Jump to content
Sign in to follow this  
Signum

Projekty

Recommended Posts

Może ciąg silników jest źle ustawiony...poza tym nie wiem jak to jest z poszczególnymi elementami płatowca tzn jaką siłę nośną wytwarzają ,jaki stawiają opór itd. Gra to chyba uwzględnia (?) i to są chyba te wszystkie dziwne rzeczy w data.ini których nie rozumiem :rofl: Kojarzę tylko że jest tam "pozycja ciągu" -nie wiem czy ona ma być na dyszach czy w środku parcia :dntknw:

 

PS Mój dysk wrócił z naprawy! -tzn przysłali mi nowy...tak więc dzisiaj robię przeprowadzkę... :biggrin:

Edited by CIACHO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeprowadzka? :blink:

Miałeś na myśli te pozycje?

SLThrustDry=400000.00

SLThrustWet=499800.00

ThrustAngles=0.0,0.00,0.0

ThrustPosition=0.0,0.00,0.0

AltitudeTableData=1.000,0.690,0.463,0.300,0.182,0.123,0.054,0.000

W zasadzie to je sprawdzałem, są ok, "AltitudeTableData" - wie ktoś o co w tym chodzi?

Przypuszczam że nie więc wziałem to z Firefoxa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciacho - a jak bym Ci wysłał ten plik *.max to byś mógł sobie robić w nim przeróbki. Bo nie wiem czy Blackbird to zrobi bo jest zajęty. OK?

Artur- sprawdź PMa

PS. Ciacho- samolot o takiej masie nie uniesie się w powietrze, próbowałem się odbić od pasa ale ani rusz!

Edited by Signum

Share this post


Link to post
Share on other sites
poza tym nie wiem jak to jest z poszczególnymi elementami płatowca tzn jaką siłę nośną wytwarzają ,jaki stawiają opór itd. Gra to chyba uwzględnia (?) i to są chyba te wszystkie dziwne rzeczy w data.ini których nie rozumiem :rofl:

 

Szkoda, że nie wiesz gdzie się te "bzdety" ustawia, poza tym chyba będziemy potrzebowali kogoś doświadczonego. Może Wrench?

 

 

 

 

PS. Wesołych Świąt panowie...

14d3e18b5d784fd5.jpg

Ehh nie ta data... coż trzeba będzie zrobić nowy temat :tongue: .

Edited by Signum

Share this post


Link to post
Share on other sites

siemka mogibyście podesłać kilka plików samolotów do woe (mig-31firefox,tu 360,Convair B-36B Peacemaker, Avro Vulcan B2,Saab JA-37 Viggen.Bedę wdzięczny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niby jak?

Ja bym Ci radził wysłać do capuna e-maila z prośbą o nadanie loginu i hasła.

Capun jest webmasterem strony z której dajesz nam linki.

Ja tak zrobiłem i po dniu miałem pełny dostęp do tych zasobów.

Cierpliwości!

A Tu-360 jest naszym wewnętrznym projektem, który jest jeszcze nieukończony.

Możesz ewentualnie w nim nieco pomóc (modelowanie 3d, może kombinacje w plikach INI,skiny itp.) i może zostać beta-testerem.

Edited by az12121

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vokin ! Za to o co prosisz to chyba dostalibyśmy potrójne BAN-DOŻYWOCIE :crazy::crazy::crazy: więc zrób tak jak az... radzi.

 

Signum: jak już pisałem mój max to 7.0 a ten plik jest chyba z wersji 2008 więc mi nie śmiga. Próbowałem importować LOD'a ale to robi w modelu dość spore spustoszenia więc jest raczej mało opłacalne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

plik .max też nie wejdzie???

Vokin: NIE PROŚ o przesyłanie takich plików mailem, takie pliki mają prawa autorskie... z resztą tłumaczyłem Ci to na PM.

Edited by Signum

Share this post


Link to post
Share on other sites

No jak tam?

Potrzeba jeszcze pomocy do tego projektu?

Na jakim etapie są teraz prace?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szukamy profesjonalisty króry by pomógł nam.

Już wiemy przynajniej że Wrench nam nie pomoże.

Ciacho jak uważasz- trzeba tego olbrzyma pomniejszyć!

Edited by Signum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie kumam -jak pomniejszyć! Jeśli wymiary są prawidłowe to muszą takie pozostać...rozumiem, że masz na myśli problem przy taxi'owaniu gdy jeden samolot zachodzi na drugi -pogrzebię trochę, może cosik wymyślę... A jeżeli masz wątpliwości co do wymiarów to może to się na coś przyda: http://forum.combatace.com/index.php?autoc...p;showfile=6314

Share this post


Link to post
Share on other sites

Linijka :biggrin:

No dobra ale trudno będzie może nie wymiary są trudną kwestią, ale waga już tak, po zmianie wagi nie da się go odbić od ziemi! Sam spróbuj (kilka postów wcześniej jest chyba podana waga).

