Jump to content
Sign in to follow this  
Signum

Projekty

Recommended Posts

Świetnie!

Szkoda że modele są bez przeróbek. Lindr2, czy kokpity są inne? Czy takie same jak w innych MIGach.

 

nie ma zamieniłem awionikę i data i dodał 2 pylonę dla M,K,OVT

Mój główny cel był autentyczna awionika dla MiG-29'-h

'close to Real life Radars & avionics'

 

[FlightControl]

GunBoresightAngle=-2

RocketBoresightAngle=-5

Co dają te dwie "funkcje"?

 

nie pamiętam dawno to było

Share this post


Link to post
Share on other sites

Projekt z tymi migami bardzo ciekawy-długo na to czekałem.

Myślę, że twój projekt Lindr będzie właśnie bazą dla tych projektów fulcrumów, w których będzie zmiana w modelu i np. nowy kokpit.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[FlightControl]

GunBoresightAngle=-2

RocketBoresightAngle=-5

 

Co dają te dwie "funkcje"?

 

Są to odchylenia od osi, w stopniach, dla działek i rakiet, nie pamiętam tylko czy generalnie jeżeli chodzi o liczenie trajektorii czy dla SI (żeby waliło celniej)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, bo pytam się , bo nie wiem czy dodać je do data.ini Tupoleva.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aha, bo pytam się , bo nie wiem czy dodać je do data.ini Tupoleva.

 

Działek to nasz 360 na pewno nie potrzebuje :rofl:

 

Co do powierzchni sterowych na skrzydłach to po zasięgnięciu paru opinii (za które wszystkim dziękuję) wygląda NATO, że wszystkie cztery powinny działać jako elewony choć nadal nie wiem jak je ustawić bo jeśli mają chodzić razem to po cholerę są dwa na skrzydle... :dntknw: Może jednemu ustawić większe kąty wychyleń...tylko któremu?

 

Signum nie wiem czy przekazałeś Blackbird'owi temat z krokodylkiem w sterze kierunku jako hamulcem aero. -jeśli nie to ciśnij go bo była by to fajna sprawa. Mam nadzieję tylko że engine gry pozwoli na taki myk. Pamiętam taki topic od kogoś kto robi B-2, że miał problem z tymi krokodylkami ale nie wiem czy go rozwiązał... :dntknw:

 

PS na rys 360'tki i w modelu z gmax'a ma on 6 silników i po 4 powierzchnie aero. na każdym skrzydle...skąd ta zmiana w finalnej wersji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak wysłałem wiadomość do Blackbirda...

A ja myślałem że problemy z modelem mamy już za sobą...

Poproszę go jeżeli by mógł to by te powierzchnie sterowe dodał, albo... niewiem, silniki niech zostaną.

Link do tego tematu.

http://forum.combatace.com/index.php?showtopic=32967&hl=

 

PS. Na kreśleniach na po 4 powierzchnie sterowe na skrzydłach. W modelu Gmax również.

Edited by Signum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może po prostu ustawcie 2 wewnętrzne powierzchnie jako stery wysokości, a 2 zewnętrzne jako lotki?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może po prostu ustawcie 2 wewnętrzne powierzchnie jako stery wysokości, a 2 zewnętrzne jako lotki?

 

Też tak myślę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jak Ciacho?

Dobr są te ustawienia dla silników?

Oczywiście trzeba je dokończyć co zrobie w ten weekend.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I jak Ciacho?

Dobr są te ustawienia dla silników?

Oczywiście trzeba je dokończyć co zrobie w ten weekend.

 

Nie jestem pewny tzn jak zacząłem misję -wystartowałem i lecę ale moi skrzydłowi nie oderwali się od pasa...jechali dalej po ziemi...potem był jakiś dołek więc jak im grunt spod kół uciekł to schowali podwozie ale po chwili dali nura i do piachu...nie wiem czy to problem z silnikami czy z czymś innym :dntknw:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lindr2- może zrobił byś skina do tego mig-29BM?

Albo ostatecznie mogę ja go zrobić dla Ciebie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie jestem pewny tzn jak zacząłem misję -wystartowałem i lecę ale moi skrzydłowi nie oderwali się od pasa...jechali dalej po ziemi...potem był jakiś dołek więc jak im grunt spod kół uciekł to schowali podwozie ale po chwili dali nura i do piachu...nie wiem czy to problem z silnikami czy z czymś innym :dntknw:

 

Dziwne u mnie wszystko w porządku...

Dodaj to do data.ini samolotu.

 

[FlightControl]

StallSpeed=300.29

CruiseSpeed=1679.00

ClimbSpeed=1990.97

CornerSpeed=1880.08

MaxG=2.5

MaxSpeedSL=2841.74

MachLimit=6.06

PitchDamper=1.0

RollDamper=0.5

YawDamper=0.2

 

I powinno działać wszystko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja jak długo o to nie myślał, należy popracować z FM. Krizis powiedział że nie ufa charakterystykom silnika. tę godzinę on przerabia silniki dla MiG-23 i 25.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnowiona FM dla MiG-29BM, patrzymy testujemy... stare znaczenia w klamrach przyjmuję pomoc od wszystkich

 

 

 

P.S. lekko osiągnął 1200 km/h 12000 metrów, przedtem było 600, po moim to postęp...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziwne u mnie wszystko w porządku...

Dodaj to do data.ini samolotu.

