Jump to content
Sign in to follow this  
Signum

Projekty

Recommended Posts

Tak ale to wpływa na parametry samolotu. Np do testów nowego uzbrojenia Lindr2'a zrobiłem sobie kopię Tu-22K i ustawiłem mu udźwig w komoże bombowej na 550 Ton. Teraz mogę mu załadować 20 bomb atomowych RDS-27 (u niego się one inaczej nazywają ale chodzi o Iwany) a one ważą po 27 czy 28 ton każda i ledwie starcza mi pasa żeby się od ziemii oderwać. Jak po starcie za bardzo poderwę to gleba i tyle. Więc i tu trzeba będzie to przetestować jak silniki będą gotowe. O ile to tylko kwestia silników -podejrzewam że gra uwzględnia wiele innych parametrów: powierzcnię nośną, siłę nośną, opory aerodynamiczne itd. Obawiam się że będziemy potrzebowali kogoś do pomocy z tym tematem...

Edited by CIACHO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha jeszcze przypomnij mi z tym dopalaczem (post wyżej).

Co do tajnego projektu nie będzie modelu bulider ma za dużo na głowie, poszukam innego (jeżeli będzie wolny jakiś).

Edit. takie pytanie modernizowałeś coś z silniczkami?

Tzn silnikami bo jak się oderwałeś od pasa jeszczxe przed jego końcem?

Ja próbuję jak mogę i tak wyjeżdżam poza pas.

Edited by Signum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z silnikami nic nigdy nie robiłem i nie mam o tym pojęcia. Efekt dopalacza jest koło exhaust emmiter -chyba ale nie jestem pewny czy da się go powiększyć. Musisz chyba poszukać jakiegoś większego. Może ten z miga 25?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda że nie mozna kwadratowtych efektów robić no cóż zobacze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szkoda że nie mozna kwadratowtych efektów robić no cóż zobacze.

 

Podejrzewam, że się da tylko trzeba by taki efekt zrobić od nowa. Przy dyszy byłby on kwadratowy o potem przechodził by w okrągły. Myślę że dla CA_Stary'ego nie byłby to problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zobaczymy jak to się potoczy, zróbmy co umiemy a potem będziemy myśleć.

Edited by Signum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nareszcie weekend, coś pomajstruję przy nim.

Ps, takie info na naszym forum mamy już 999 postów :smile:

Edited by Signum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stworzyłem już szkielet kokpitu.

Jak myślicie-dać mu szklany kokpit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale jak? 3D?

Oczywiście że szklany. ale do końca nie jestem pewien jak wygląda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja robię model 3d kokpitu.

A kokpit ten w ogóle nie wiadomo jak wygląda.

Po prostu najprawdopodobniej go nie zaprojektowano...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, 3D powiadasz ale jak go później dodać do obecnego modelu? Ja skupiłbym sie na istniejących kokpitach i bym je dodał, a f-111x jaki ma ten kokpit szklany czy taki jak inne wersje?

Pytam się tych którzy go mają (ja nie mam go).

Edited by Signum

Share this post


Link to post
Share on other sites
3D powiadasz ale jak go później dodać do obecnego modelu?

Normalnie- konwersja do LODa.

A jak?

O to trzeba się popytać-ja w każdym razie dam znać jak skończę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Weapon Raport:

 

No, nie za wiele przez ten wek zrobiłem a chyba nam się nie spieszy :rofl:

 

Więc tak:

 

Przednia komora wzbogaciła się o wariant z 18 rakietami ARM -domyślnie Ch-15P

 

Tylna będzie miała możliwość przenoszenia kilku/kilkunastu (9/12 lub więcej) pocisków Ch-101/102

 

Wymyśliłem też inny patent ale na razie jestem w lesie bo engine mnie blokuje :rofl: A mianowicie odpalane do tyłu rakiety IR. Chciałbym żeby były one przyczepione do przednich drzwi komory bombowej. Nie wiem czy to się uda bo jeszcze nie próbowałem. Na razie mam problem z samym odpalaniem. Tzn podwieszenie rakiety do tyłu i jej odpalenie to nie problem ale seeker nadal chyba patrzy do przodu. Jak wspomniałem to wina engina i nie wiem czy mi się uda go obejść. Zobaczymy...

 

Co do innych wariantów to planuję jeszcze uzbrojenie 360'ki w jakieś duże rakiety AG.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, dzięki że coś robicie bo ja użeram się ze światełkami i pilotami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pilotów mam ustawionych w miarę prawidłowo. Jutro Ci prześlę (tzn pokażę)

 

Co do weapon raport:

 

Kolejne warianty uzbrojenia to po 9 pocisków Ch-101/102 w każdej komorze.