Starfighter2 też jest zajęty- kto jeszcze może być w tym dobry? (kessebult może?) Ewentualnie TK może nam to zrobić :haha: (żart).

PS. może Lindr2?

Edited by Signum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siemka!... :blush: ...taka mała sprawa... :blush: ...coś mi się "popitoliło"... :blush: ...tzn masy w pliku data.ini są w kg...nie w funtach... :blush:

 

Trochę pozmieniałem i tak: samolot startuje bez problemów...reszta ekipy dalej świruje na pasie...jak się kliknie Alt-N to samolocik wyciąga Ma 6 przy pułapie ok 10tyś ft ale potem prędkość szybko spada...normalnie to maximum Ma 2.5 a czasem coś się blokuje i nie chce przekroczyć Ma 1...Ustawiłem masy, pułap, długość, szerokość, powierzchnię nośną i na razie tyle...

Edited by CIACHO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeeeeeeeeeh......... :rofl:

No to żeś z tymi funtami nas zmylił (tak to nasz tu-360 ważył ba! 400 ton!) to pewnie dlatego nie chciał wystartować.

Też ustawiałem pułap, ( długość i inne dane które zmieniłeś możesz podać tutaj), ja wezme sie za dokańczanie go może dopiero za tydzień lub więcej (wiecie półrocze się zbliża... i jeszcze test, no uweżcie mi że nie mam naprwade czasu) :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja wezme sie za dokańczanie go może dopiero za tydzień lub więcej (wiecie półrocze się zbliża... i jeszcze test, no uweżcie mi że nie mam naprwade czasu)

U mnie to samo....

Edited by az12121

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co ty? Też kończysz Gimnazjum? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak by Blackbird przedłużył komory bombowe to było by całkiem fajnie bo zrobiło by się wariant z 4 meteoritami. Przednią komorę trzeba przedłużyć minimalnie, tylną trochę więcej -nie powinno byc problemu z miejscem. Meteorit ma ok 12m długości. Ewentualnie komory mogły by być trochę płytsze -tak żeby idealnie meteority wchodziły.

 

Jest też druga strona medalu: model meteorita jest całkiem fajny ale ma pewne mankamenty(chyba):

 

-po pierwsze podejrzewam że statecznik pionowy powinien być składany a nie jest ...

 

-po drugie na filmach ze startów meteorita widać coś co wygląda na silnik startowy przyczepiony z tyłu. Jednak sekwencja startu wskazuje że jest to tylko jakiś taki "aerodynamiczny" dodatek. Start jest z Tu-95 z podskrzydłowych pylonów, zresztą sami zobaczcie:

 

http://pilot.strizhi.info/2007/11/21/4986#more-4986 na tej stronie jest filmik do pobrania

 

Element ten widać także na modelu w tunelu aero.

Edited by CIACHO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, ostatni tydzień nauki i ferie będą, przynajmniej u mnie... Mam taki mały plan co do T-80, strykera, BTR-80 i M2 ale bez 3DStudio maxa się nie obędzie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczególnie dobry byłby ten T-80.

Poza tym ciekawy byłby projekt Miga-21-93.

Wystarczyło by zmodyfikować w modelu 3d Miga-21bis jego kabinę (21-93 miał oszklenie kabiny o lepszej widoczności).

Potem pliki INI, jakiś kokpit i gotowe!

Ale najpierw skończmy tego Tupolewa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witojta! :biggrin:

Jak tam? Ja powracam do projektu, więc zapraszam też was :yes: . Chyba że po spędzonej nocy karnawałowej nie jesteście w stanie :haha:. Żartowałem, a tak na poważnie to stryker i T-80 i BTR-70 czekają na dodanie ini'ów i na poskrobanie w modelach, A ja muszę sobie utrwalić co i jak w tym FM z tu-360, i... właśnie CO TAM MAMY JESZCZE DO ZROBIENIA????

Edited by Signum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu-360 potrzebuje jeszcze:

-Dobrego FM

-Dobrej jakości skinów

-Porządnego kokpitu

I to tyle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrego FM, to wiem ale co dokładnie w tym FM, silniki trzeba dopracować, i chyba podwizie i chyba tyle?

Share this post


Link to post
Share on other sites

What about use stargetic pit?! model out the exterior pit area, than use the opencockpit method and put a nice panel into this baby and oyu will have a pit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blackbird- Az12121 working on cockpit, he made it in .3ds we convetr it and textured. If we will can :haha:.

Ciacho--> kiedyś przysłałeś mi link z programem za pomocą którego można robić ini do samolotów czy coś w tym rodzaju, do FE ale ja tą wiadomość skasowałem i nie moge tego znaleźć, postnij proszę to jeszcze raz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, Privacy Policy, and We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..