 

[FlightControl]

StallSpeed=300.29

CruiseSpeed=1679.00

ClimbSpeed=1990.97

CornerSpeed=1880.08

MaxG=2.5

MaxSpeedSL=2841.74

MachLimit=6.06

PitchDamper=1.0

RollDamper=0.5

YawDamper=0.2

 

I powinno działać wszystko.

 

U mnie w WOI po dodaniu tych parametrów samolot podczas startu traci podwozie i się rozbija...( i na HARD'zie i na EASY) Poza tym dlaczego ustawiłeś prędkość minimalną na 300m/s -to przecież w okolicy 1000 km/h!

 

Troszkę potestowałem i niestety czarno to widzę:

 

max co wycisnąłem to Ma 3,16 -więcej nie idzie choćby nie wiem co...poza tym w okolicach tej prędkości samolot zaczyna wariować w taki mniej więcej sposób (popatrzcie gdzie są dopalacze...)

 

post-20260-1229514143_thumb.jpg

 

Kolejny problem: na wysokości 30 km ciąg spada do zera a przecież to ma być pułap operacyjny 360'tki ! Obawiam się że engine gry nie przewiduje scramjetów...

 

Testowałem też Firefoxa i niestety udało mi się wyciągnąć max Ma 3,66 a potem zwariował jak 360'tka na fotce. To dziwne bo dam głowę, że w WOE wycisnąłem z niego Ma 5,7...możecie to sprawdzić????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mówiłem ż nie jest dokończony, wiem że dałem mu taką wysoką prędkość minimalną chciałem popróbować czy coś to daje.

W WOE przy najwyższych prędkościach samolot nie wariuje więc nie bardzo wiem o co chodzi.

Poprawki, poprawki...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mówiłem ż nie jest dokończony, wiem że dałem mu taką wysoką prędkość minimalną chciałem popróbować czy coś to daje.

W WOE przy najwyższych prędkościach samolot nie wariuje więc nie bardzo wiem o co chodzi.

Poprawki, poprawki...

 

Nie jestem pewny czy nie jest to spowodowane kompresją czasu. Tzn kompresja jest na 8x i przy próbie jakiegokolwiek zwrotu samolot wariuje...a co z prędkością maksymalną w WOE ? Wyciskasz więcej niż Ma 3,16 ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mo niewele więcej ale spróbuję poratować sytuacje.

PS. o ile mi się wydaje w Talonie chyba użyty jest scramjet.

Edited by Signum

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mo niewele więcej ale spróbuję poratować sytuacje.

 

Nie zapominaj że chyba nadal nie ustawialiśmy masy samolotu. Według danych jakie posiadam to masa własna to 200 ton a maksymalna startowa to 350. Większość z tych 150'ciu to musi być paliwo, masa uzbrojenia podawana w danych to 10 ton ale nie wiem czy to oznacza 140 to paliwa...może? 10 ton uzbrojenia to bardzo mało a do moich wariantów w ogóle nie pasuje choć przyznam, że są one dość przesadzone. Zakładam że z 10 tonami samolot miał mieć zasięg maksymalny. Ja proponuję normalną masę uzbrojenia 20-30 ton czyli zostaje 120-130 ton paliwa a maksymalną masę uzbrojenia kosztem paliwa na 50 ton. Warianty uzbrojenia się do tego bez problemów dostosuje...

 

PS Sprawdzałem Talona -scramjet u niego to tylko nazwa -silniki pracują jak zwykłe jet'y

Edited by CIACHO

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie zapominaj że chyba nadal nie ustawialiśmy masy samolotu. Według danych jakie posiadam to masa własna to 200 ton a maksymalna startowa to 350. Większość z tych 150'ciu to musi być paliwo, masa uzbrojenia podawana w danych to 10 ton ale nie wiem czy to oznacza 140 to paliwa...może? 10 ton uzbrojenia to bardzo mało a do moich wariantów w ogóle nie pasuje choć przyznam, że są one dość przesadzone. Zakładam że z 10 tonami samolot miał mieć zasięg maksymalny. Ja proponuję normalną masę uzbrojenia 20-30 ton czyli zostaje 120-130 ton paliwa a maksymalną masę uzbrojenia kosztem paliwa na 50 ton. Warianty uzbrojenia się do tego bez problemów dostosuje...

 

PS Sprawdzałem talona -scramjet u niego to tylko nazwa -silniki pracują jak zwykłe jet'y

:good:

Też mi się nie podoba ta ładowonść uzbrojenia. Ładowność możemy (musimy) podnieść do 27-30 ton, kosztem paliwa... nie, 120 ton wystarcza. To zasięg też pewnie się mu troche skróci?

 

Awionika- już prawie ją skończyłem ( jest "przyzwyczajona" do kokpitu F-111) ale mam problem. Gdy samolot jest namierzany urządzienie powinno "pykać" ale jakoś tak się nie dzieje, czasem tylko coś "stęknie", ale jak to naprawić?

 

PS. Masa samolotu:

439900 funtów= 199,53528 ton chyba będzie jak myślicie?

 

[AircraftData]

EmptyMass=439900.0

Edited by Signum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę że chodzi o któroś z tych:

TrackSound=****

LockSound=****

albo raczej to:

Type=****

Wszystko to jest w tabeli RWR w awionice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No czyli zmieniamy na 44 tony max uzbrojenia? OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem, po zmianie wagi samolotu, zaczynają się dziać dziwne rzeczy.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, Privacy Policy, and We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..