersji MLD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg Lindr2'a jest tak jak napisałem choć oznaczenie P(D) było rzadko wykorzystywane. Wersja P różniła się od ML głównie dodaniem systemu naprowadzania na cel Wozduch-1 + jakieś modyfikacje w systemie celowania.

Edited by CIACHO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, Privacy Policy, and We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..