 

Jeśli chodzi o projekt "defence system" czyli odpalanymi do tyłu IRM'ami to niestety chyba ciężko będzie go zrobić. Ustawiam rakiety "tyłem na przód" ale tak jak pisałem seeker patrzy dalej do przodu. Ustawiłem mu pole widzenia na 360 stopni i nawet działa...tzn rakieta łapie pierwszy lepszy cel (więc latam samotnie), wykonuje pirueta :rofl: i czasami leci w kierunku celu i nawet go trafia. Częściej jednak próbując nawrócić w kierunku celu gubi go...

Edited by CIACHO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli to nie zadziała poprostu zrób mu jakiegoś strzelca z tyłu z 100mm działkiem szybkostrzelnym. :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli to nie zadziała poprostu zrób mu jakiegoś strzelca z tyłu z 100mm działkiem szybkostrzelnym. :rofl:

 

Zrobimy mu otwieraną tylną rampę i postawimy w środku Tunguskę! :rofl: :rofl: :rofl: Szkoda że gra nie pozwala robić holowanych aktywnych decoy'i :tumbleweed:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A teraz tak na poważniej może ktoś mi trochę ułatwić przemieszczanie (chodzi ni o "pozycje" no bo np 1.899, 1.67, 0.00 Trudno to pojąć może każde z tych numerków znaczy cosik innego np. szerokość wysokość niewiem alke mógłby mi ktoś wytłumaczyć na czym to polega bo ustawianie na ślepo nie jest łatwe).

Share this post


Link to post
Share on other sites
A teraz tak na poważniej może ktoś mi trochę ułatwić przemieszczanie (chodzi ni o "pozycje" no bo np 1.899, 1.67, 0.00 Trudno to pojąć może każde z tych numerków znaczy cosik innego np. szerokość wysokość niewiem alke mógłby mi ktoś wytłumaczyć na czym to polega bo ustawianie na ślepo nie jest łatwe).

 

Jeśli dobrze rozumiem twój problem to są to współrzędne X,Y,Z. Wartości są w metrach (chyba ale głowy nie dam) X to lewo prawo, Y to przód tył a Z to góra dół. Domyślnie są to odległości od pkt'u 0.0 modelu 3D ale jak wprowadzisz np dla komory bombowej jej pozycję to staje się ona pozycją 0.0 komory bombowej potem pozycje bomb są już liczone on pkt'u 0.0 tejże komory. Tak samo jest chyba z innymi systemami tzn jego podsystemy przyjmują za pkt 0.0 pozycję tegoż systemu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki ułatwiłeś mi robotę, aha tylko nie usuwaj tego posta :wink:.

Ps, co do tajnego projektu nikt nie chce nam zrobić modelu jedynym może być Pasko bo inni nie mogą, są zajęci.

Pytałem Capuna ale są zajęci w "realnym życiu", Pasko jest naszą ostatnią nadzieją.

Edited by Signum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie małe pytanko do wszystkich grających w WOE: czy macie zainstalowane najnowsze patche i czy umożliwiają one korzystanie z weaponedytora do WOI ??? Konkretnie czy działa u was funkcja SpecificStationCode ? Pytam bo jej używam do 360'tki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie patchuję bo mi się komp przymula, ale wydaje mie się że tak bo po tych patch'ach we wszystkich grach standardy są równe.

Tak przynajmniej szłyszałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

AZ12121- muszę cię zmartwić, bo 3D kokpit nie będzie nam potrzebny (jak na razie) teraz skupiamy się na FM do 360'ki

więc możesz robić je z nami albo będziesz robił ten kokpit, bo nie sądze żeby był nam potrzebny będziemy raczej brać kokpit z innych samolotów i będziemy je pewnie modernizować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To są "w miarę dobre" ustawienia pilotów:

 

// Crew ---------------------------------------------------------

 

[Pilot]

SystemType=PILOT_COCKPIT

SeatID=1

PilotModelName=KSoviet01

Position=-0.7,46.7,3.1

MinExtentPosition=-0.25, 10.46, 0.07

MaxExtentPosition= 0.25, 10.15, 1.02

 

[Navigator]

SystemType=PILOT_COCKPIT

SeatID=2

PilotModelName=KSoviet01

Position= 0.9,46.7,3.1

MinExtentPosition=-0.25, 7.38, 0.07

MaxExtentPosition= 0.25, 7.07, 1.02

 

Tzn są oni trochę za bardzo do przodu pochyleni i wywaliłem fotele (nie z modelu 3D tylko z pliku data.ini który dostałem razem z modelem -to były chyba fotele od A-4). Jak coś to będzie można je z powrotem dodać albo jakieś inne...

 

Z tematu do którego dostałem linka od FastCargo'a dotyczącego odpalanych do tyłu rakiet wynika niestety to samo co mi się udało zaobserwować czyli namierzenie celu jest niepewne a trafienie to już loteria. Tak więc niestety zmuszony jestem porzucić ten temat...spróbujemy z tą Tunguską :rofl: :rofl: :rofl:

Edited by CIACHO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use, Privacy Policy, and We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..